» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vazhdoje tekstin e poezise

Faqja 1 e 25 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

Shko poshtė

Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kosovarja prej Mon 20 Aug 2007, 22:26

Te dashur forumist te mundohemi qe te krijojme vargje dashurie.
Dashurova dy sy ,por smu dhan kurr ne jete
Enderrova nje enderr ,por su be kurr realitet.
Vazhdoje......
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11914
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

DASHURO POR . . .

Mesazh nga Adem Berisha prej Mon 20 Aug 2007, 22:37

"Tė dashurosh, por kėtė ta bėsh me zemer
ke pushtuar majen e madhėshtisė,
tė duash dikė, por jo vetėm pėr emėr
vetė je shpirti dhe zemra e mirėsisė".

firma.................................................................................................................................................................................
Firmė autoriale:
“Dy tė pashpirt, i treti pa krye".
"Sa mė shumė qė njoh njerėzit, aq mė tepėr i dua kafshėt".

avatar
Adem Berisha

Shteti : Rahovec-Republika e Kosovės
Postime : 517
Kyējet nė forum : 12111
Regjistruar mė : 30/05/2007
Profesioni : punėtor administrate

http://ademgjurgjeviku.shqipo.com ; http://ademgjurgjeviku.multi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Tue 21 Aug 2007, 11:29

"Dashuria e paster
eshte cdo gje ne jete
i ngjane qiellit te kalter,
i ngjane lules me flete"
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Naki prej Tue 21 Aug 2007, 13:43

Ku me ike ku humbe ku u trete
nje plage ne zemer me mbete
nje zjarr qe kurr nuk shuhet
nje emer qe perjete ruhet....

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Tue 21 Aug 2007, 15:09

"Kthehu pra moj mekatare
Se e gjere eshte zemra ime
Prap ke vend moj lozonjere
Ne jeten time plot gezime..."
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kosovarja prej Tue 21 Aug 2007, 16:01

P.s Kam harruar te ju tregoj se dy vargjet e fundit te poezise qe i ka shkruar anetari me larte duhet te pershtaten me ate qe shkruani ju ..P.sh une vazhdoj dy vargjet e fundit te Detit

Prap ke vend moj lozonjere
Ne jeten time plot gezime..
Te pres aty ku humben gjurmet tona
Aty kur dikur bota ishte e jona...
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11914
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Tue 21 Aug 2007, 16:03

Te pres te lumi
ne kasollen e dashurise
eja me krihe pellumbi
fluturo larte kaltersise...
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Naki prej Tue 21 Aug 2007, 18:29

T'kam dasht me zemer
t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik
kurr nuk e kam dit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 21 Aug 2007, 21:55

zgavrat e shiprtit
ruajne kujtimet
netet e gjata
mbajne pikellimin

zemra kerkon rrugen
per tek ti
por mbytet ne lotet
qe ja fale ti.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Wed 22 Aug 2007, 11:41

Ti japim ketyre rreshtave qe shkruajme tone pak me optimiste, te mos e kthejme kete poezi maratonike ne vaje.

Po e vazhdoj une pak me ndryshe nga me larte:

Ma fal pak dashuri
Mori sykaltėroshe
Mė jė kėngė e poezi
Ti moj bukuroshe.

Se je ende e re
Tė lutem mos mė thuaj
Kohėn tash e ke
Rininė mos e ruaj


Ma fal pak dashuri
Pėllumbeshė krahėshkruar
Vitet s’kanė rėndėsi
Pėr tė dashuruar

Me shtatėmbėdhjetė pranvera
Mori e uruar
Edhe vashat tjera
Mė kanė dashuruar
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Naki prej Wed 22 Aug 2007, 12:00

Ndoshta e kam humbur rrugen time
ndoshta edhe isha ne rruge te gabuar
Por vetem Zoti mund ta di
Ku perfundon rruga e loteve te mi

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Wed 22 Aug 2007, 12:22

o naki,
nderroja pak dyzenin, ti bejme keta rreshta me me shume optimizem , do jene me te bukura.

...Buzet tona u takuan
Ēdo gje ishte hera e pare
Trupat tone u dritheruan
Sikur gruri qe valezon n’are...
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kosovarja prej Wed 22 Aug 2007, 12:31

Ende se keni kuptuar,esencen e temes, nuk do duhej te shkruani nje strof,por vetem dy vargje ti shkruani ju,ndersa dy te tjerat te jene te anetarite qe eshte me lart ..Ja une vazhdoj tani vargjet e Detit pra kujdes dy vargjet e para...

Trupat tone u dritheruan
Sikur gruri qe valezon n’are...
Mendova se do ishe dashuria ime,
por ty me dole djall!


Vazhdoje tani merr copy dy vargjet e mia te fundit,dhe vazhdoje me pastaj ti....Shpresoj te jete e kuptuar tema...
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11914
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Naki prej Wed 22 Aug 2007, 12:36

....Mendova se do ishe dashuria ime,
por ty me dole djall!8) 8) ....
vazhdon...
hena dhe yjet jane deshmitare,
qe une dhe ti tani jemi ndare.
pse tash po vajton me lot ne sy,
kur une i harrova qastet qe kalova me ty.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Wed 22 Aug 2007, 12:37

Mendova se do ishe dashuria ime,
por ty me dole djall,
mendova se do kem gezime
megjithate te kujtoj me mall
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Naki prej Wed 22 Aug 2007, 12:39

mendova se do kem gezime
megjithate te kujtoj me mall
shpirti i saj preferoi te prehej ne qetesi
se ne kete bote te jetonte pa syte e mi.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Wed 22 Aug 2007, 12:52

Kosovare,
Me fal qe po nderhyj por do beja kete propozim:
Secili te shkruaje nga kater rreshta (vargje) qe zakonisht e bejne nje strofe (sidomos tek poezite me rime) e jo nga dy. Nese keto vargje kane rime, atehere te mundohemi qe te vazhdojme ne te njejtin stil, e qe e njejta do vlente edhe per vargjet e lira.
Pastaj strofa e pararendsit te mos perseritet ngase eshte e tepert.
Me rrespekt
Deti
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga GISHTEZA prej Wed 22 Aug 2007, 16:01

deti me ngjall kujtime
sa here e shikoj
deti eshte jete
sa here e kujtoj
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12388
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Wed 22 Aug 2007, 16:12

Si flutur krahėshkruar
Mbi lule me vesė
Ashtu tė kam ėndėrruar
Tė kam thellė nė mbresė.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Resi prej Wed 22 Aug 2007, 18:53

Nuk di poezi
por nje gje e di,
si femra shqiptare
ne bote nuk ki.

Resi

Shteti : All over !
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12172
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Informatika

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga xheladin prej Mon 03 Sep 2007, 14:08

Vajzat shqiptare si hėna janė
Dashurinė e mbajnė prore
Errėsirėn nė dritė shndėrrojnė
Se janė vashat hyjnore...
firma.................................................................................................................................................................................
Mbi varrin tim
Vargjet e mia do tė jenė
Trėndafila mė tė bukur

xheladin

Postime : 71
Kyējet nė forum : 12072
Regjistruar mė : 15/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Mon 03 Sep 2007, 14:31

Janė si ylli, janė si hėna
Janė fatbardha porsi zana
Janė tė pastėrta e te dėlira
Janė tė dashura, zemėrmira
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Arlind prej Mon 03 Sep 2007, 15:24

Ato jane te bukura
rreze dielli prore
lartesojne vlerat
atedheut tone...

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 12081
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 04 Sep 2007, 12:16

Ari ka shkelqimin jot
Rinia ka vrullin jot
Lumturia te shndrin ne sy
Iluzioni para teje shkrin
Nata nuk egziston
Dora jote e ngrohte na ngroh

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Arlind prej Tue 04 Sep 2007, 12:32

SE JETA ESHTE VEC LULE
SI YJET ME SHKELQIM
ASHTU KUJTIMET TONA
DO TA RUAJN DASHURINE...

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 12081
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

VAJZAT SHQIPTARE

Mesazh nga Adem Berisha prej Tue 04 Sep 2007, 17:17

Janė si zanat e malit,
kryelarta e trimėresha,
shpirtin ia kėnaqin djalit,
tė bukura, janė hyjnesha.

firma.................................................................................................................................................................................
Firmė autoriale:
“Dy tė pashpirt, i treti pa krye".
"Sa mė shumė qė njoh njerėzit, aq mė tepėr i dua kafshėt".

avatar
Adem Berisha

Shteti : Rahovec-Republika e Kosovės
Postime : 517
Kyējet nė forum : 12111
Regjistruar mė : 30/05/2007
Profesioni : punėtor administrate

http://ademgjurgjeviku.shqipo.com ; http://ademgjurgjeviku.multi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Wed 05 Sep 2007, 08:22

Janė si lule n’kopshte tė blerta
Janė te drejta, tė sinqerta
Janė tė menēura, janė krenare
Xhelozia nuk i mundon fare
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Arlind prej Wed 05 Sep 2007, 13:36

Jane SHQIPETARE jane te mira
kane zemrat shume te dlira,
per te menqura dhe krenare
asnje ne bote sua shkon fare

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 12081
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Wed 05 Sep 2007, 13:55

Je e bukur shoqe s’ke
S’ta kalon askush mbi dhe
Je e ėmbėl, je nektar
Nuk tė ndėrroj, jo, as me ar.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 05 Sep 2007, 14:10

haaa,sa ide e bukur qe ju paska linde,si mund te pershkruhet bukuria e vajzave shqiptare,kur ne bote nuk ka me te bukura?Te vazhdoi edhe une strofin tim:

Si pershkruan
as vargu,as proza
jane me te embla
se saharoza.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13878
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 07 Sep 2007, 15:26

Jo,moj,jo
te ti nuk gjene vend djalli
Duate te shoh
se me dogji malli.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13878
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Naki prej Fri 07 Sep 2007, 16:07

Ty te duket se je me e mira
Se kurre s'do ndrushosh
Por jo, ka ligje natyra
Keto do ti provosh.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Fri 07 Sep 2007, 16:09

Dashuria nuk ėshtė lojė
Jo moj, mos bėj mėkat
Ai tėre jetėn s’do tė dashurojė
Sa une pėr vetėm njė natė
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13663
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Naki prej Fri 07 Sep 2007, 16:17

Ne te Lipjanit e kemi tradit
Qe t'a duam gocat me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e Lipjanit eshte shume shtrenjt...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19181
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga sirena prej Sun 09 Sep 2007, 14:15

e shtrenjte e embel lozonjare,
e hidhur e pafund e mekatare,
e imja, e jotja, e tyre,
per mua, per ty, DASHURIA .

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 12076
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 10 Sep 2007, 16:34

dashuria eshte gjalleri
eshte gezim dhe fat
s“mund te pajtohem me ty
qe e quan te hidhet e mekat!
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13878
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga T_3nt prej Mon 10 Sep 2007, 16:49

mekat esht te lendoj ty
qe je nje yll qe shendrit
ne qiellin e kalter
mua duke me prit


Very Happy
avatar
T_3nt

Shteti : Therand - Kosovė
Postime : 110
Kyējet nė forum : 12075
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 10 Sep 2007, 17:08

SHume vargje te bukura Kosovare,por!
Pori kemi filluar ne forumin tuaj,pastaj po na i huazojne keta!Haaaaaaaa.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13878
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga sirena prej Tue 11 Sep 2007, 14:40

me prit mua se do te vi,
do te shterngoj,te mbaj ne gji,
se te dua ne perjetesi ,
ti me prit sa te prita ty ...

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 12076
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Sihana prej Tue 11 Sep 2007, 18:27

Te prita si lulet qe presin diellin pranveror,
te prita dhe po pres me rjedhjen e kohes mbytese
,ende notoj ne detin e dhimbjeve,
por nuk e di pse nuk fundosem dot.
Armen me te forte qe e kisha dikure
"DASHURIN" e kam ende dhe do ta ruaj gjithmon,
por te lutem mos e kerko kthimin tim.

firma.................................................................................................................................................................................
HĖNĖ NĖ VELLON E NUSĖRISĖ


S Sikur shpirti im ndahet nė dysh
I I ndriēuar me dritė nuri qė ti jep
H Hėnė e veshur nė vellon e nusėrisė
A Ah, me ty nė univers edhe yjet
N Nėn tingujt e muzikės hyjnore vallėzojnė
A Afshon zemra ime e plasur nė mundim
avatar
Sihana

Shteti : Rhodos-Greece
Postime : 272
Kyējet nė forum : 12086
Regjistruar mė : 11/06/2007
Profesioni : Laborant Dentar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 25 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi