» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vazhdoje tekstin e poezise

Faqja 23 e 25 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next

Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Tue 17 Mar 2009, 12:09

...Dikur syte plot jete
I doje me zemer
E tash je humb, ke tretė
Ke mbet vetem emer...
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13750
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Voglushja prej Tue 17 Mar 2009, 12:11

...Syt qe veq ty te shikonin
i mbushe lot e trishtim,
Zemren e vrave pa aspak ngurrim
ti tash ke mbet veq kujtim,kujtim.!

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12415
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Tue 17 Mar 2009, 12:18

... e jeten e kape ashtu si deshe,
Mendove se vetem ti je gjallė
ne zemren tende fute vese
kur une te lypa nuk u gjete....
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kotelja prej Tue 17 Mar 2009, 13:52

Dhe kur se dyti dashurine ta jetoj
kohen me ty cmendurisht do ta trazoj
Dhe do te dashuroj me afsh e zjarr
qe ti perjetesisht ne zemren time te udhetosh - pishtar!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Tue 17 Mar 2009, 14:06

...Nje pishtar qe ne fillim,
ne nje fillim pa mbarim,
gjen rrugdalje pa shpetim,
do te fillosh prap si ne fillim

do te kapesh okupim...
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kotelja prej Tue 17 Mar 2009, 14:20

Neper labirintet e jetes nje shikim harruar
ne netet e ftohta mistershem duke enderruar
ne zymtesine e vjeshtes, shtegetime dallendyshesh te lena diku
fjale boshe dashurie, murosur me pluhur ,
Je ti qe hapat e mi i vdes dhe i ringjalle, por prape cmendurisht te dua!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Tue 17 Mar 2009, 14:24

.....dhe qe ne netet pa gjum ke harruar
ne dhomen nga dritat shungjyrshe te ndriquar
tash dhembjen ne shpirt qe mė ke shembur
e te gjitha fjalet bosh per ty kan ngelur...
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kotelja prej Tue 17 Mar 2009, 14:30

Cdo mengjes hap nje dritare,
nje rruge te re dua ta shkel
ti je cdokund e nuk je askund,
dhe cdo rruge nga ty me ndan
e drejt teje me sjell!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Tue 17 Mar 2009, 14:42

..ato dritare qe ti i hap
ne rruget qe ti i shkel me dhune
asnjeri smund te kap
qe as n'enderr mos t'shoh kurr...
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Kotelja prej Tue 17 Mar 2009, 14:50

Dashurine, si nje femije jetim ma perdhosen
edhe endrrat mizorisht mi vrane
te urrej, vete njerezit me mesuan
por edhe atehere une mendjen tek ti e kam!

firma.................................................................................................................................................................................
Mjauuu...!
avatar
Kotelja
Webmaster

Shteti : Nen rrenojat e dashurise!
Postime : 3139
Kyējet nė forum : 13926
Regjistruar mė : 04/06/2007
Profesioni : Viktoriane

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Tue 17 Mar 2009, 16:10

...dashuria nuk perdhoset
enderrat tua s'shuhen kurre
dita dites ēelikoset
dy zogje s'vriten me nje gurė...
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13750
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Wed 18 Mar 2009, 19:06

....Nese ne nje dite
ti nuk me degjon
do te vjen nje dite....
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Rrezon@ prej Thu 19 Mar 2009, 16:05

Ti je larg, eshte pak e trishtuar,
eshte nje boshllek i pashpjegueshem.
Por eshte dicka qe me ben te ec perpara,
e mos humbas brenda ndjenjave:
Eshte dashuria jote gjithmon me mua, kudo
qe une shkoj. Tani syte e mi dine ku te shikojne,
dhe mendimet e mia te jane drejtuar vetem ty! N.M.

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11614
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 20:29

fuqia e zemres
Qetėsi gjelbrim,bukuri e rrallė
Mendja fluturimthi rrėmben, kėrkon,
pyetje, pėrgjigje dhe qetėsi absolute
asgjė mė shumė,
cicėrrimė e zogjėve, shpresė
gjeste tė buta…,shpirti pushon.
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 20:29

Lamtumirė pėr herė tė fundit
Kthe kokėn edhe njėherė
Mė kurrė s'do tė takohemi
As nė vjesht e as nė pranverė
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 20:31

mos harroni kurr ne jete
aq sa jet ju ka mbetur
dashurija lind si lum
behet pik ne det te tretur
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 20:32

mos harroni kurr ne jet
aq sa jet ju ka mbetur
dashuria shkrin dhe male
tret plumb hekur tret
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 20:48

Trishtime,hidherime,grindje,keqkuptime
ehhh dashuria i paska dhe keto
por ti zemra mos u frikso
sa te jemi gjalle ne bashke do te jemi dhe kete kurre mos e harro
.
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Thu 19 Mar 2009, 20:53

...keto vargje qe ti i shkrove
nje here moti ne vesh mi thoje
frika zemren me ka kaplu
krejt kjo enderr kish qellu...
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 20:55

Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty.
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 20:57

Net te tera kan kaluar,
Dhe un rrall kam folur me ty,
Shum lot kam derdhur nga syte,
Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Thu 19 Mar 2009, 20:58

Pėr cilindo pytje qe ben,
Vetėm timen mund ta falė!
veshit fjalen mos i vė, se...
Vetėm shpirti i flet shpirtit!
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 21:00

E di qe ti per mua,
Nuk ke me dashuri,
Por un shum te dua,
Jam ber gjysem njeri.
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Thu 19 Mar 2009, 21:03

kėndo kėngėn veē pėr mua
se zėrin e ėmbėl dua ta degjoj
thuaj ne vargje:
te dua, te dua...me zjarrin tend qe ke
...
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 21:10

Me prit sonte ne enderr
se do te vij
por mos u tremb
flej perseri
S'do te trokas ne dere
as nuk do te zgjoj
por do te puthi leht
prap do te shkoj
..
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Thu 19 Mar 2009, 21:22

Zeri yt ngadalė ne enderr…
qete si njė fllad i lehtė vere vjen,
hijshem luhatet nėn dritėn e diellit te mengjesit,
Embel tek-sa mė flet enderr ne vesh,
...
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 21:24

Sa ėnbėl qesh
sa bukur shikon
tė kisha pasur afėr
tė kisha puth nė
kis
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Thu 19 Mar 2009, 21:28

Ai tingull sa i bute i fjaleve tua,
Sa fort godet shpirtit tim,
tash pritjet filluan te rriten ...
mendimet kam se njė ditė do t'mė jesh pranė...

avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 21:36

MOS ME KERKO SE KUSH JAM
NESE BRENDA TEJE NUK ME GJEN
E HUMBUR QOFSHA PER SYTE E TU
NESE ME NJOHE NJE HERE
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Thu 19 Mar 2009, 21:41

kur une te kerkova ti nuk ishe
kur une tė pėshpėrita ti ike,
tash veten e sjell pranė meje,
do tė tregoj ndjenjat qė mbart,
qė shum moti kanė robėruar pėrsėgjall.


avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 22:07

pranvera erdhi me solli dashuri
me syrin jeshil dhe flokun e zi
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Thu 19 Mar 2009, 22:19

Syt e tu jan dallg deti,
fushe qe koder ska gjekund
stuhi bore, vap e nxehet,
lot gezimi brenga malle .
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Voglushja prej Fri 20 Mar 2009, 11:02

u mundova qe te pajtohem
me kete te mallkuar realitet
por kjo aspak sme qetesonte
vetem e vetem qe mbeta vete !

firma.................................................................................................................................................................................
Perseri ne kembe..!

Sidoqofte,Miremengjesi Jete.!

Voglushja

Shteti : Gjakove
Postime : 4385
Kyējet nė forum : 12415
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Studente

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Fri 20 Mar 2009, 15:31

.....ti mund te biesh nga qielli
ti mund te biesh edhe nga lisi
por me se miri eshte per ty
me mu te biesh ne dashuri....
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga zymer prej Fri 20 Mar 2009, 16:29

Unike shkruajti:Syt e tu jan dallg deti,
fushe qe koder ska gjekund
stuhi bore, vap e nxehet,
lot gezimi brenga malle .

po tu duken syt dallg deti
Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit mua,
Se ngadal te them TE DUA
avatar
zymer

Shteti : Lipjan
Postime : 698
Kyējet nė forum : 11777
Regjistruar mė : 03/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Fri 20 Mar 2009, 20:14

Voglushja shkruajti:u mundova qe te pajtohem
me kete te mallkuar realitet
por kjo aspak sme qetesonte
vetem e vetem qe mbeta vete !

Nga c'ka rotull, mė e shtrenjta ti mė je
Je mė e mira nga cdo gjė qė ka ky dhe.
U trete, u dobėsove, ka muaj qė s'ha e pi
C'do natė tuj thur vjersha , himne , poezi
Nuk ia var mė as mjerit, kure me kujtohesh ty
fest
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Fri 20 Mar 2009, 20:31

E ulut rri ne nje karrige ne cep te dhomes time, shoh nje djale qe shkruan dhe me fut ne medime, per gjthcka qe kam kaluar dhe momentet qe jetoj, ta di nese kam gabuar dhe ai cfar deshiron.
E di cfar deshiroja un?? pak sinqeritet.. pak ndjenj ... pak ngrohtesi.. dhe pak kurajo me shum, jo vetem nga ty, nga te gjithe ju.

Smile
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Unike prej Fri 20 Mar 2009, 20:41

zymer shkruajti:
Unike shkruajti:Syt e tu jan dallg deti,
fushe qe koder ska gjekund
stuhi bore, vap e nxehet,
lot gezimi brenga malle .

po tu duken syt dallg deti
Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit mua,
Se ngadal te them TE DUA


shpresoj te dashurohesh me nje vajz,
ta duash me gjith shpirt dhe mos ta besh te vuaj,
ose mos te te ben te vuash.
perndryshe e kupton njeher e mire
qe dashuria nuk esht loj
avatar
Unike

Shteti : Mitrovice
Postime : 326
Kyējet nė forum : 10766
Regjistruar mė : 19/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Dita prej Sat 21 Mar 2009, 18:26

Sa shumė tė mendoj
sa shumė tė dua
ndoshta ndonjėherė bindesh -
ne tokė mos me u takua!
avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10811
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Dita prej Sat 21 Mar 2009, 18:49

Pėr njė puthje


E tillė shfaqej kjo skenė vetmie
gjithēka mė shtrėngonte nė lak !
Por befas arriti njė engjull dashurie
Mė morėn dritė sytė tek mė puthi pak !
avatar
Dita

Shteti : Tirane !!
Postime : 429
Kyējet nė forum : 10811
Regjistruar mė : 29/12/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 23 e 25 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi