» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vazhdoje tekstin e poezise

Faqja 3 e 25 Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next

Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Fri 09 Nov 2007, 14:46

Sa me larg te jem
Gjithmone ne zemer do te kem
nese kam disa pika lot ne sy
diaje se jane lot malli per ty

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Fri 09 Nov 2007, 15:24

Larg,shqiptarėt
janė qė moti
por do tė ndryshojnė
kohėt dhe moti
e bėjė tėrė botėn thėrmi
nuk tė lė me lot nė sy.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga GISHTEZA prej Fri 09 Nov 2007, 22:01

Nė ēdo qytet ku unė do ndaloj
veē i panjohur dua tė jem
njė kalimtar pa lidhje me turmėn
dua qetėsi, ēdo lidhje mė tremb

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12475
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Sat 10 Nov 2007, 15:21

jo,moj jo,sot po ecim mė kohėn
dot nuk kalo,dikush pa tė njohur
a e vėren se nė botė,sot nuk ka qetėsi?
nga unė mos u tremb,po desha tė njihem me ty.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Sun 11 Nov 2007, 18:00

Te jap shpirtin tim
vetem ti mos me refuzo
te jap dashurine time
vetem ti mos me tradheto
te jap zemren time
vetem ti mos me trishto
te jap jeten time
vetem ti me dashuro.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 11 Nov 2007, 20:13

shpirti yt e shpirti im
mbushin jetėn plot gėzim
e urrej fjalėn tradhėti
jetoj veq pėr dashuri
zemra jote ,zemra ime
ndėrtojnė jetėn
pa trishtime
Jeta jote,jeta ime
bėhen njė e pa dallime.
unė dheti,ti dhe unė
dashurojmė shumė,shumė.......
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 12 Nov 2007, 08:13

Syri dhe zeri yt me shfaqen ne gjume
me buzeqesh, me ndricon
me ledhaton , me perqafon
Por kur nga gjumi ne mengjes zgjohem
Ndjej meshire per veten
sepse pa ty tashme
nuk di te jetoj....

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 12 Nov 2007, 08:25

Edhe pse tani jemi larg
mė duket sikur ditė dhe natė
jemi bashkė
te buzėqeshur,tė pėrqafuar
jo,nuk kem vetėm pėr tė ėndėrruar

por gjejmė shtigje,pėr tś bashkuar.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 12 Nov 2007, 08:37

Nga buzet e tua
nuk dua vec puthje
dhe fjale pa numur
te lehta si pupel pa peshe
nga buzet e tua
pres fjalet e zemres
TE DUA!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 12 Nov 2007, 08:43

Pak vargje
pak fjalė
thell prej zemrės
mė janė dalė
dhe mė nxisin mua
tė tė them
Tė Dua.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 12 Nov 2007, 08:53

Dhe une te dua te them
dhe po te them te verteten
te dua te kam thene
dhe do te te dua per gjithe jeten

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 12 Nov 2007, 09:15

unė tė dua ty
ti mė do mua
dashuria jonė
do buroi si krua.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 12 Nov 2007, 11:58

jeta nuk kish kuptim
nata nuk kish mbarim
dita ishte shum e trishte
ti ike larg.........

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12475
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 12 Nov 2007, 12:06

Largėsia s“ka pse
me tė trishtua
se kėshtu na ėshtė imponua
por kurr nuk trembem
nėse mė mbanė nė zemėr
se zemra kur tė don
pranė tė ofron......
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 12 Nov 2007, 13:15

Dhe pse je larg
je hena e neteve te mia
tek sa endem rrugeve te shpirtit tim
je ti ai qe me ben drite e me ben te fluturoj
sa here shikoj kujtoj ty me mall
nje ndjenje e bukur me pushton
eshte premtimi qe i kemi bere njeri-tjetrit
qe e gjithe bota e adhuron

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga GISHTEZA prej Mon 12 Nov 2007, 13:26

premtime japim
prentime marrim
per kur keto premtime
thyhen ............
eshte shpriti qe
trishton............

firma.................................................................................................................................................................................
.*“Ø )
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ GISHTEZA ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
avatar
GISHTEZA

Shteti : andej kendej gjithandej
Postime : 683
Kyējet nė forum : 12475
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 12 Nov 2007, 13:34

Ti rri ne vetmi
je shume i trishtuar
premtimin jo nuk e kam harruar
por nje dite frika do te iki
dhe ti do te me thuash
serish te dua

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 12 Nov 2007, 13:53

unė mund tė jem i vetmuar
por jo i trishtuar
sepse do tė kem ty
s“kam pėrse me u trishtua
pak fati mė ka largua
por tė dua,tė dua,tė dua........
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 12 Nov 2007, 13:58

Ne syte e tu shoh trishtim
me shikon
do te me thuash dicka
por prap ngurron
ndoshta frika te thote jo
nuk ishte nevoaj te thoje te dua
une e lexova ne sy
dashurine qe kishe per mua..

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 12 Nov 2007, 14:11

Pse nė sy mė sheh trishtim
se jam larg unė nė mėrgim
dhe mjaft mirė mė ke l exua
tė ta them troq
shumė,shumė tė dua.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 12 Nov 2007, 14:24

Te lutem vazhdo te me duash
te lutem mos be bej qe te vuaj
Te lutem ti qendro me mua
sepse je ti ai qe Dua.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 12 Nov 2007, 14:40

po mė zgjodhe
tė jem ai
mė s“do kemi
vuajtėje as vaj.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 12 Nov 2007, 14:53

Dielli le te zhduket
bota te behet shkrumb e hi
do te dua gjithmone
i imi je vetem ti...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 12 Nov 2007, 15:03

bota nuk do tė zhduket
qielli do tė shėndrijė
unė do tė jem i yti
e imja do tė jeshė ti.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 12 Nov 2007, 15:38

Se dashuria, s'eshte zjarr
qe mbulohet lehtese
zeri, syte, heshtja
cdo gje na tradheton
flaket qe s'mund te shuhen
shperthejne keq me vone.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 12 Nov 2007, 17:45

malli po mė mbytė
nuk mė tradhėtojnė
as zėri as sytė
heshtja ėshtė
pasojė nga vetmia
zjarrin e shuan dashuria
njėri tjetrin me dashtė
nuk mbetet mė asnjė flakė.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Naki prej Mon 12 Nov 2007, 17:52

Hape zemren te hy brenda
ku me ike se u qmenda,
dora shkruan zemra ndikon
kthe pergjigjen nese me don.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 12 Nov 2007, 17:58

Po Naki,edhe ty tė dua
por pėr tjetėr
vargje kam shkrua.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Naki prej Mon 12 Nov 2007, 18:06

E di shaban se per mua asnje se ke shkru,
po sdi cka mu krue su durova pa shkrue.
Nejse shaban hallall ma ban. Very Happy Very Happy Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 12 Nov 2007, 19:46

o tė lutem,tė lutem shumė
mos merr keq diqka nga unė
ne jemi miq nė forum
dhe pėr ty kam rrespekt shumė
andaj tė lutem,Naki,ti je i madh
veq s“ke pėrse kėrkon hallall.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 13 Nov 2007, 07:46

Mendoj e mendoj
kam mall e mendoj
shpresoj e uroj
qe vargjet e poetit
tone te madh
xhaxhi Adem serish
tek kjo faqe t'i lexoj

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 13 Nov 2007, 07:47

Do ju vij ky varg i imi
mirė mėngjezi nga mėrgimi
ju qė zgjoheni krenare
nė atdheun tuaj shqiptar
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 13 Nov 2007, 07:49

Zogjte po nisin fluturimin
dhe ato po mergojne nga ky vend
kerkojne te gjejne ngrohtesi
nese i shef ne fluturim
pyeti:si ishte vendi im?

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 13 Nov 2007, 08:09

Ata zogjėt janė shtegėtarė
sėrish kthehen pėr nė verė
po ne mbetėm mėrgimtarė
na shkuan vitet nė skėterrė

e me shpresė jem tue jetu
vet nė mėrgim mendjen te ju.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 13 Nov 2007, 09:09

Njeri, o njeri
nga vete a s'me thua?
ne mergim je e nuk me thua?
qysh ne agim kam nisur
te shkel si skllav i shkret
per ju o gjenerate
qe token e huaj shkelni
e lani me vaj
te shkel si skllav i shkrete
mbu gjurme shprese, drite
e t'ju pres......

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 13 Nov 2007, 09:34

Ne vuajmė por durojmė
se pėr ju prore mendojmė
rrojmė nė tokėn e huaj
po me mallin e juaj
ju ballėhapur me na pritė
pėr ne jeni shpresė e dritė.
Tjetėr ne qka mund tė ju themi?
Nga ky vend i huaj tmerri.

Tani ne memall po digjem
ju na pyetni,ne pėrgjigjemi.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 13 Nov 2007, 10:12

A ju ka marre malli
per vendin tone?
per ate vend qe ju burreroi
per ate nene qe veshtrimin
nga porta kalon?
Amentin nena do ta coj ne vend
Do te te thote, " bir ja kjo eshte per ty bote"
ky qiell i madh, e malet plot debore.
Pyjet qe gjelberojne e jeta qe do te vazhdoje...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 13 Nov 2007, 10:37

Mė ka marrė malli
pa dallim fare
pėr gjithėqka shqiptare
pėr vendin,pėr njerėzinė
pėr biseda me shoqėrinė
pėr fjalėt e ėmbla shqipe
e shumė malle o mike
po tė i vėjė nė renditje
si zė njė pėrmbledhje poetike
kėshtu nė rreshta,e poezi
i mbys hallet njė nga njė.
unė i mbys ato mė mbysin
veq unė pyes,ato smė pyetin
po shuhem dal-ngadal
oh e oh,e vaj e vaj.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 13 Nov 2007, 10:42

Te paret e kane thene
Do vije koha e Arbrit
Gjithkush ne vendin
e vet do gezoj
padrejtesit na ndan
deshen te na shfarosnin
por nuk perfituan dot se
ne hekur e celik ju preu dhembi
tash nuk mundin dot
se dhe pse jeni larg vendit
frika juaj i tmerron.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga shaban cakolli prej Tue 13 Nov 2007, 11:00

edhe unė pėr atė jetoj
qė njė ditė nė vend tim t“gėzoj
por s“mė pritet deri atėherė
nuk jetohet nė kėtė humnerė
shekull shkoj qė na kanė nda
kurrė mė loti ynė su tha
kam frikė sepėlcas inatit
deri tė vie koha e Arbėrit.
Ndoshta krijuesi kame dashtė
gjithė shqiptarėt tė jetojmė bashkė.....
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13965
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 3 e 25 Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi