» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Duhani - shkaktari kryesor i vdekjes

Shko poshtė

Duhani - shkaktari kryesor i vdekjes

Mesazh nga Naki prej Fri 04 May 2012, 01:30

Duhani paraqet shkakun kryesor tė vdekjeve nė botė, ndėrsa vetėm gjatė kėtij viti parashikohet qė nga sėmundjet e shkaktuara si pasojė e konsumimit tė duhanit tė vdesin mė shumė se pesė milionė njerėz.
Sipas ekspertėve duhet sjellė ligje tė cilat parandalojnė shitjen e tij nga personat e rinj si dhe konsumi e tij nė ambiente tė mbyllura, sepse tymi i duhanit ėshtė njė vrasės pėr ata persona pasivė. Ndikimi i duhanit ndikon nė shfaqjen e kancerit tė mushkėrive, sėmundjeve tė zemrės, sulmit nė zemėr dhe sėmundjeve kronike tė zemrės.
Njė problem shtesė kur jemi te konsumi i duhanit janė edhe shtatzėnat, ngase disa prej tyre, duke mos respektuar shėndetin e vet dhe tė foshnjės qė mbajnė, rrezikojnė frytin nga astma ende pa lindur. /msn.com/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19271
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Duhani - shkaktari kryesor i vdekjes

Mesazh nga albi prej Fri 04 May 2012, 18:07

metvrtet duhani esht shkaktar i kancerit te mushknjive dhe ata si e konsumojn nuk jan te vedishum sa jan te rrezukuar gjdo fabrik si e prodhon duhanin esht e obligar me ligj te shkraj ne kuti ket teks duhani seriozisht e domton shendetin
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12288
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi