» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vazhdoje tekstin e poezise

Faqja 22 e 25 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next

Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 26 Jan 2009, 23:16

Ti je dhe do mbetesh
Dielli im
kudo tė jem, nė atdhe
a mėrgim
nė ēdo ēast,
nė ēdo agim
se Ti je vet
Shpirti im.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Ylliks prej Mon 26 Jan 2009, 23:17

ndoshta janė drithėma gėzimi
ku ta di zėri im -
ēka barti nata nga drithėrimi?
Ma thuaj shqim.
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 11036
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 26 Jan 2009, 23:19

kam vendosur
ta jetėsoj
me pėrkushtim
t'ardhmen time
dhe tė popullit tim.
E tani te pyes ty
me mua do vish o trim ?

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 26 Jan 2009, 23:21

Ndaj sonte ngritu
nė kėmbėt e tua
mendjen tėnde binde
se unė gjithmone te tė dua.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Ylliks prej Mon 26 Jan 2009, 23:23

aty jam nė ēdo shtegėtim
kahdo siellesh pambarim -
flakė flamuri ngjeshur n'ballė
tė frontit tė Atdheut tim!
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 11036
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 26 Jan 2009, 23:26

Ylliks shkruajti:
Rrezon@ shkruajti:edhe pse qielli nga yjet ndrin
asnjeri s'ma ndriēon shpirtin
gjersa s'ka dalė ylli im.


ende a?


Besoja
t’mė vije
ne forum
pa u hamendur
siē vjen njė varg
Ti erdhe !

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 26 Jan 2009, 23:28

Ylliks shkruajti:aty jam nė ēdo shtegėtim
kahdo siellesh pambarim -
flakė flamuri ngjeshur n'ballė
tė frontit tė Atdheut tim!

Kur tė merr malli
hudh njė shikim nė qiell
po s'mė sheh gjėkundi
beso se fshihem nė Diell.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 26 Jan 2009, 23:35

Por veē mos harro
unė s'jam si vargu im
jam si gjithė tė tjerėt

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Ylliks prej Mon 26 Jan 2009, 23:37

tė shoh kudo nė ēdo shtegėtim
se prore je brėnda ndriēimit tim
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 11036
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 26 Jan 2009, 23:51

Ylliks shkruajti:tė shoh kudo nė ēdo shtegėtim
se prore je brėnda ndriēimit tim


Ylliks shkruajti:Zemra ruhet vetėm me porta tė hapura


Bėhu i lirė

dhe lundro kah do

se shpirtin e kam

qyell tė hapur

vetėm pėr ty!

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Ylliks prej Mon 26 Jan 2009, 23:59

mund notoj edhe t'lundroj
se vetėm pėr ty jetoj -
deti im i vogėl njė grusht flower
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 11036
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Adisa prej Tue 27 Jan 2009, 09:21

JETEN E LAJ ME LOT
te gjith jan ne gjume
flejne ne perherin endrrave
ndersa une mbaj syte hapur
une princi i perrallave

dhe ne mendje e kaloj jeten
qdo qast te mushur me lot
jeta me ike pakthim
e zbrazet e kott

mbajta eren e fortunen e korra
se bera keshtu nuk pata faj
bota rreth meje nuk me kupton
pse jeten time me lot e laj

tani asgje dot nuk ndryshoj
vetem kujtimet i ruaj ne muaa
dhe dashurine qe ndjej per tyy
sa shume te dheshta dhe prap te dua,
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12487
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Ylliks prej Tue 27 Jan 2009, 09:38

si tė them urime pėr jetėn e larė me lot
vargu yt tmerrsisht i bukur s'ndalet dot!
avatar
Ylliks

Shteti : USA
Postime : 722
Kyējet nė forum : 11036
Regjistruar mė : 21/11/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Adisa prej Fri 30 Jan 2009, 19:00

Nese nje dite prap ti me kujton
buzeqesh nje here se zemra kete don
do t'me kerkosh por... vone do t'jet
se sikur mua ... Akund me nuk ke me gjete.
Do ta thuash prap fjalen ... Te dua
por... kjo nuk do te jete me per mua
Do te kerkosh ... te kthehem prap
por... dashuri une me nuk mund te te jap .
avatar
Adisa

Postime : 3282
Kyējet nė forum : 12487
Regjistruar mė : 10/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Geri prej Fri 30 Jan 2009, 19:49

Edhe nese vuaj dhe lotet s'me ndalojne
Ti do jesh me mua s'bashku te vajtojme
Dhe nga lotet tane, do te veshohet bota
Ti mbuloj dhembjet tona te kota!
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Geri prej Sun 01 Feb 2009, 13:29

Zemra e perveluar

Nje zemer u tha
edhe pse me lot u la
u dogj nga deshprimi
u shkri nga vajtimi.

U be zemer e djegur
per dashurine e tretur
nuk ka me aspak shpres
vetem se te vdes.

Vullkani kaloi mbi te
e dogji si rrufe
nuk e shuajti as loti
edhe pse vajtoj se koti.

Zemren ashtu te djegur
e mbaj ashtu si ka mbetur
mondohem te sheroi
por kot veten e mundoi.

Le te mbetet si zemer muze
cdo kush ta vizitoj ate
le ti shoh kujtimet
le te bindet per mundimet
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Geri prej Sun 01 Feb 2009, 13:30

Zemra e thyer!

Edhe njeher Zemra po me thehet
Edhe njeher shpirti po me lendohet,
Vuajtjet e dikurshme prap po me kthehen
Plaga e vjeter serish po me trazohet,

Me fal qe jeten me nuk e dua,
Me fal qe vdekjen tani e kerkoj,
Me vjen shum keq qe kshtu qenka shkruar,
Por veq e vdekur mundem T“harroj,

Ne rend te par i besova zotit,
Ne rendin e dyt te besova shum ty...
Se mendova se po me ndjek rruga e Lotit,
Se mendova se zemra keshtu ka me mu thy.!!!
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Geri prej Sun 01 Feb 2009, 13:33

Dashuria E Humbur
Sikur Dielli qe Shendrit
Sikur Lulet qe Celin
Vetem Une Ne Kete Bote
Jetoj Pa Fat
Ajo Femer Me Ka Kerkuar
Ajo Femer Me Ka Rejt
Ne Secilen Ane
Dashurin Ma Ka Vjedhur
Dhe Tjetrit Ja Ka Dhuruar
Secili Don Dike
Renat ia Kap, Dhe i Tregon
Vetem Zemra Ime
Dhimbjet i Duron Dhe Nuk I Tregon
Une Ditet i Kaloj
Ne Vetmi Dhe i Mberzitur
Por Ajo Me Tjetrin
Ditet i Kalon e Gezuar
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Geri prej Sun 01 Feb 2009, 13:38

E don dashurine??
Nėse e don Bukurin, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjer qė jan mė tė bukura se unė.
Nėse e don menCurin, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjer qė jan mė tė menCur se unė.
Nėse e don pasuri, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjer qė jan mė tė pasur se unė.
Por nėse e don dashurin, atėher duam vėtėm mua,
sepse nuk ka asnjė qė tė dashuron mė shum se unė!
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kotelja prej Sun 01 Feb 2009, 14:07

Verejtje: Tema thote te vazhdoni vargjet e poezise, jo te postohen poezi komplet. Shpresoj ti permbaheni temes ne vijim!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Tue 03 Feb 2009, 05:03


e bota eshte e jotja kur ai qe te kap doren te prek zemren
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Geri prej Sat 07 Feb 2009, 19:54

Ti je......

Ti je si flladi i mėngjesit
Je si drita e diellit
Je si ylli i parė i qiellit
Ti je vetė bota ne mendime
Asnjė s`tė ndan nga zemera ime
Ti je gjėja me e shtrenjtė pėr mua
Ndaj dhe une ty tė dua...
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Sat 07 Feb 2009, 20:05

Ne ender...

Ne ender te shikoj
Thell ne zemer te ndjej
Dashuri nga ty kerkoj
Ledhatime perher

Ne ender te shikoj
Floket kur ti prek
Buzet e tua kerkoj
Qe embel ti shijoj.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Interesant prej Sun 08 Feb 2009, 10:28

Ne ender ...

Te perjetova
tere naten me ty vazhdova
te pergedhela dhe ledhatova
por ... pa ty ne mengjes u zgjova Sad
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13889
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kotelja prej Mon 09 Feb 2009, 09:35

Dielli leshoi rrezet mbi trupin tim te ftohte
Nje dite me shume ne kalendarin e jetes
Endrrat ne djepin e nates i vura ne gjume, u harruan
Se rrjedhen e diteve se ndalojme dot...

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 09 Feb 2009, 10:47

Dhe pse je larg jam me ty
Fytyren tende kam ndermend
Imazhin tende mbaj ne sy
Dhe te kerkoje ne c`do kristal
Si thesarin me te rradhe...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga vali prej Mon 09 Feb 2009, 21:08

une nuk jam TI
te mpshtyj ne fjal dashurie
me parfum urrjetje te sperkatem
te ngjyrosem me harrese
pergjithmone te fshij
shpirtin tend nga imi
kur te lind ajo dite
do te jem vdekur...
avatar
vali

Shteti : mitrovice
Postime : 3
Kyējet nė forum : 10368
Regjistruar mė : 31/01/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Mon 09 Feb 2009, 23:01

...dhe vdekja ime nuk lendon askend
As zemren tende ku nuk zuri vend!
As nje pike loti per mua nuk do te rrjedh
Syri yt i thate lot nuk do te sjell!

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 10 Feb 2009, 09:58

Une po shkoj
por nuk po muj te le dot
edhe pse jemi larg
une prap tek ti do te vi
me kerkuar ne qdo ane
po te kerkoj
erdha dhe shkova
pa be ze
por prap shkoj dhe
prap do te vi...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Zeqo Pilafi prej Tue 10 Feb 2009, 10:04

Paske heq te zit e ullinit mi qyqe Very Happy
nuk ta paska kuptu njeri
sa gjate paske udhetu neper udhekryqe
eja tek Zequa yt, te te fal lumturi Neutral
avatar
Zeqo Pilafi

Shteti : N'cep t'hanes!
Postime : 44
Kyējet nė forum : 10341
Regjistruar mė : 10/02/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Vizitor prej Tue 10 Feb 2009, 17:13

Zeqo Pilafi shkruajti:Paske heq te zit e ullinit mi qyqe Very Happy
nuk ta paska kuptu njeri
sa gjate paske udhetu neper udhekryqe
eja tek Zequa yt, te te fal lumturi Neutral
Neutral Neutral Neutral

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Geri prej Tue 10 Feb 2009, 21:34

Dashuria jote me dogji,
bukuria jote me perveloi,
buza jote e thau timen
pazemersia jote jeten ma shkaterroj

Pse isha keshtu un i shkreti,
keshtu thone qe eshte jeta,
te gjithe thone qe kane fund,
genjeshtra dhe e verteta,

Pse zemra shume duronte,
pse shpirti nuk degjonte,
cfare ishte kjo gje qe quhet dashuri,
qe vetem me lot, pa gezim por me merzi !
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Geri prej Tue 10 Feb 2009, 21:36

PER TY

E di qe ke vuajtur,
e di qe ke dhimje,
e di se si eshte,
e ka perjetuar zemra ime.

Te lutem mos qaj,
te lutem mos vuaj,
ka qene fati jot,
te vuash per te huaj.

E di qe zemra nuk riparohet,
e di dhimbja s’largohet,
e di qe shpirti ngushellohet .
por zemra jote nuk rehatohet.

Mundohu ti japesh vetem gezim ,
mundohu ti japesh vetes kenaqsi,
dhe te jesh e sigurte qe pa vuajtje nuk ka lumturi!
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Geri prej Tue 10 Feb 2009, 21:42

Shume e bukur je ,
ah te ishe per mua,
eshte thjeshte nje enderr.
ti puth buzet tua.

Jeta kishte vuajtje,
Jeta kishte nderlikime,
a valle mund te ndodh,
ta kesh zemren time.

Pse je kaq e bukur,
syte nuk I besoj,
pse me terheq aq shume ,
as vet se kuptoj.

Kujt do tja falesh dashurine,
kujt do ja dhurosh lumturine,
kujt do ja dhurosh zemren tende,
kujt do tja falesh bukurine,

Zemra e thyer nuk shef pak drite,
qe ska ka pare as nate as dite.
Je drite e syve te mi ,
pse me vrave kaq shume ti ?
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16218
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Naki prej Sat 14 Feb 2009, 23:20

Geri shkruajti:Shume e bukur je ,
ah te ishe per mua,
eshte thjeshte nje enderr.
ti puth buzet tua.

Jeta kishte vuajtje,
Jeta kishte nderlikime,
a valle mund te ndodh,
ta kesh zemren time.

Pse je kaq e bukur,
syte nuk I besoj,
pse me terheq aq shume ,
as vet se kuptoj.

Kujt do tja falesh dashurine,
kujt do ja dhurosh lumturine,
kujt do ja dhurosh zemren tende,
kujt do tja falesh bukurine,

Zemra e thyer nuk shef pak drite,
qe ska ka pare as nate as dite.
Je drite e syve te mi ,
pse me vrave kaq shume ti ?
cig Geri

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Voglushja prej Tue 17 Mar 2009, 10:06

SMUNDEM TE HARROJ

Si mundem tė harroj njė djalė qė e kam dashur
e ti si mundesh tė harrosh nje vajzė qė nė zemėr tė ka mbajtur ,
Si ke guxim tė harrosh atė qė kurrė stė ka urrejtur
Si ke force tė largohesh nga ajo qė tė don pėr jetė...

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12415
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Tue 17 Mar 2009, 11:10

...Si munde kėtė, si munde atė?
Pse gjithė kėto pyetje vallė
Thjeshtė s’e kishim atė fat
Dashurinė ta mbanim gjallė...
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13750
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Voglushja prej Tue 17 Mar 2009, 11:37

..Si u bere me shume fytyra
si harrove dite me te mira?
Si harrove dashurin,
dhe besove ne shoqerin....?

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12415
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Tue 17 Mar 2009, 11:52

…Dashuria nuk eshte lojė
Jo, jo, mos bej mekat
Ai tėrė jetėn s’mund te t’dashurojė
Sa une per vetem nje natė…
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13750
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Voglushja prej Tue 17 Mar 2009, 11:57

...Mos genje ne dashuri
se dikur do te genjej edhe dikush ty
Mos lendo zemren qe te don
Mos thuaj ato qe nuk ndjen..

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12415
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 22 e 25 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi