» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Cilat gabime s’duhet t’i bėjė njė femėr?

Shko poshtė

Cilat gabime s’duhet t’i bėjė njė femėr?

Mesazh nga Majlinda prej Sun 06 May 2012, 08:11

Ju dhe partneri juaj mendoni se e njihni shumė mirė njėri-tjetrin, se nuk keqkuptoni ose nuk keqkuptoheni gjatė bisedave, por e vėrteta ėshtė se as ato lidhje qė njihen si “tė qėndrueshme” nuk duhet ta mospėrfillin kėtė problem.
Shumė ēifte bėjnė gabime gjatė komunikimit, madje shumė nga ato mbarojnė nė njė zėnkė qė mė vonė do tė prekė emocionalisht njėrin nga protagonistėt. Njėri do tė ndihet fitimtar mirėpo tjetri do tė ndjejė njė zbehje tė asaj lidhjeje.
Pėr t’ju shmangur problemeve, nuk duhet t’i injoroni, janė 5 gabime qė shumica e femrave i kanė tė pėrbashkėta, a jeni ju njė nga ato. Mbase.
Pra kujdes, ai nuk ėshtė shoqja jote, ai nuk i kupton ato qė nuk ia thua dhe i kupton vetėm gjysmėn e atyre qė ia thua. Kush ka thėnė se vetėm femrat janė tė komplikuara. Ja pesė gabimet.
1- Fshehja e detajeve: Ėshtė gabimi kyē qė bėn njė femėr derisa i tregon partnerit tė saj se tė shtunėn mbrėma do tė dalė me shoqe. Ajo nuk pėrmend hollėsitė ku, kur dhe saktėsisht me kė.
Pėrderisa pėr njė femėr ėshtė e rėndėsishme tė dijė tė gjitha hollėsitė, ėshtė shumė normale qė edhe mashkulli tė kėrkojė njė gjė tė tillė.
Pa panik, pa u nervozuar dhe pa e akuzuar pėr mosbesim, nė mėnyrėn mė tė afėrt tregoji gjithēka. Ai do tė ndihet i qetė, pėrderisa t’i do tė jesh rehat, pa pasur nevojė ta telefonosh ēdo orė.
2- Koha e gabuar: Tė gjitha femrat duhet tė dinė se ėshtė gati e pamundur tė debatosh, pėrderisa ai ėshtė duke shikuar televizor. Dhe pas kėtij gabimi qė s’kapėrdihet, menjėherė vjen tjetri, mendimi se ai i jep mė shumė rėndėsi televizorit.
A e keni ditur se, ata nuk pėrqendrohen dot nė disa gjėra njėkohėsisht. Atė mund ta pyesėsh pėr ēfarė do, dhe ai pėrgjigjet me “ehe” qė do tė thotė se njė pjese e trurit tė tij ėshtė pėrqendruar nė TV, pjesa tjetėr ėshtė nė gjumė. T’i mund tė flasėsh tėrė ditėn, e ai “ehe … ehe”.
Nga ana tjetėr, meshkujt shfrytėzojnė ēastet kur ajo ėshtė duke u pėrgatitur pėr punė, duke lexuar revistėn e saj tė preferuar, saktėsisht, kur ajo ėshtė e preokupuar me diēka tjetėr.
Ai e bėn kėtė qėllimisht ngase ai nuk ndihet mirė gjatė bisedave tė gjata dhe tė thella pra gjen kohėn “e pėrshtatshme” kur ajo nuk mund tė pėrqendrohet nė atė bisedė.
3- Fjalitė qė fillojnė me: “Kam njė lajm tė keq”: Kur ajo do tė tregojė diēka qė partnerit ndoshta nuk do t’i pėlqejė, fjalinė e fillon me: “Kam njė lajm tė keq” edhe nėse fjala ėshtė pėr diēka shumė tė thjeshtė, ai do tė reagojė mė ashpėr.
Problemi qėndron te mėnyra e gabuar e tė shprehurit, nė kėtė rast. Ai asnjėherė nuk pėrgatit fjalim, por i “bie shkurt” futet drejt nė temė dhe thotė atė qė ka pėr tė thėnė, kėtė e pret edhe nga ajo.
Nė situata tė tilla mė mirė ėshtė tė futesh direkt nė temė sesa tė flasėsh gjepura derisa tė thuash diēka qė ai ta kuptojė.
4- Papritur biseda kthehet nė monolog: Ajo ėshtė duke treguar historinė e shoqes sė saj qė ėshtė ndarė nga i dashuri, dhe ai ka shtypur butonin “mute”, butoni qė e ndalė zėrin. Problemi qėndron kėtu: Atyre nuk u pėlqejnė hollėsitė.
Nuk duan tė dinė detajet e ndarjes. Nė disa raste ata nuk interesohen pėr diēka qė nuk ka tė bėjė me ta personalisht.
Nėse nuk do tė pėrfundosh duke e shkundur atė pėr t’ia tėrhequr vėmendjen, gjatė bisedės bėj ndonjė pyetje dhe ai do tė kthehet sėrish nė “tokė”. Ai e ka mė tė lehtė tė shpėrqendrohet derisa flet vetėm ajo, sesa kur ka tė bėjė me pyetje provokative.
5- Mos provo tė zbulosh mė tė fshehtat: Femrat pyesin pėr ēdo gjė. Sinqeriteti ėshtė veti e mirė, mirėpo janė disa gjėra qė ndoshta partneri juaj nuk ka nevojė t’i dijė. Ajo nuk ka nevojė ta dijė se atij nuk i duket mė e bukura nė botė, nuk duhet ta dijė nėse ai shikon revistat me femra lakuriq.
Ai ėshtė mė mirė tė mos e dijė nėse ajo ka kriza xhelozie qė mundohet t’i fshehė dhe mund tė jetojė edhe pa e ditur se ajo ka njė numėr dyshifror tė lidhjeve nga e kaluara. Disa gjėra ėshtė mė mirė tė mbeten tė fshehta, ashtu qė ajo ėshtė e vetmja nė botė pėr tė, ai asnjėherė nuk ka shfletuar revista erotike, ajo nuk ėshtė xheloze dhe ka pasur vetėm njė lidhje tė dėshtuar.
Mos pyet asnjėherė pėr tė gjitha ato imtėsi qė nuk ja vlen as tė pėrmenden, pėrndryshe do tė fitosh bindje tjetėr nga ajo qė ke pasur pėr partnerin.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12357
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilat gabime s’duhet t’i bėjė njė femėr?

Mesazh nga Njona prej Thu 08 Nov 2012, 17:38

shum interesante ky shkrim pasi nuk besoj se do rrij beqare gjith jeten

firma.................................................................................................................................................................................
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA
(Mār'Gŭxīmīn Me'Godīt-Kŭnderšhtārīn Ńk'uhapźm-Ńrrug Po'iŃgrźj-Lapīdārin)
avatar
Njona

Shteti : Ne zemrat e atyre qe ka erresire
Postime : 140
Kyējet nė forum : 6386
Regjistruar mė : 07/11/2012
Profesioni : Maturante

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilat gabime s’duhet t’i bėjė njė femėr?

Mesazh nga Vivian92C prej Thu 08 Nov 2012, 20:06

Kodi:
[b]Mos provo tė zbulosh mė tė fshehtat[/b]
po edhe nese zbulohen cfar dobie do kemi nga kjo. Mendoj se disa gjera eshte me mire te mbeten te fshehta si nga mashkulli ashtu edhe nga femra. Eshte genjeshter cilado pal qe e thote mashkulli apo femra " Une nuk tradhetoj pse e bere ti " . Kjo eshte genjeshter. te dyja palet e bejne nese ju ipet mundesia dhe shansi. Nuk e shof shume eufori te thuhet cilat gabime nuk duhet ti bej femra. Vlen edhe per mashkullin. Ka gabuar qenja e pare do te gabojme edhe ne....
avatar
Vivian92C

Shteti : Mos me kerkoni
Postime : 34
Kyējet nė forum : 9646
Regjistruar mė : 12/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilat gabime s’duhet t’i bėjė njė femėr?

Mesazh nga Naki prej Fri 09 Nov 2012, 01:35

Majlinda shkruajti: Tė gjitha femrat duhet tė dinė se ėshtė gati e pamundur tė debatosh, pėrderisa ai ėshtė duke shikuar televizor.
Po te mos ishte femra Tesla do e zbulonte formulen e rrymes pa tela fare... me mire TV sesa disa bla bla bla e ti shkaterron nervat.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cilat gabime s’duhet t’i bėjė njė femėr?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi