» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Mesele nga Pleqtė

Shko poshtė

Mesele nga Pleqtė

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 23:29

Murseli e kish pas martue djalin.Kur shkojne shoket me ja ba per hajr , i thone:
-Per hajr , Mursel qi e martove djalin!
-Hajer paqi!
I thone:
-A ki pas gzim ma t'madh n'ymer tan se sot qi pe marton djalin?
-Po , qysh jo.
-Kur?
-Kur jam martue vete. Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19553
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesele nga Pleqtė

Mesazh nga Naki prej Wed 16 May 2012, 23:34

Martohet nji vajze. Tane njerezve te shpise po u thirrte n'emen. Vjehrres, Rukije, vjehrrit Qamil, kunatit Fadil, burrit Myftar, etj. Mirepo vjehrres nuk po i vjen fort mire. Te pakten te shoqit,-mendon vjehrra,- Qamilit t'mos i therriste me emen. E therret nusen e i thote se Qamili e ka dhe nje "bisht" mbrapa, po nuk i tregon se i duhej thane: Qamil "aga" duke mendue se nusja e dinte ose do ta kishte ndigjue nga nuset e tjera te shpise. Sa vjen Qamili nga puna, nusja i del perpara e i thote me nje fryme: " Mire se erdhe Qamil "bishti"!..."

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19553
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesele nga Pleqtė

Mesazh nga epanjohura prej Sun 06 Apr 2014, 19:12

Ishte nje here nje dite nje burre i cili po ecte rruges dhe kur c'te shikoje nje funeral i madh para tij . Ishte nje kolone e madhe me burra dhe ne fillim te kolones ishte arkivoli.

Ky burre u cudit shume sepse ne kete funeral pa vetem burra , per kete aresye vendosi te afrohet dhe te shikoje se c'fare kuptimi kishte gjithe kjo.

U afrua dhe pa ne fillim te funeralit nje zoteri me nje qen te madh perdore te lidhur dhe e mbante litarin e tij.
Pastaj pa tek arkivoli dhe arkivoli ishte bosh.

U cudit aq shume sa qe tha me vehte :- Do te pyes kete zoterine qe mban qenin.

Zoteri:- tha ai . 
-A mund te me thuash se c'fare kuptimi ka gjithe ky funeral me nje arkivol bosh?!

Ai zoteri i tha:- Shshshshsh.. mos bertit , ka vdekur vjehrra ime.

-Ka vdekur vjehrra jote?! - Po ku eshte se nuk ka asnje trup ne arkivol?!

Zoteria tha perseri:- e ka ngrene qeni qe kam perdore.

-Aha , kuptova - tha ai burre qe po e pyeste.
Pastaj u largua pak dhe u kujtua:- Hej Zoteri , a mund te te kerkoje dicka?

-Po . Iu pergjigj zoteria me qenin perdore.

-A mund te ma japesh qenin borxh? Tha burri qe ishte cuditur ne fillim.

- Me vjen keq duhet te futesh ne rradhe. Tha zoteria me qenin perdore.

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 6095
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesele nga Pleqtė

Mesazh nga Ali prej Sun 06 Apr 2014, 19:29

Ne nje ode te nje fshati, mbildheshin burrat dhe kishte qen nje djal i asaj shpie, qe e kishte marr si shprehi, qe sa here rrente dikush, ky te i thonte: Po rrenė dhe ate me ze te lartė, dhe tash prinderit dhe te shpis po i thojn, more na morre ftyren, qysh po i thu musafireve ashtu nersy, po rren, a e di se eshte shprehi e keqe dhe i ngushton musafiret. Por tash e tutje, nese rren dikush, ti ski nevoj mi than qe po rren, mirpo mjafton qe sa here te rren dikush, ti te kollitesh si shenje qe po rren qe ne mandej ta dijm se po rren mysafiri.
Dhe pas disa diteve po vjen nje mysafir ne ode, dhe po fillon fjalen dhe po livdohet shume e shum dhe po thotė qe i kam mbjell disa qulaha dhe kunguj, dhe i kam punu mire, sa qe aq lozė te medha i ka bo, une me makine po eci neper lozet e saja.
Ky djali i ri, pi drejtohet babes tij, me keto fjal: O Babė, allahile a i kollitet qesaj rrene, leje bre mos ja kaj nonen??
- Baba: pernime nuk i kollitet kesaj rrene
avatar
Ali

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 29
Kyējet nė forum : 12045
Regjistruar mė : 17/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Mesele nga Pleqtė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi