» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ujku i ngopur dhe delja

Shko poshtė

Ujku i ngopur dhe delja

Mesazh nga Majlinda prej Sun 22 Apr 2012, 02:09

Nėpėr fabula ujku ėshtė gjithmonė i uritur. Mė mirė tė themi “pothuajse gjithmonė”. Nė kėtė fabul, pėr shembull, bėhet fjalė pėr njė ujk tė ngopur! I ngopur deri nė atė pikė sa kur dalloi njė dele dhe kur e pa qė po i binte tė fikėt nga frika, iu afrua dhe e siguroi duke i thėnė me zėrin mė tė butė qė i doli nė atė ēast:
-Mos ki frikė e dashur, nėse do, je e lirė tė shkosh. Por fillimisht dua tė vė nė provė sinqeritetin tėnd. Duhet vetėm tė shprehėsh ndershmėrisht tre mendimet e para qė tė pėrshkojnė mendjen nė rrethana si kjo tani. Je gati? Po? Atėherė, jepi me mendimin e parė! -Do desha... do desha -, belbėzoi e shkreta me njė fill zėri. -Do desha tė mos tė kisha takuar tani as kurrė ndonjėherė! –Mirė, shumė mirė -, hungėroi ujku. -Le tė dėgjojmė tani mendimin e dytė.
- Do desha qė ti tė humbisje shikimin nga tė dy sytė-, tha me njė frymė delja dhe uli qepallat, duke u pėrgatitur tė vdiste. –Mirė... shumė mirė -, dėgjoi nė fakt zėrin e ujkut me njė theks tė pazakonshėm. Atėherė, hapi sytė dhe me njė britmė tė lart lėshoi mendimin e tretė, tha si njė e pushkatuar. - Do desha t’i shikoja tė vdekur, tė gjithė ujqit e mallkuar! -Ah, ashtu? –hungėroi ujku. - Nuk kam mbaruar -, blegėriu delja, qė tani ndihej si njė luan, madje si luaneshė. - Do e desha pasi na keni shpallur njė luftė tė pamėshirshme, ndėrkohė qė ne nuk ju kemi bėrė asgjė tė keqe!-. - Mendoj se ti ke tė drejt-, i tha ujku i bindur. -Ik je e lirė! Siē e shikoni, sinqeriteti ėshtė gjė e mirė dhe vlerėsohet gjithmonė, edhe mes armiqve. /zeri.info/
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12351
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi