» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Maēoku plak

Shko poshtė

Maēoku plak

Mesazh nga Naki prej Wed 09 May 2012, 21:08

Njė herė e njė kohė, jetonte njė maēok shumė dinak dhe i shpejtė dhe, mjerė ai mi qė guxonte t'i dilte pėrpara.
Nė asnjė mėnyrė nuk i shpėtonte. Me njė te kėrcyer, e pėrlante me thonj.
Ishte bėrė, siē thuhet, frika dhe tmerri i minjve tė asaj shtėpie, por dhe i gjithė vendit rreth e rrotull.
Ky sukses qė kishte ne gjuetinė e minjve, e kishte bėrė mendjemadh dhe egoist.
-Mua nuk mė shpėton asnjė mi!- u thoshte maēokėve tė tjerė kur i binte rasti t'i takonte nė rrugė.
-Asnjė ditė nuk mė shkon kot pa e pėrlarė ndonjė. Nuk mbaj mend tė kem patur ndonjėherė uri nė jetėn time.
Mirėpo, dikur, u plak edhe maēoku ynė. Filloi tė mos shohė mirė, tė mos nuhasė mė si mė parė, tė mos dėgjojė dhe, ēėshtė mė e keqja e tė gjithave, tė mos luante dot nga vendi. Rrallė e tek zinte ndonjė mi, ndonjė mi plakush, siē ishte dhe ai vetė...
Maēokėt e tjerė tani filluan ta vinin nė lojė.
- Ēkemi?!- i thoshin.
- Kemi marrė vesh se nė shtėpinė tėnde ka shumė minj dhe nuk ta kanė frikėn. U plake, mor i shkretė!
-Unė?!- thoshte maēoku plak. -U jap fjalėn se brenda pak ditėve nuk do tė ketė asnjė mi nė shtėpi...
-Bah! Dhe... Si do t'i zbosh?
-Nuk do t'i zboj. Do t'i kullufis!
-Dhe, si nuk i kullufite gjer mė sot?
-Mos u bėni merak. Keni pėr tė parė se kush jam unė!
Atė ditė, maēoku plak u kthye nė shtėpinė e vet dhe po pėrpiqej tė gjente mundėsinė pėr tė shfarosur minjtė.
Dhe mendoi njė... plan dinak. U fut nė njė thes me miell, u kthye djathtas e majtas
dhe u bė i tėri i bardhė. "Tani qė do tė vijnė minjtė tė hanė miell, u mendua, ashtu siē jam bėrė, i bardhė, nuk do tė mė dallojnė dhe do t'i pėrlaj..."
Nisi tė lėpijė buzėt. Ishte i sigurt se minjtė do tė binin nė kurthin e tij. Me kėtė plan do tė ngopej pėrsėri me minj.
Mirėpo... maēoku plak harroi bishtin jashtė thesit! Minjtė e kuptuan dhe ua mbathėn kėmbėve!
Kėshtu, maēoku plak mbeti prapė i uritur dhe nuk guxoi tė dalė mė nė rrugė dhe tė ngėrdheshej siē kishte bėrė shpesh.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi