» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vazhdoje tekstin e poezise

Faqja 6 e 25 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Next

Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 28 Nov 2007, 08:45

...Shume kohe me pare
Me dhune na ndane,
Jetima u rritem
U plakem pa Nane...

Shume dekada kane kaluar
Shume luftera jane zhvilluar,
Oqeane gjaqesh jane derdhur
Ne per t'u bashkuar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 28 Nov 2007, 08:55

me dhunė na ndanė jo njerėzisht
po ishim tė bashkuar shpirtėrisht
dhe nuk na mposhtėn as lufta
as gjaqet
se ne jemi njė trung i pėrbashkėt.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13962
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 28 Nov 2007, 14:39

Une mesova t'u jpa jete kujtimeve
ē astin kur u ndava nga prehri jot
Nuk ta fal zemren time ne tjeter vend
po te jetoj me embelsine e kujtimit
Qe gdhendur rri ne jeten tone

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 28 Nov 2007, 19:02

E mall e kujtime
ndarje e trishtime
nė kėtė jetė tė nemur
shumė kujtime gėdhendur
kurrė nuk pushoj rrugėtimi
kurrė nuk mu sos mendimi
pėr atė ėmbėlsirė kujtimi.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13962
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kosovarja prej Wed 28 Nov 2007, 20:03

Kurr nuk pushoj rrugetimi
kurr nuk mu sos mendimi
per ate embelsire kujtimi
qe dhe jeten me nxiri

te te kem prane
lotet te ti fshi
sepse e di qe me don
ashtu sikurse une ty
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11998
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 28 Nov 2007, 20:08

tani disi krejt
jam hutua
e di me don
dhe te dua
kur tė bashkohemi
kur?
Tė ma fshish
at lot malli
si gurė.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13962
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kosovarja prej Wed 28 Nov 2007, 20:16

te ma fshissh
at lot malli si gure
qe te prisja dikur

tash ka ardhur koha jone
qe te jemi pergjithmonn
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11998
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 28 Nov 2007, 20:30

po e ndjen dhe shpirti im
qė ka ardhė koha pėr gėzim
kur tė jem ,unė bashkė me ty
nuk mė sheh mė lot nė sy.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13962
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kosovarja prej Wed 28 Nov 2007, 20:37

Kur te jem une bashke me ty
nuk me sheh me lot ne sy
do te ndihem si princeshe
do te jem porsi nje vesee.
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11998
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Wed 28 Nov 2007, 20:50

Nese ti do te vish
Edhe une do te vij
Nese do te me duash
Une te dua me shum se ti
Nese ti do te vdesesh
Une vdes gjithashtu
Nese do te kthehesh
Une do te pres ketu...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Wed 28 Nov 2007, 21:12

unė vi po mė thuaj
unė tė dua
po mė duaj
mbas teje do tė vehem
po mė prit se po kthehem
por ti rro,rro,rro shumė
nėse duhet vdekje,do tė vdes unė.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13962
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 Nov 2007, 08:00

Jam dhembja e loti e dashuria
Kam fjalė e besė e shpresė
Nuk dua karrigen as e vdekur
As dashurinė qė njė herė vritet

As edhe lotin pas shiut tė dytė
Se jam njė dhe veē njė herė
Edhe loti
edhe dhembja
edhe shpirti im vetė

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 Nov 2007, 08:10
Mos e lexo mė vargun as kėngėt
Mos tė tė vras kujtimi pėr emrin tim
Mos mė urrej pse jam dhe dua
Mos mendo mė pėr akullin qė mbolle
Mos i thuaj jetės jo as nė pėrrallė
Dhe mbyte dhembjen
Me puthjen tjetėr tė parė

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 29 Nov 2007, 09:19

vargu yt ėshtė thesar
emrin tuaj e kam pėr mall
kurrė njeri,nuk urrej unė
do tė dua edhe mė shumė
kujtimi do rri i ngrohėt
do tė shkrij akullnajėn
jeta ime do mbetet e ftohėt
pa praninė tėnde
do tė puth diku
me mbyllje syshė
por dhėmbjen pėr ty
kurrė,kurrė,s“mund tė e mbys.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13962
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 Nov 2007, 13:24

Zemren hape dhe beje det
Shqetesimet beji vale te bukura
Mes tyre do te lundroj une vozitsja e shpirtit
Endrra jone e bere jete , s'do ngelet e keputur

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 29 Nov 2007, 13:31

do tė hapi zemrėn
do tė mundohem tė mbahem
shqetėsimet tona nė valė
miqėsie tė mbetėn
vetėm mos ma kėput ėndėrren.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13962
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 Nov 2007, 14:13

Une nuk jetoj, vec enderroj
S'di te luaj me endrren
por di ta dua, di ta prek
Por vetem nje cast,
E verteta nga une rri larg

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 29 Nov 2007, 15:48

ti qeshu ,jeto
endėrren, ruaj,
duaje,preke
kurrė mos vuaj
e madhėja,shkelqėsi
e vėrteta ėshtė pranė teje
do tė rri me ty.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13962
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Thu 29 Nov 2007, 16:10

Le te rri e verteta me mua
qe nuk di se ceshte frika
Dhimbjen do e mbys ngadale
Jehona e vdekjes do bucas
nje nate.
E them se e ndjej shpirtin
ne pritje te ligeshtuar
te lodhur, derrmuar.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Thu 29 Nov 2007, 17:05

Shpirti yt kėrkon gjallėri
o e madhėja shkelqėsi
ti mbyte dhimbjen
dhimbje pranė teje tė mos ketė
lodhja,ligėshtimi,pjesė e jotja
mos tė jetė
hapėro,gėzo,shtoj jetės gjallėri
se atė qė prit dėlirsia e shpirtit
meodomos do tė vijė.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13962
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Arlind prej Sat 22 Dec 2007, 14:07

Te kam enderruar.
Mbi dritare nata derdh qetsine
shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen...
nje buzeqeshje e embel vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje....
ku je ti ?

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 12165
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Arlind prej Sat 22 Dec 2007, 14:10

Po ike nga une???????
Do shkosh po un cfar te t'jap si kujtim?
Para se t'ikesh trete n'zemer mallin tim!
Sa here qe shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka vec mall per Ty.

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 12165
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga jam_buli prej Tue 25 Dec 2007, 18:56

malli, pikellimi jetojnė
ato nuk shuhen dot
vargjet e mia burojnė
bashkė me kėta lotė!

...
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11574
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kotelja prej Tue 25 Dec 2007, 19:23

Ne dhomen e zbrazet
ti shpirt me nuk je
muret stolis kujtimi per ty
le te permbyset bota
e trishtuar jam une
sonte te huaj jemi ne te dy

...
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13923
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga jam_buli prej Tue 25 Dec 2007, 22:49

me mallė mbaj kujtimin
me mallė e kaloj kte nat'
e di qė vuajtja me pikllimin
se bashku quhen fat !

.....
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11574
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Naki prej Wed 26 Dec 2007, 16:34

A po te flet dikush
me embel se une?
a po te fal dikush
dashurin me shume?
....

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga jam_buli prej Wed 26 Dec 2007, 16:40

Kush ta kendoj kengėn e parė
Kush tė thurri kėnge me kitarė?
atė natė te shikoja si njė princeshė
tani valle me thuaj kuje tretė!?

.....
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11574
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kotelja prej Wed 26 Dec 2007, 22:10

Gitare e jotja
rri varur ne kujtime
tela te keputur
vrane endrren time
Ikur kam
harruar neper vite
bota dhe pa mua ecen
te lutem shpirt...
le te te lodh pritja

...
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13923
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga jam_buli prej Thu 27 Dec 2007, 01:36

kaherė nje tel eshtė kėputur
notat e tij i gjej n'kujtime...
a thua vallė pse t'jam i vuajtur
ndaj kurr s'do pushoi kenga ime

i bie mė thellė, gazelė e gjatė
por lemoshė nuk kėrkoj dot
mos e harro kurrė at' natė
kur kendonim e derdhnim lotė
Sad Sad
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11574
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kotelja prej Thu 27 Dec 2007, 10:18

Lotet qe nen driten e henes shkelqenin
si kristale te keputura nga syte e mi
shpirtin e derrmuar ma ngushellonin
po jetonim naten e fundit per ne te dy
Trishtimin ta lexova ne sy
ne shterngimet e tua ndjeva ikjen tende
nje cope shpirti te fala
per ta falur me pas gjithe jeten time
Ti qe me naten erdhe
dhe ndeze zjarrin tim
nata digjej bashke me ne
lumturine xhelozonte i ngrohti agim...
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13923
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Naki prej Thu 27 Dec 2007, 10:30

ne hapesiren e qiellit,
shoh fytyren tende,
qe shndrit ne mes yjeve
nen driten e henes
o engjell i qiellit
me ler kete fetyre me nje kis te prek
te shoh driten e diellit
te shoh nje engjull te vertet.

..........

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Guest prej Thu 27 Dec 2007, 15:41

MBI GJOKSIN TEND

Emri yt gerryhet
neper damaret
e shpirtit tim


e strukur
nen hijen
e se kaluares
qe e mbulon

shtriji duart kah une
te perqafohemi
me afsh e me mall

tamam aty ne horizontin
ku ne te njejten koh
takohet e puthitet dit e nata

enderra e rinis son
aty mbi re te arta
sy hapur fle

bylbyli kengen e tij te bukur
aty e shenderron ne vaj
mbi gjoksin tend si dikur
edhe nje her me lot dua te qaj Sad Sad Sad


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Guest prej Thu 27 Dec 2007, 17:47

pse syri im i bukur
tek ti qendron
pse mendja ime
e fresket tek e jotja
fluturon sepse
love ime te do kaq shum kis kis kis kis


Guest
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga jam_buli prej Thu 27 Dec 2007, 20:45

tė mos ngelė vetėm si varg i shkruar
tė mos ngelė vetėm si fjali e dėshiruar!
t'bashkohen zemrat qė i lidhė dashuria
t'u prijė nė jetė gjithmonė lumturija....

...
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11574
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Arlind prej Thu 27 Dec 2007, 22:11

Zemra mė vuan
syt mė lotojn,
nė shpirt mė djeg
ikja jote....
Tė nderova, tė rrespektova,
vetem pse ishe e ndershme,
po ti tani ike dhe une se diija
se mė ishe mike e rrejshme.
.......

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 12165
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Arlind prej Thu 27 Dec 2007, 22:20

Eja nėn dritėn e hėnės
Dua tė shof engjullin
Oh sa shumė do doja
Nė hapėsirė ai te duket
Ashtu si ti ėshtė ai?

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 12165
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga jam_buli prej Fri 28 Dec 2007, 01:45

Ajo sikur s'la gjurmė
reshja e shiut filloi
lotėt rrodhėn si lum
iku e kurr mė nuk rrezoi
ndaj unė vetėm kam mbetė
dua tė tė kėrkoj ndjesė...

tė lutem kthehu pėrsėri
ėshtė nderė t'isha ty...

lotėt kurrė nuk pushojnė
unė dhe ata ty tė kėrkojmė
mua malli me djeg o jetė
tė lutėm eja, s'dua me u tretė
ėshtė pėr mua e fundit shpresė....
avatar
jam_buli

Shteti : afer atdheut dhe ne sherbim te tij
Postime : 42
Kyējet nė forum : 11574
Regjistruar mė : 25/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Arlind prej Fri 28 Dec 2007, 10:59

Thuhet se buzėt shprehin zjarrin
Vallė edhe nė buzė ka shkronja pėr jetė?
Apo vetėm ato e kanė fuqinė e pazakont
Qė na lexojn mė mirė se ne vet!
.......

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 12165
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Arlind prej Fri 28 Dec 2007, 11:08

Jo, jo edhe ne arė nė ēoftė shtruar e huaja
Ajo qė ke pranė ėshtė ari vetė,
Me rrezet qė lėshon me shumė ėmbėlsi
- Thėrret me zė kthehu ne folen tėnde dashuri.
Buzėqeshje gjej tash nė ēdo shikim
Unė pran teje do tė jem,
Loti kurr mė mos tė rrjedh
I veēant per mua do jesh.

firma.................................................................................................................................................................................
Jam SHQIPTAR Dhe Shkruaj me Ngjyren e FLAMURIT KuQ e Zi

Arlind

Shteti : Kosovė
Postime : 101
Kyējet nė forum : 12165
Regjistruar mė : 17/06/2007
Profesioni : Nxėnės klasa -VII-

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Loresa prej Fri 28 Dec 2007, 12:14

Zemer me beso un jam penduar
Deshmitar i kam lotet ne sy
Tani e pranoj se kam gabuar
Asnjeher skam qen e denj per ty.
.........

firma.................................................................................................................................................................................
"jeto si te pėlqen ty jo si duan tjerėt"
avatar
Loresa

Shteti : Tetovė
Postime : 41
Kyējet nė forum : 12188
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Stomatologe

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 6 e 25 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi