» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Luani dhe tre qetė

Shko poshtė

Luani dhe tre qetė

Mesazh nga Majlinda prej Sat 19 May 2012, 15:06

Kjo ėshtė njė fabul e vjetėr sa vetė bota; ose, mė mirė, e vjetėr sa dhe proverbat, tė cilat, pėr t’i bėrė ballė kohės dhe harresės, shpallėn miqėsinė dhe vėllazėrinė tė pėrmbledhur nė thėnien “Bashkimi bėn fuqi”.
Qė prej disa kohėsh njė luan gjuante tre qe. Por barngrėnėsit paqedashės qėndronin gjithmonė bashkė si miq tė mirė dhe luani kishte frikė se duke sulmuar njėrin, dy tė tjerėt do ta mbronin me brirėt e tyre. Atėherė mendoi tė pėrdorte dredhinė.
Filloi tė fliste me njėrin prej tyre dhe duke u kujdesur qė tė dy tė tjerėt mos ta dėgjonin, mėrmėriti: - A e di se ē’thuhet kėtej rrotull? Qė ti je njė llups i madh dhe qė iu ha barin mė tė mirė shokėve tė tu. Dhe ē’ėshtė mė e keqja e ka thėnė njėri prej atyre tė dyve!
- Hėm! - hungėroi kau dhe filloi tė dyshonte brenda vetes pėr sinqeritetin e miqve tė tij.
Edhe atyre dy tė tjerėve luani u bėri tė njėjtin muhabet. Rezultat i gjithė kėsaj ishte prishja e miqėsisė sė tyre dhe ata u ndanė.
Kėshtu qė luani mundi t’i hante njėri pas tjetrit.
Ah, sa mirė do tė ishte sikur asnjėri mos t’i besojė armiqtė e vet dhe tė kishte besim te miqtė!
/Ezopi/
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12195
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Luani dhe tre qetė

Mesazh nga Naki prej Sat 19 May 2012, 16:12

Ehhhh ma kujtove gjyshen me kete perralle Sad

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19106
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi