» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Vazhdoje tekstin e poezise

Faqja 25 e 25 Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Drini prej Tue 24 Nov 2009, 16:41

Dhe pranvera qe do vije
Vec luleve me arome
Do te sjelle ne preherin tim
Mu ne kohe, sa s'eshte vone!
avatar
Drini

Shteti : Republika e Korruptuar e Kosoves
Postime : 1629
Kyējet nė forum : 11765
Regjistruar mė : 01/04/2009
Profesioni : Inxhinier Mekanik/Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Geri prej Tue 01 Dec 2009, 22:25

Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16137
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Geri prej Wed 06 Jan 2010, 22:58

Sa veshtir ta lutesh diken qe ska meshir
Ta duash diken qe nuk njeh Dashuri
Te durosh kur nuk mundesh
Te behesh i verber kur te gjitha i shikon
Te behesh i mar kur nuk je
Te qeshesh me ze e shpirti te loton
Te luftosh ateher kur je dorezuar
Dhe ne fund te maresh Ēmimin e pa merituar.
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16137
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Geri prej Thu 07 Jan 2010, 22:39

Dashurova nji her ne jete
dhe dashuria ime iku pa me dhen nji dit te lumtur
me dhuroj vec vujtje dhe dhimbje
qe lenduan zemren time
.


Vetem nji qe nuk e kuptoj
pse i lutem Zotit qe te urrej kur te dashuroj...
Je gjithcka qe dua ne kete jet
Je plumbi,helmi,qe zemren po ma vret...
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16137
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga edooo prej Sun 07 Feb 2010, 01:32

Ta helmojme qe te dy kete nate
botes mbare per nje cast ti kthejme krate
E ne momentin kur te linde dielli
ta leme enderren pas e te kthejme veshtrimin nga qielli...

edooo

Postime : 1
Kyējet nė forum : 9172
Regjistruar mė : 07/02/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Anhela prej Wed 10 Feb 2010, 14:03

Te shohim lindjen e diellit,
Per nje cast te heshtim pa menduar per te tjeret
Ne ate ishull ku s'ka njeri te me thuash
me ate ze te embel fjalen "Te Dua Ty"
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Interesant prej Wed 10 Feb 2010, 14:10

Djelli do ndriqon pergjithmone,
derisa do jete gjalle dashuria jone
do e them me dashuri dhe shprese

TE DUA VETEM TY DHE PA TY NUK VDES ...
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13808
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Anhela prej Wed 10 Feb 2010, 14:14

Ne krahet e tu s'me dhimbset jeta,
pastaj le te vdes kur e di se me ty
me shkoj jeta vdekja le t'me marr
mbi gjoksin tend,do te pres ne ate Bot
ti e di qe vetem ty te deshta dhe te dua.
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Interesant prej Wed 10 Feb 2010, 14:23

Ne ate bote patjeter se kem me u taku
do kisha deshiren te ishe edhe atje me mu
te te perqafoj e ledhatoj perjete
te jetojme me dashuri duke dite se me ske me vdek !
avatar
Interesant

Shteti : Pejė
Postime : 4173
Kyējet nė forum : 13808
Regjistruar mė : 02/03/2008
Profesioni : Jurispodenca

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Anhela prej Wed 10 Feb 2010, 14:41

Si qendėr ku hėna duket mirė
Jeton me ndjenjen e krenarisė
Kurorė tė e artė dhe shpirt ndriēuar
Mė pėrgėzon me agimin e njė dite tė re
avatar
Anhela

Shteti : Prishtin
Postime : 542
Kyējet nė forum : 9942
Regjistruar mė : 04/02/2010
Profesioni : Kontabiliste.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga benita krusha prej Thu 10 Mar 2011, 23:10

pa ty sme mjafton oksigjeni
jam si nje perendim dielli
me mbush me ajer qe te mund te jetoj
ma ngroh zemren qe gjithmon te te dashuroj

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8807
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Neutron prej Fri 17 Jun 2011, 16:32

Tė shikoj, me shikon per qdo dit keshtu me nuk shkon, Vallė sme thua qke me mua nese me do pse sma thua?!! Unė per ty ndjej dashuri, ti dua ata sy porsi qielli. Sa herė qe me shikon mendjen mua ma verbėron, Me duket sikur kam humbur diku mirepo kur kthehem, ata ishin sytė e tu.Kisha dashur te te them te dua, por nje gje me ndalon mua, vazhdim....
avatar
Neutron

Postime : 10
Kyējet nė forum : 8060
Regjistruar mė : 18/02/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga benita krusha prej Fri 17 Jun 2011, 16:37

qfar te ndalon he ma thuaj
un sjam ajo qe te bej te vuaj
gjithqka qe ben ia ben vetes
gjithmon i ke ikur te vertetes

thua qe me do por nuk te besoj
me thua shum gjera si pa ty sjetoj
nje njeri qe vertet kete gje e ndjen
te dashuren e tij kurr nuk e genjen

Razz vazhdim hahah Razz

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8807
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Rrezon@ prej Mon 20 Jun 2011, 01:15

Nga shqise e etur ,nga lum qe vershon
Ndjenjat marrin vrullin mė me vlere
Kush me shume ndjen dhe kush dashuron
Si nje njeri do te rroje perhere

firma.................................................................................................................................................................................
Nuk jam une qe te mendoj, je ti qe me vjen ne mendje !♥Smile
avatar
Rrezon@

Postime : 1428
Kyējet nė forum : 11533
Regjistruar mė : 27/05/2008
Profesioni : ekonomiste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga jehonaa prej Thu 31 May 2012, 04:30

Sikur t“ju jepja Syt e mi

Semundje rend esht krenaria
Zemrat cop nga roberia
Ku je ti, Liria ime
Mbrenda meje ber jetime

Askush se ditka sekretin e Botes
Shpirtrat e lire i japin lule tokes
Edhe te refuzuar, nuk godasin
... Falin qetesi edhe kur flasin
Rrebel te lindur, Shpirtrat e lir
Sado te lidhur me zingjir
Edhe pse errezire e ndezur
Behet oshetim drit e etur

Sikur t“ju jepja syt e mi
Te shikonit boten, sa vetmi
Te ndjenit dhimbsurin
Mbrenda vetes zjarrin qe grin...
avatar
jehonaa

Shteti : ....
Postime : 254
Kyējet nė forum : 7025
Regjistruar mė : 13/05/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga deti prej Thu 31 May 2012, 10:18

... Sikur t'ju jepja syte e mi

Ta shikonit boten sot

Asgje s'do te ishte bardh e zi

Gjithēka me ngjyra plot.Sikur t'ua jepja keta sy

Do i shihnit portat hapur

S' do te kishte nevoje per dry

Dore per dore ishit kapur.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga engji prej Thu 31 May 2012, 16:57

sikur tua jepja keta sy
dhe qiellin te shikonit
rete plot bardhesi
shpirtin tua pastronin
avatar
engji

Shteti : i pa ditur
Postime : 46
Kyējet nė forum : 6769
Regjistruar mė : 07/05/2012
Profesioni : PIANISTE

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga jehonaa prej Fri 01 Jun 2012, 20:58

Te afrohem me Zemren time,

Mbrenda kraherorit tend te flas,

Nuk nxjerr tinguj Melodie,

Por vetem Ndjenja qe Shpirtin plas...

firma.................................................................................................................................................................................
Ne Jet nuk i humbim kurr Miqet,thjesht mesojm kush jan ata te vertetet ...
avatar
jehonaa

Shteti : ....
Postime : 254
Kyējet nė forum : 7025
Regjistruar mė : 13/05/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vazhdoje tekstin e poezise

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 25 e 25 Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi