» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Papagalli mirėnjohės

Shko poshtė

Papagalli mirėnjohės

Mesazh nga Naki prej Mon 07 May 2012, 02:50

Papagalli i verdhė, qė jetonte mes mijėra papagajsh tė tjerė zhurmėmėdhenj dhe papagajve llafazanė, vendosi njė ditė tė bukur tė shkonte pėr pushime nė njė vend ku tė shijonte qetėsinė dhe heshtjen. Do shkoj te turtujt, tė cilėt kėndojnė nėn zė. Pastaj, ata zogj kanė rregull nė jetė! Ēdo mėngjes, kur zgjohen, pastrojnė pendėt; hanė mėngjes nė lėndina tė gjithė bashkė dhe bėjnė lodra kolektive. Papagalli i verdhė shijoi mes turtujve njė lloj qetėsie tė mirė deri sa pas pak kohėsh pati nostalgji pėr vendin e vet dhe vendosi tė kthehej. Falėnderoi turtulleshat zemėrbuta, i pėrshėndeti dhe u nis nė fluturim. Bėri disa rrotullime nė shenjė lamtumire mbi atė oazė paqeje dhe, pikėrisht nė ēastin kur po merrte rrugėn e shtėpisė, vuri re se pylli kishte marrė zjarr dhe se vendi i turtujve rrezikohej nga flakėt. Atėherė, papagalli i verdhė u zhyt nė njė liqen tė vogėl qė shkėlqente nėn rrezet e diellit, u njom me ujė sa mundi dhe fluturoi drejt zjarrit qė flakėronte. Duke u shkundur, pikat e ujit qė e mbulonin ranė mbi flakėt. E pėrsėriti kėtė veprim disa herė, deri sa zgjoi vėmendjen e Nėnės Natyrė. - Si shpreson ta shuash njė zjarr tė tillė me ato katėr pikat qesharake qė ke ti?- Duhet tė bėj diēka megjithatė. - iu pėrgjigj papagalli i verdhė. - Ėshtė ēėshtje mirėnjohjeje! Nėna Natyrė u mallėngjye. Dhe pėr tė lavdėruar pėrpjekjen nė shenjė mirėnjohje tė papagallit tė verdhė, bėri qė nga qielli tė binte njė shi i madh qė e shoi zjarrin aq shpejt sa nuk tregohet.
burimi:/zeri.info/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi