» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

19 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 19 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vazhdoje tekstin e poezise

Faqja 4 e 25 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Next

Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Arlind prej Tue 13 Nov 2007, 12:21

Nuk e dita as nuk po e di
ku u trete e me ike ti
kush ishte ai qe na ndau
nje katil dy zemra vrau.

Ai loti ne faqet tua
rrodhi dhe me lagu mua
perse ike me le vetem
nga ai cast se du as veten.

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 11991
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 13 Nov 2007, 12:33

Si nje rreze dielli
me pershkuan fytyren keta rrjeshta
jane te dlire, e jane te qarte,
jane bota qe mua me mban gjalle.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 13 Nov 2007, 14:29

Nėpėr shekuj
nė trojet shqipe
shkruam vargje
veq pėr dhimbje
a ka fat dhe lapsi im
njė ditė tė shkruaj
pėr gėzim????
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 13 Nov 2007, 14:34

A do vije nje dite
qe reja e zeze
te me ik nga qielli im,
A do luaj si atehere
kur isha femije
A do vizatoj qiellin
tim ter lire e ti shkrij
aty ato vargje te dhimbshme
qe gjoksin me kane perfshire.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 13 Nov 2007, 14:41

jo,moj shqipe trimėreshė
nė qiellin tėnd s“ka re tė zezė
qielli jyt do tė jetė i lirė
je poete,e kohės sė mirė
koha po hapėron me ty
shkrihu nė gėzim e poezi.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 13 Nov 2007, 14:48

Shqiptar krenar
e arme ngjeshur
ne brez ke me vdek
e nese dot atdheut
nuk i qendron prane
ti e e perhap
ninullen e atdheut
anembane
Ta degjoj bota
e ti dridhen kembet
ta degjoj Zoti
e t'i dergoj bekimin.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 13 Nov 2007, 14:52

Atdheut kur ti bėjmė bashkimin
ferri kur tė djeg mėrgimin
zoti do tė na dhuroj bekimin
e s“po mund me paramenduar
si do te dukemi tė bekuar?
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Arlind prej Tue 13 Nov 2007, 18:27

Edhe unė ja ku jam
kėtu mė keni dhe kėtu do jem,
Mė quaj si tė duash
Shqiptar, Kosovar, Arbėresh...
Unė jam edhe Ilirian e Dardan
Njė gjuhė njė flamur kam.
Kėtė nuk e them pėr tė ju josh
kėtė e kanė thėnė kastriotėt,qemajlėt e jasharėt
me 1912 nė Kruj, Vlorė e Prekaz.
Jam shqipėtar shumė krenar....

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 11991
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 13 Nov 2007, 18:54

Je shqiptar,Dardan,Petrit
jem krenar me ty Arlind
bukuroshi i Atdheut
roje vendi e dhe poet
je nė lulen e Rinisė
nė zemrėn e shqiptarisė
me gjuhė shqipe e flamur
ty Kosova tė ka nur
mendje ndritur ti po rritesh
tė gėzosh lirinė e shqipes
edhe ne qė jem shpėrndarė
me ty jemi krenarė
dhe ne shpresa po na mbanė
se njė ditė kemi me ardhė
mė tė fortė do jemi s“bashku
tė punoftė mendja dhe lapsi

O poeti Arlind Gashi.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 14 Nov 2007, 08:21

Ashtu qofsh o zemerbardhe
dhe sherbeji vendit tend
rritu krenar ne token meme
dhe qofsh i bekuar per jete e mot

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 14 Nov 2007, 08:35

mė rrjedh njė lum i pa gjumė
nė mes tuaj tė jem dhe unė
zemra nė orėt e vona
mė ngre ēerdhe me shqiponja.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 14 Nov 2007, 08:43

Nisu trim drejt
drejt te embelit atdhe
drejt te emblit hidherakut
ku armet renkojne shqip
nisu drejt agut te pergjakur
atje ku flamuri pret te valvitet
atje ky toka oshetin si
kafshe e plagosur se djemte e saj
ne dhe te huaj po bejne begati.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 14 Nov 2007, 09:28

po nisem
moj fatbardhė
nganjėherė
si rrallė kam ardhė
do tė rrija nė gji t“vendlindjes
n“trup po e ndiej frutin e dhimbjes
nuk kam shkuar pėr begati
por e ndarė kjo nėnė Shqipėri
nuk i nxė djemat n ēįti“
se kulqedra me gjithė ujk
trojet shqipe i lė pa bukė

zemėr ndarė nė dhe tė huaj
na shėron njė fjalė e juaj
nga rrėpatemi nga vemi
prap pranė jush ne do tė jemi.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 14 Nov 2007, 10:42

Sdi si ėshtė ky uni,i imi
me kėto vargje mėrgimi
mė mundon mė mbytė trishtimi
ku tė gjejė qė thurė njė varg?
zemrėn time,ma ngrohė pak...
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga GISHTEZA prej Wed 14 Nov 2007, 12:21

tik-tak ora po kalon
momenti qe do te takoj
duket shum i gjate

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12298
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 14 Nov 2007, 13:01

Orė pas orė
shkojnė vitet
mė tako
se mė s“mė pritet.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Wed 14 Nov 2007, 13:43

Ikin oret pa e vene re
Dita diten nuk e pret
Pse valle, pyesim ne
Njera tjetres shume i ngjet?
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13573
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 14 Nov 2007, 13:53

ka ore pa kuptim
por ka dhe ore me gezim
ka dite plot fat
por ka dhe dite me hata

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 14 Nov 2007, 14:17

Pse eshte ndertuar keshtu jeta?
ku gjithcka shikohet me zili
pse nuk del e verteta
mos valle "dashuria eshte krim?"

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 14 Nov 2007, 14:22

jeta duhet jetuar si jetė
nėte zili s“duhet tė ketė
ēmoje me tė vėrtetė
dashuria ėshtė e shejtė.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 14 Nov 2007, 14:29

Te presesh qe grimca te shkrije
qe zemra te rrah perseri
te presesh po sa gjate?
disa muaj me duken kaq larg
qe jeta te ndryshoj
Megjithate do te pres
aq kohe sa kam nevoje
sepse me apo pa ty
jeta ime nuk do te ndaloj

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 14 Nov 2007, 15:01

Vargu juaj me kaq dhimbje
mė ėshtė dukur sikur grindje
pritjet janė ligje nga jeta
nga to lindė e vėrteta
bėre jetėn tė gėzuar
ti vet fatin e ke nė duar.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 15 Nov 2007, 15:23

Mund tė ndalen
jeta,brengat
vuajtėjet,hallet
por poezia vazhdon
nuk ndalet.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Thu 15 Nov 2007, 15:50

Te dish te lexosh
eshte e thjeshte te kuptosh
gjithcka kam me vargje e shpreh
une ate e shkruaj
a thua valle shkronjat jane
te veshtira per tu kuptuar?!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga lona prej Thu 15 Nov 2007, 16:26

un nuk di te lexoj
nuk di te kendoj
nuk di te shkruaj
por di te dashuroj
avatar
lona

Shteti : kosov
Postime : 15
Kyējet nė forum : 11715
Regjistruar mė : 11/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 15 Nov 2007, 17:01

se din tė lexosh
e tė shkruash
kėtė po e kuptoj
nė vargjet tuaja
dashurinė kur ta qmosh
tė mėson zemra
tė kėndosh.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Thu 15 Nov 2007, 17:12

perpiqesh me gjithe
forcat e tua ta mbash
prane vetes perseri
por befas hapo syte
dhe shpirti yt shuhet
dalngadale si nje kandil

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 15 Nov 2007, 17:23

unė dua jetėn
dashurinė dhe tė vėrtetėn
por mė sė paku e njoh vetėn
pranoj mbi mua,mendime tė thuhen
por buroj,ndriqoj,kurrė nuk shuhem.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Thu 15 Nov 2007, 17:27

jam e lire dhe skllave
jam e lumtur dhe vaj
jam une por s'e njoh veten
jetoj qe fatin ta ndajme prane.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 15 Nov 2007, 17:51

e lirė je
nuk je sllave
je e lumtur
mos paq vaje
ne tė njohim
je e ēmuar
qoftė i ndritshėm
fati juaj.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Fri 16 Nov 2007, 14:25

Liria eshte si nje
pike loti
te rreshket nga duart
Nese nuk je i zoti

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Fri 16 Nov 2007, 14:28

Ashtu si ne nje maratone
ku secili do te arrij i pari
ashtu dhe ne u takuam ne nje
nga hallkat e zinxhirit te jetes.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 16 Nov 2007, 17:17

kėshtu e ka
krijimtaria
dėshirat e tua
dėshirat emia
i bashkoj poezia.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 19 Nov 2007, 13:43

nuk ndaloj kete nisme
vazhdoj tekstin e poezise
ne mos me shoqerofte
poet tjeter

do te shkruaj i vetem.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Arlind prej Mon 19 Nov 2007, 14:11

Jo jo me ke mue
mundem une me vazhdue...

shume gjera dua te them
shume endrra e ndjenja sot ka,
sa te kam pritur e merzitur
edhe lotet me jane tha....

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 11991
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 19 Nov 2007, 15:25

Mos rri shume ne mendime
se te kam ne mendjen time
e mos derdh lot te kote
kembei me dashurine time

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 19 Nov 2007, 16:43

ne na duhet jeta sot
pa pikellime dhe pa lot
njeri -tjetrin kujtojme
si lum vargjet do te
burojne.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 20 Nov 2007, 12:48

Veten kot mos e mundos
se keto pyetje s'kane pergjigje
jepi vetes harmoni
dhe mos lundro ne deshperim

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 20 Nov 2007, 16:11

nuk me dhimbset mu mundimi

harmonine me gjeni kund

te buroj ky varg i imi

nuk deshprohem jo une.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13788
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 Nov 2007, 08:01

Dashuria miku im
ben te qaj dhe perendin
dhe meso se ke ke mik
do kesh boten dhe mrekullin.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 4 e 25 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi