» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vazhdoje tekstin e poezise

Faqja 5 e 25 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Next

Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 21 Nov 2007, 08:17

shume kam dashuri

per njerezit e mije
ajo qe nuk me len te qete dot

kur shoh njerez nga derdhin lot
nese duhet do qaj une
jo,nuk dua lot tjeterkund.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 Nov 2007, 08:21

Per gabime qe s'ke bere
mos derdh lot
s'je i vetmi ne kete bote
qe po ngrene nje peshe ne kete bote.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 21 Nov 2007, 08:33

vertete kjo jete e jona
e ngarkuar me peshe
ti ne vend tendin
je mbretereshe
po larg juaj,sa jam sot
nuk dua te qaje,o zot
loti rrjedh,s“me pyet dot.
ndoshta loti ka per te u ngrire
kur degjoj se jeni mire.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 Nov 2007, 08:39

Nje mbreteri nuk sundon
pa bijte ne gji
e njof ate lot
e ne me rente rruga andej
do e fotografoj ate lot
ne pikture do te jete kthyer
ndoshta ne me te cmueshmet
deri me sot.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 21 Nov 2007, 08:45

Thone te behet nje Shqiperi
qe i mbledh bijet ne gji
une do jem aty
ne te rente rruga ketej
s“te le vetem me ty do te kthej.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 Nov 2007, 08:50

Le te veshim gunen e bashkimit
por me forcen e atdheut
dhe me krenarine e te pareve
le ta kthejme ne legjende
Lirine e burgosur

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 21 Nov 2007, 08:56

kahere eshte nisur kjo rruge
por ka mbetur si ne muge

po ate dite do te zhduken rete
kur Liria kthehet ne legjende.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 Nov 2007, 13:14

Heshturazi do te kaloni
male e brigje e kodra
nata e eger do te hapet
me e tmerrshme
se te gjitha erresirat
me boshe sesa mungesa
do te jete e madhe dritherima juaj
dhe dashuria per token meme
rrugen do t'iu ndricoj

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 21 Nov 2007, 13:32

Kur te nisem drejt asaj rruge
te ndriēuar
do jem i kalitur
te gjitha per te
i perballuar
do te thyaj vetmine
erresiren,trishtimin
por,meodomos
do arrije qellimin.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 21 Nov 2007, 14:40

Me balte dora do mbushet
Nen rruzullin e diellit
Loti do rreshkas
dhe do e djeg token
se eshte lot i zjarrte malli.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 21 Nov 2007, 19:02

se me duket ajo balte
me e embel se mjalte
do me ngrohi
rrezja e diellit
le te rrjedh lot
po lot gezimit
loti pa nda le te rreshqas
vetem nen nje kala
te jemi bashke.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Thu 22 Nov 2007, 08:55

Perse ky ankth te ka pushtuar
e mendjen ta peshtjellon
nje zor ndien te papershkuar
qe trup e shpirt na i dritheron
nga bote e huaj e rrethuar
Nuk ka qetesi per shpirtin tone
vec hije te duket vetja
ne dhe te huaj ne mergim
ate qe do nuk e sheh dot
mos u end kot neper bote
por eja ne token meme

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 22 Nov 2007, 09:12

i huaj ne vend te huaj
nga te huajt rrethuar
sa jeni duke me munguar
po ēfaj ka ky shpirti im?
Une ketu nuk erdha me fajin tim!
Aha,jo lehte nuk e kemi ne
por ne troje na u futen gjarperinjet
e nuk kishte vend per ne.
por e them dhe e kam thene
ju kthehem juve,dhe tokes meme.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Thu 22 Nov 2007, 16:29

nje brenge te madhe
ndrydh brenda gjoksit
nje ngerc e nje ankth
ne qenien tende
s'eshte nga gjarperinjte
por nga dicka tjeter

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 22 Nov 2007, 17:19

Qenia ime plot brenga
te rrefej nuk me le zemra
po tretem pak nga pak
kam enderra,po jo ankth
te rrefej skam durim tjeter
plaga e re sulmon te vjetren.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Thu 22 Nov 2007, 18:34

Plaga ne zemer
te djeg me mall
nuk sherohet
te djeg aq sa je gjalle

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 22 Nov 2007, 18:59

Nuk duron me shpirti im
me shkon koha ne renkim
renkon diten,renkon naten
ne kerkim te sheroj plagen
por diqka me shtyne te druaj
plaga ime e moēmuar
mos valle,mbetet pa sheruar?
Se diqka po me ngerthe
pyetje,pas pyetje
si,dhe,pse?
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 22 Nov 2007, 19:27

Ah mergim
he plage e keqe
nxite ne pyetje
ky s“gjen pergjegjeje
pse?-je i huaj
si,une pyes,me thuaj
dhe?Jam nje zog qe s“kam fole
andaj i lenduar rroj
kam frike tjeret,te i lendoj.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Fri 23 Nov 2007, 07:49

ne mijra humbetira ku jemi tani
eshte dhe humbetira gri
kerkoj te gjej ate zog pa fole
qe plaget me kristalin e lotit
t'ia sheroj,dhe te tjeret ti gezoj

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 23 Nov 2007, 08:13

une zogu i humbur
ne mendime i strukur
dua ju te jeni te lumtur
ne art e kam kthyar qdo mundim
mjafton te pikoj vetem loti im
ju shpertheni ne gezim
do te besoj qe me deshet
nese ju shtohen buzeqeshjet.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Fri 23 Nov 2007, 13:01

...dhe folea e zogut
eshte ne deget e shtogut
eshte edhe tek bliri
aty rri me se miri
i humbur apo i strukur
ai gjithmone eshte i bukur
siper ka qiellin
yjet, henen dhe diellin...


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Sat 24 Nov 2007, 08:52, edituar 1 herė gjithsej
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13750
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Fri 23 Nov 2007, 13:06

Yjet dhe henen i kam kuror
nga foleja e zogut nje kenge
nje kenge degjoj dhe pse
i strukur melodine e embel
te dy e vazhdojme

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Fri 23 Nov 2007, 14:20

Po te ishte qielli leter
diellin do e ktheja ne boje
me rrezet qe do leshonte
do te shkruaja Te dashuroj.......

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 23 Nov 2007, 17:50

qielli i shqipes plot kaltri
lart shqiponja shkon fluturim
ja vjerr n“krah pak dashuri
te ma sjelli ne mergim.
ADRESO KU DUHET NDALUR
ajo shqiponje krahelete
pak ēaste me te te ndali
ta ndjeje shpirtin tim te qete.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Sat 24 Nov 2007, 08:48

Ti qan se te mungojme ne
Neve na i mban lotet shpresa
E mbysim trishtimin fort ne gji
dhe syte i mbajme nga dera

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 24 Nov 2007, 09:33

kur te humbi durimin
do te rrenoj mergimin
se nuk durojme dot
jeta te na shkoi me lot
ne mesin tuaj te prehna
mos mbesim me shiqim nga dera.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kotelja prej Mon 26 Nov 2007, 02:43

Shpirti puthi trishtimin
une kembezbathur
mbledh copezat e shpirtit tim
kthej koken pas... sa larg
ti je ne mergim!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 26 Nov 2007, 08:10

As ujrat e deteve nuk do te mjaftonin
te pushonin njomezen e syrit
As oshetima ne qiell nuk do te mposhte
Jehonen e thirrjes time
As dielli i zjarrte nuk do te shkrinte
Ngricen e pafund te zemres time.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 26 Nov 2007, 12:19

kur ndegjoj
jehonen e thirrjes suaj
une vuaj
por vetem me hije jam larg
me shpirt jam ne mesin tuaj
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Mon 26 Nov 2007, 13:04

Nje pike uji i kulluar
Pushon syrin e lotuar
Nje fjale e vetme e qelluar
Mposhte jehonen e trazuar
Nje rreze dielli po te vinte
Ngricen e zemres do e shkrinte
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13750
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 26 Nov 2007, 13:10

Loti nuk do ndjente
me zbrazeti me mijra
pika lotesh do bashkohej
do quhej rezervuari i kristalt
ku ndoshta ne te dy do
do e kujtonim
do ngelej vetem kujtimi
jehona do na bashkonte
rrezja e diellit do na ngrohte

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 26 Nov 2007, 13:19

ditėn ,natėn
qdo mėngjese
ėndėrroj vetėm atė rreze
mėrgimit tė i them jo
nė atdhe dielli,tė na ngrohė.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 26 Nov 2007, 13:48

Naten do e kthejme ne dite
malet hijerenda do krenohen
mbare kodrat do lulezohen
lendinat me kembe shqiptari
do ngarkohen

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 26 Nov 2007, 17:03

nata do tėbėhet ditė
qielli i shqipes tė shėndritė

ka kohė jam tue pritė
mė duhet dritė,dritė
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 27 Nov 2007, 12:33

Siē duket zogu nuk ka fole
Kėrkon Atdhenė qė e ka lėnė atje.
Kėrkon Shqipėrinė(nga kėtu,ėshtė larg)
Ndaj cicėrin(kjo duket qartė)

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 27 Nov 2007, 12:43

kerkon folenė
Shqipėrinė
Atdhenė
cicėrron dhimbshėm
pranė jush,do tė jenė.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 27 Nov 2007, 12:51

Cicėrin-cicėrin gėzueshėm
S’mbahet,s’mbahet kėnaqėsisė
Ah,se ē’ēast i mrekullueshėm!
I tillė ėshtė ēasti i rikthimit!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 27 Nov 2007, 16:21

ēasti i rikthimit
ėshtė kulmi i gėzimit
jeta me ju nė viset shqiptare
do mė duketsi njė ringjallje.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kosovarja prej Tue 27 Nov 2007, 22:59

Jeta me ju ne viset shqiptare
do me duket si ringjallje
sepse je ylli im
qe do zgjoja cdo agim
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 12001
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 28 Nov 2007, 07:37

po tė isha pėr ju yll
do kėrceja si dre nė pyll
jetėn do ta ndjeja jetė
pranė drenushės sė Atdheut.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 5 e 25 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi