» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A dimė tė Njohim Dashurinė?

Shko poshtė

A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga Naki prej Thu 19 Apr 2012, 13:15

Nganjėherė ėshtė vėrtet e vėshtirė qė tė pėrgjigjemi nė atė nėse ajo qė ndjejmė ndaj njė personi ėshtė dashuri. Emocionet e forta shpesh na hutojnė. Pra si tė dimė se na ka ndodhur dashuria? Adoleshentėt, jo rrallė edhe ata mė tė moshuar, epshin ndaj njė personi e quajnė dashuri, por kėto janė plotėsisht ndjenja tjera.
Epshi ėshtė njė tėrheqje fizike shumė e fuqishme, ndėrsa pasi dashuria e vėrtetė brenda vetes pėrmban edhe epsh, shpesh pėr kėtė gjė i ngatėrrojmė. Nėse jeni sinqerisht tė dashuruar, do t’i dėshironi mė tė mirat atij personi dhe kurrė nuk do tė keni nevojė tė nxisni xhelozi, tė inicioni konflikte e tė ngjashme, sepse dashuria ėshtė pozitive.
Epshi pra ėshtė kryesisht fizik, ndėrsa tė dashuruarit nėnkupton se pėrkrah tėrheqjes fizike, duhet tė jetė edhe miqėsia, besnikėria, pėrgjegjėsia dhe besimi. Nėse dėshironi tė dini nėse ndjenjat tuaja ndaj dikujt janė dashuri, mendoni mirė pėr kėto nė vijim:
1. A do tė lejonit atė person tė shkojė, nėse mendoni se kjo ėshtė mė mirė pėr tė? Nė tė vėrtetė, nė dashuri nuk mendojmė vetėm pėr atė qė vetė e dėshirojmė, por edhe pėr atė se ēfarė do tė ishte mė e mira pėr personin qė e duam, edhe nėse kjo nėnkupton se duhet tė heqim dorė nga ai/ajo.
2. Mendoni nėse do tė ishit tė gatshėm tė prisni atė nėse nuk ėshtė gati pėr seks?
3. A do t’u pėlqente ai/ajo edhe nėse pamja e tij/e saj do tė ndryshonte pėrnjėherė?
4. A do tė qėndronit pranė atij personi nėse do tė sėmurej befas, edhe pse kjo do tė kėrkonte pėrpjekjet tuaja tė vazhdueshme?
5. Edhe pse dini tė hidhėroheni dhe tė grindeni me tė, nuk mund ta paramendoni tė ndaheni, sepse e doni pa marrė parasysh gjithēka.
6. Jeni person mė i mirė kur jeni nė shoqėri me tė dhe nė tė njėjtėn kohė jeni plotėsisht vetja juaj
7. Punoni pėr tė mirėn e njėri-tjetrit.
8. I besoni atij/asaj dhe nuk keni nevojė ta kontrolloni.
9. Nuk dėshironi ta lėndoni.
10. Me tė jeni vetvetja juaj dhe nuk keni nevojė tė shtireni.
Nėse shtatė apo mė shumė nga kėto pohime vlejnė pėr ju, nėnkupton se jeni tė dashuruar! Nėse nė tri apo mė shumė nga pyetjet e lartcekura jeni pėrgjigjur negativisht, mendoni pėr natyrėn e lidhjes suaj.
Mirėpo, ndoshta ende jeni disi tė pasigurt nė pėrgjigje, kėshtu qė lidhjes suaj jepni kohė tė mjaftueshme – ndjenjat mund tė bėhen mė tė qarta dhe natyrisht se mund edhe tė ndryshojnė.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga Bashkimi88 prej Sun 30 Sep 2012, 15:37

[img] [/img]Kėshtu vuajn meshkujt kur dashurohen!!!
avatar
Bashkimi88

Shteti : Lipjan
Postime : 4
Kyējet nė forum : 6235
Regjistruar mė : 11/09/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga princesse prej Thu 11 Oct 2012, 22:21

Gabim je Bashkimi88
avatar
princesse

Shteti : Tokė
Postime : 58
Kyējet nė forum : 11322
Regjistruar mė : 12/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga Bashkimi88 prej Tue 16 Oct 2012, 15:12

princesse,pyeti te gjith meshkujt e dashuruar dhe te tregojn si vuajn kur dashurohen!
avatar
Bashkimi88

Shteti : Lipjan
Postime : 4
Kyējet nė forum : 6235
Regjistruar mė : 11/09/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga deti prej Wed 24 Oct 2012, 15:18

Dashurine mund ta njohe vetem ai qe di te dashuroje vertete, e sot dashurite e verteta sikur jane xhveshur me kalimin e viteve. Interesi, si kudo tjeter, eshte armiku numer nje qe po e ve ne sprove dashurine sot. Ka perjashtime, kuptohet, por sot nuk jemi shume te sigurte nese e njohim apo jo dashurine.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13570
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga jehonaa prej Wed 24 Oct 2012, 19:27

[quote="deti"]Dashurine mund ta njohe vetem ai qe di te dashuroje vertete, e sot dashurite e verteta sikur jane xhveshur me kalimin e viteve. Interesi, si kudo tjeter, eshte armiku numer nje qe po e ve ne sprove dashurine sot. Ka perjashtime, kuptohet, por sot nuk jemi shume te sigurte nese e njohim apo jo dashurine.[/quote
Skam me shum koment nje pergjigjje qe kemi perjetuar keto gjera

firma.................................................................................................................................................................................
Ne Jet nuk i humbim kurr Miqet,thjesht mesojm kush jan ata te vertetet ...
avatar
jehonaa

Shteti : ....
Postime : 254
Kyējet nė forum : 6926
Regjistruar mė : 13/05/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga edvini084 prej Sat 27 Oct 2012, 13:28

jo nuk dime ta njohim .
avatar
edvini084

Shteti : Durrės
Postime : 55
Kyējet nė forum : 6949
Regjistruar mė : 23/02/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga Naki prej Mon 29 Oct 2012, 18:59

Dashuria e vertete nuk zhveshet as me kalimin e kohes as nga interesi. Varet ai/ajo qe pranon dashurin si e pranon. Nese eshte e vertete dhe rrjedh nga brendesi asgje nuk e zhvesh as koha as interesi.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga princesse prej Mon 29 Oct 2012, 23:37

Ka perjashtime kuptohet mos i futni te gjithe me nji thes....
avatar
princesse

Shteti : Tokė
Postime : 58
Kyējet nė forum : 11322
Regjistruar mė : 12/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga jehonaa prej Tue 30 Oct 2012, 02:04

S,di qfar te them No Comment

firma.................................................................................................................................................................................
Ne Jet nuk i humbim kurr Miqet,thjesht mesojm kush jan ata te vertetet ...
avatar
jehonaa

Shteti : ....
Postime : 254
Kyējet nė forum : 6926
Regjistruar mė : 13/05/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga bora prej Wed 31 Oct 2012, 11:44

Une per veten time them se po e njoh Smile
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10540
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga jehonaa prej Tue 06 Nov 2012, 01:19

deti shkruajti:Dashurine mund ta njohe vetem ai qe di te dashuroje vertete, e sot dashurite e verteta sikur jane xhveshur me kalimin e viteve. Interesi, si kudo tjeter, eshte armiku numer nje qe po e ve ne sprove dashurine sot. Ka perjashtime, kuptohet, por sot nuk jemi shume te sigurte nese e njohim apo jo dashurine.

Gjithsesi pajtohem me ket koment tendin Deti sepse me fjal mund te themi shum po me veprime realiteti po shihet kjart,ku ne shum raste fundosin te dashurin/en per te tjeret dhe kan koh a per at qe e quajn me fjal Dashuri ju duhen vetem kur kan koh te lir dhe kur te tjeret largohen.

firma.................................................................................................................................................................................
Ne Jet nuk i humbim kurr Miqet,thjesht mesojm kush jan ata te vertetet ...
avatar
jehonaa

Shteti : ....
Postime : 254
Kyējet nė forum : 6926
Regjistruar mė : 13/05/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga Njona prej Wed 07 Nov 2012, 17:20

edhe dim edhe sdim,por ndonjeher dashuria per dike na ben aq te verber saqe nuk i shohim gabimet qe ben partneri/partnerja e kjo gje con qe te jemi te verbuar nga dashuria

firma.................................................................................................................................................................................
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA
(Mār'Gŭxīmīn Me'Godīt-Kŭnderšhtārīn Ńk'uhapźm-Ńrrug Po'iŃgrźj-Lapīdārin)
avatar
Njona

Shteti : Ne zemrat e atyre qe ka erresire
Postime : 140
Kyējet nė forum : 6206
Regjistruar mė : 07/11/2012
Profesioni : Maturante

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga Katilja prej Sun 07 Jul 2013, 14:02

sma merr mendja sepse shumica njerzve dashurojn nacirzistet katilet i shohin per pamje e jo per gjendjen shpirterore

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7096
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga Dardania prej Sun 02 Feb 2014, 10:52

Per Fat te keq jo Aspak.... Nese e themi at cfar esht Realiteti.... Nese Dashurojm me gjith Shpirt dhe thellesi te Zemres.... Disa te till.... Vertet kan " Zemer Gur ".... Te marrin Dashurin me tallje,Avantura etj.... Esht e Leht te themi vetem Fjal apo Kopie nga Google .... Te themi apo Shkruajm sa per Hoby, at cfar deshirojm dhe cfar nuk Ndiejm.... Sepse Realiteti esht i hidhur por Vret Njeher e Genjeshtrat Vrasin gjdoher e me shum.... Per Fat te keq ky esht Realiteti i hidhur....
"Dikur nese Juliette ka Vdekur ka Vdekur edhe Romeo"
" Ne Ditet e Soteme Nese Juliette Vdes.... Romeo ....Jeton i Lumtur pa Vuajtje dhe pa brengosje.... Pajtohem me Detin per Disa.... Dashuria vertet esht ashtu....

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11310
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga albi prej Sun 02 Feb 2014, 22:27

besoj se edim nese esht ajo dashuri e sinqert
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12105
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A dimė tė Njohim Dashurinė?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi