» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Virgjeria treguesi i kultures.........

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga bovari prej Tue 21 Aug 2007, 21:29

Shenjterimi i virgjerise ka nje te shkuar antropologjike te gjate dhe paksa te ēuditeshme.
Psh.ne nje zone te afrikes sipas kultures qe kish ne kete vend nje vajze duke shkuar me meshkujt kundrejt pagese bente pajen e saj por pas martese behej besnike ndaj bashkshortit.
Sipas mitologjise virgjeria eshte simbol i pastersise dhe i thjeshtesise dhe ne Greqine e vjeter Artemisa,Athena dhe Hestia keto mbreteresha kane qene te virgjera.
Sipas besimit kristian hyrja ne mardhenie para marteses tregonte prishjen e virgjerise se shenjte dhe quhet gjynaf.Ne biblen, Matta, Hz İsa i cili u lind nga viegjeresha Maria ka nje kuptim te gjere ne mito.
Sipas nje besimi tjeter ai Ahitet e rinj mardhenia para martese ne ēdo lloj menyre eshte e ndaluar bile qendrueshmeria e virgjer ka nje kuptim dhe vlere te madhe.Dhe kjo eshte arsyeja qe prifterinjt dhe murgeshat nuk hyjne ne mardhenie kurre.
Ose sipas besimit “”İslam”” hyrja ne mardhenie para martese dhe pas martese me meshkujte tjere quhet prostitucion ose sipas librit te madh ZİNA.dhe eshte gjynaf.
Ndersa sipas besimit Yahudi edhe kjo fe te njejt si fete e tjera i ka rregullat e moralit por Budizmi eshte e kundert.
Ama nese hidhet nje sy ne thelbin e termit “Virgjeri”” shikohet se eshte financiar ose nje mjet per te kapercyer shkalle shoqerore sepse shoqeria me luften kulturore ka edhe polarizime ne kohen qe po jetojme.
Kjo e mesipermja ishte permbledhja qe eshte e mare nga provat kulturore te civilizimit dhe historise.
E tani dua te them diēka mbi realitetin qe jetohet ne vendet ne zhvillim te cilat e kane lene veten si nje anije ne mes te oqeanit qe e levizin dallget ose nese marrim shembull popujt rrymat dhe demagogjite.Pasi shumica ose shtresa qe eshte ne fomim apo ajo e pa formuar dmth qe nuk kane nje kulture per ta mbrojtur dhe mbajtur menjehere duke e vlersuar si nje term demode virgjerine e shikojne si diēka te kote.Ose shtresa tjeter e cila nuk vrapon pas termit “perendimor”ose “modern por qe zhvillojne veten me kohen duke qendruar besnik besimit dhe kultures e shohin si diēka te vecante dhe dine ta argumentojne dhe kjo sot shikohet shume ne shtresat e larta dhe atyre qe kane aritur te quhen shtresa e kulturuar ne perendim dhe ne vende te tjera.
Me qarte ne vendet ne zhvillim sot ka polarizime modern dhe demode ne kete aspekt por nuk jane ne dijeni qe te jesh modern apo i avancuar nuk behet per 10-20 vjet po duhen shekuj…..

Pra nuk jane as ne boten e kulturuar e as vetvetja….
Dhe mund te thuhet qe

”” shesin seksin per te blere dashuri”””

avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Naki prej Wed 22 Aug 2007, 12:28

Sipas kesaj qe lexova bovari nxorra nje konkludim se "pritja per te patur seks me gruan e jetes do te thote eshte seksi me i mire apo jam gabim?"
Meqe shumica jane mashkujt qe kerkojne virgjinitetin e vajzes une them se e tere ajo qe shkruajte me larte eshte njefar hyrje apo historik si ta quajme. Mirpo me lejo te them nje gje si mashkull qe jam ( te tjeret nese nuk kane mendimin tim mund te thone nese jam gabim)
Mospasja mardhenje seksuale me mashkuj te tjere per femren nuk eshte garance se do kete nje martese te lumtur.
Nuk e di e dini apo jo nje gje qe ndoshta ju duket shume qesharake por une kam arritur ta vertetoj gjate punes sime se kultura jone e denon tradhetin bashkeshortore dhe marrjen e virgjinitetit femres por e fal shume lehte seksin paramartesor. E di se do qeshni por mos qeshni eshte prezente kjo dukuri sot.
Per mua "Virgjiniteti i vajzes" eshte vetem nje plotesim i mardhenjes por jo aspekti kryesor per ardhmerin e dashurise sone.
Mendoni dicka eshte e vertet se "virgjiniteti"eshte pastertia kjo eshte deshmuar edhe mjekesisht dhe ska koment. Por kur e vendosni "virgjinitetin"si faktorin kryesor per nje martese apo dashuri te lumtur eshte gabimi me i madhe qe qenja njeri mund ta bej.

Kam nje pyetje a dini ju te dalloni kur nje femer eshte e virgjer? Mendoni se e vetmja gje eshte ajo copeza e holle he?

Po e tregoj nje tregim lexojeni:njeri u beri pyetje shokeve per te dalluar nusen naten e pare te marteses. Edhe ata i thane se do duket nga reagimi nese di apo jo nga ajo pune.
Vete ky ne darke edhe sa u shtri ajo , ky shkoi te dollapi , morri tasin e gjalpit dhe filloi ta lyente mire e mire.(se i kishin thene shoket qe keshtu nuk e vret heren e pare.
Prit e prit kjo, ky vazhdonte ta lyente.
-C`a po ben me gjalpin? - e pyet kjo?
Aha nuk kuptoka , thote ky me vete. - Epo ja po e lyej qe te mos te te dhembi ty.- i pergjigjet gjithe gezim.
Po lere o burre gjalpin se nuk eshte per ate pune. Nga fshati jone , djemte me peshtyme e benin:D Very Happy Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga deti prej Wed 22 Aug 2007, 16:04

Virgjeria dikur te ne:
Naten e pare te marteses (dhenderise) dhenderi leshon nusen. Nuk doli sic duhej, carcafi i bardhe mbeti pa njolla gjaku. Turp i madh dhe kjo nuk durohej sepse duhej ruajtur nderin.

Naki, nje te ngjashme me tregimin tend.
Naten e pare te marteses dhenderri kishte zbukuruar organin me ngjyra te ndryshme. Donte te shihte reagimin e nuses. Dhe kjo kur e pa ate ia priti: Eu, kam pare se ckam pare por keshtu lara-lara asnjehere...
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13570
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Resi prej Wed 22 Aug 2007, 18:57

Naki,
pelqej me shkrimin tend vella. Une mendoj se virgjiniteti nuk eshte percaktues ne boten e sotme si penges e marteses. Ndoshta ne vendet e malesis amo ne gjenerale nuk eshte.

Resi

Shteti : All over !
Postime : 83
Kyējet nė forum : 12079
Regjistruar mė : 03/06/2007
Profesioni : Informatika

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Kosovarja prej Thu 23 Aug 2007, 00:13

Une ende se kuptova,sipas replikave te juaja e mbroni virgjerine apo jo??Sa ka rendesi ajo per nje mashkull? He mashkujt cfare na thuani? Sepse me shume keni filluar me tregime ...dhe keshtu ndoshta jam pa gjume dhe nuk arrij te kuptoj dot..me qart ju lutemm
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11821
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga deti prej Thu 23 Aug 2007, 09:43

Kosovare, jane pikerisht tregimet dhe perrallat qe te vejne ne gjum.
Po ti mundohu te kuptosh dicka se edhe ato kane domethenjen e vet, ha ha ha po bej shaka.
Kosovare, une mendoj se virgjeria ka vleren e vet por mbi te eshte dashuria.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13570
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Kosovarja prej Thu 23 Aug 2007, 11:56

Deti e di se edhe perallat kane domethenien e tyre,dhe i kuptoj shume mire,mirpo nuk gjeja ndonje definim Po ose Jo a ka rendesi apo jo?Kete e Kerkoja

Po Deti te falenderoj per mendimin qe ke dhene ...
avatar
Kosovarja

Postime : 240
Kyējet nė forum : 11821
Regjistruar mė : 10/08/2007
Profesioni : Studente

http://www.kosovare.forumotion.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Vizitor prej Thu 23 Aug 2007, 21:59

Kosovarja shkrimet jane te qarta,megjithese ne pah ka dal qe mos krijo iluzione se nje femer do jete e virgjer vecanerisht, ne ditet e sotme, madje shkrimet jane shkruajtur pikerisht ne fshat ku virgjeria e femres eshte siguria e nje martese.
Shkrimet jane ilustruar shume bukur.
Ne fillim mitologjia dhe pastaj evolimi.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga bovari prej Fri 24 Aug 2007, 03:05

Arla:Oj moter e dashur eshte nje fjale""sipas vendit beje kuvendin""pra edhe ti te beje pak letersi dhe ilustrime qe ta spjegoje siē eshte bere me larte e jo kaq thjeshte dhe vulgare sepse me vjen keq qe kaq thjesht e ke shkruar, pasi qe te beja ate shkrim mu desh te permblidhja nga libra dhe shkrime te shkruara ne kohe shume te hershme nga njerez shume me te menēur se ne dhe jo thashethemet e lokaleve te tiranes dhe vende te tjera qe ziejne nga injorante te menēur!!!

Moter morali nuk eshte cipa e himenit por kjo cipe pasi mbaron funksionin e saj qendron pa pasur ndonje ndikim.Dhe te sugjeroj ta lexosh shkrimin tim sepse nuk e kam cek si cipe e himenit qe verteton virgjerine ose tregon 100% pasterti sepse nen lekura te pastra ka edhe shpirtra te piset.por si tregues kulture e ceka,une jam nga ata qe e mbroj qe eshte e drejte dhe te them qe i jepet rendesi dhe ka edhe sot te tilla kudo.Dhe nese permend fshatin eshte normale se nga majmuni direkt ne mes te tiranes nuk erdhi kush por evolimi fizik eshte shoqeruar me ate kulturor dmth ne fshatra ku femra eshte trajtuar e barabarte dhe jo si qenie e dyte ka pas familje dhe trungje te moralshme dhe si pasoje kan krijuar nje kulture qe e kane trasheguar ne breza.
Me qarte te dal aty ku duhet nese sot gjen femra qe e mbrojne virgjerine jo nga frika,jo nga mentaliteti,nese kan nje spjegim per veprimin e tyre dhe nese e shohin si diēka normale dhe jo te detyruar ke ato femra besohet pasi kan bindjet e veta dhe jan ne gjendje te kene veten nen kontroll.Me fal po keto veprime sot nuk i gjen ke ata qe kur lexojne gazeten pa dashje e kthejne mbrapsh pasi ka kohe qe nuk e lexojne dhe normale qe harojne si mbahet gazeta e libri se koha kalon duke kopjuar veprimet nga televizori dhe analizuar veshjen e njera tjetres.Ky eshte realitet dhe jo letersi. Te themi ate qe eshte dhe mendojme dhe jo ironi!

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Anna prej Sat 25 Aug 2007, 14:40

Nese kerkohet me vendosmeri virgjiniteti nga vajza ather te kerkohet edhe nga djali jemi te barabart para zotit dhe nuk duhet vetem femrate nencmohet ruajeni edhe ju djemt vergjinitetin deri ne martes .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11844
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Naki prej Sat 25 Aug 2007, 15:16

Virgjeria eshte teme shume aktuale per nje pjese te mire te shqiptareve.....dhe kjo tregon tamam se ne cilin nivel eshte mentaliteti shqiptar...!!!!!!! Kjo tradite vetem deme sjell per shoqerine shqiptare....dhe nuk mendoj se eshte e lehte te ndryshohet mentaliteti shqiptar.
Po shkruaj si mashkull rreth kesaj teme.Nuk mund te quhet fanatik nje mashkull qe ja do te miren vetes se tij dhe ka deshire dhe synon per nje familje te shendoshe dhe sa me te sukseshme…ky mashkulli eshte I vetedijshem qe per te krijuar apo formuar nje familje te shendoshe ,nuk duhet te existoje nje barrier e till …Arsyeja tjeter eshte nese nje mashkulll eshte I ndershem(I virgjer) ai absolutisht ka te drejte te kerkoje edhe ndershmerin e nje femre d.m.th te kerkoje femer te virgjer per martese…
Sa i perket gjinise femrore skam te drejten te replikoj se nuk me perket mua dhe nuk marr vesh shume ne keto pune. Une mendoj eshte mendim personal. Nje femer qe pretendon te jete me shume se femer ,atehere ajo kalon ne deformim.

Beni qejf vajza se vitet e rinise ikin shpejt dhe per fat te keq nuk kthehen me💋 kis kis kis

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga bovari prej Sat 25 Aug 2007, 16:12

Anna zoti te gjithe qenieve u dha vuajtje dhe gezime po ashtu edhe te drejta aq sa mund te ngrejne dhe jo me shume.Si mashkulli dhe femra jane te barabarte por kan edhe profile qe nuk jan te njejta as nga pikpamja e as ajo qe duket objektivisht.Barazia te kerkohet ku duhet dhe jo ke virgjeria sepse ne kete aspekt mund te kerkosh barazi psh.nje femer e virgjer (jo nga frika se do mbetet pa martuar por se ashtu i duket e drejte) ka te drejte te plote te kerkoje qe partneri te mos e tradhetoje po te jet besnik ama jo te kerkosh raport nga mjeksia shteterore qe mashkulli qe do martohesh te jete i virgjer ,eshte absurditet!!.

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Anna prej Sat 25 Aug 2007, 16:49

Eh,shkrova se para zotit jemi te barabart dhe mendoj se morali eshte i vlefshem per te dy palet e jo te perdoret "mashkulli lahet me nje got uje dhe femren se lan nji oqean" ne kete aspekt e kam shkruar,Per ma do te ishte se vergjerija tregon dinjitetin e femres por sot as nje femer nuk niset te ket deshtim ne dashuri ,apo thjesht per nje aventur per cdo gje eshte mashkulli ai qe ne shumicen e rasteve i shkakton dhimbje dhe e ben te humb gjen e shenjet virgjerin qe e ka ruajt si syt e ballit flas ne kontekstin e femrave shqiptare dhe nese nje femer pati fatkeqesi ose qe viktime e ndjenjave qe kishte per ate mashkull valle te hudhet apo te martohet! Mendoj se duhet ti jepet force dhe mos ta hedhim ne rruge e te lihet nga zhgenjimi qe kishte te kaloj edhe me keq sic edhe njoh personalisht nje vajze qe e mashtroi burri i botes i tha te fejoj dhe ne fund ai ishte i martuar dhe kjo nuk gjeti as perkrahjen e prindit dhe sot ka kalue ne bordele sepse karakteri i saj ishte shum keq i formuar!! .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11844
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga bovari prej Sat 25 Aug 2007, 18:49

Virgjeria nuk eshte e shenjte per te tjeret Anna por per personin ose femren qe e ka, dmth te veproje siē i duket e drejte, jo e ndikuar nga mentaliteti dhe jo te bej veprime siē degjon pasi zhgenjehet.Ti dhe nje shembull por nuk mund te vlersojme ne nje femer qe e ka humbur virgjerine fizike.
Me fal po ne rastin qe preke ti femra nuk ka pasur nje jete familjare te qete ose ka qene e pa kenaqur nga jeta qe posedonte dhe i ka besuar ketij mashkulli qe eshte normale per nje femer qe eshte ne kete gjendje.Kurre nuk them qe duhen prejashtuar nga familja e te perfundojne ne boten e nentokes.Dhe ne raste te tilla me vjen keq po duhet pranuar qe paska pas familje te degjeneruar nga normat e jetes dhe prinder qe hajn buke e pijne uje dhe jetojn per nder te njerezve qe jan ne nje nivel kulturor me ta.Prindi eshte prind dhe femija femije.Nuk dua te dal nga tema por thjesht dua te them se virgjeria perkufizohet dhe vlersohet sipas kultures dhe niveli sosjoekonomik...

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Enya prej Sat 25 Aug 2007, 19:50

Naki je shume i forte ne humorin tend e aq me teper ne vleresimin e respektin qe ke per seksin femer ... mos ndrysho as nje fije Smile

Bovari mendoj se e kuptoj thelbin e asaj qe pershkruan ti ne shkrimet e tua, shpresoj mos jem gabuar Smile
Razz.
Cdo njeri ka mendimet e veta dhe principet e veta ... ne asnje menyre nuk mund te trajtoj te "prapambetur" apo "jo moderne" nje femer qe deshiron te jete e virgjer per princin e saj ... eshte ēeshtje personale e asnje nuk duhet ta diskutoj kete zgjedhje.
A eshte tradite tek ne e vetem tek ne, kete s'jam aspak e sigurt ... per te mos thene e di shume mire ... virgjeria ka egzistuar dhe egziston ne shume popuj si tradite e ketyre popujve.
Dhe ne vendet perendimore qe i bejne si djaj fanatiket e sotem ka egzistuar tradita e virgjerise si tek ne (pa marre parasysh historine e gjakut mbi ēarēaf qe deri tani vetem tek Algjerianet e kam degjuar!!!!) e kjo para vetem 50-60 vjetesh, pra hiē gje.

Kosovarja siē e tha edhe arla pergjigjet e meshkujve jane dhene dhe teper te qarta por mbase nuk prisje kete pergjigje e s'te pelqeu ...

Per mua nje mashkull qe kerkon me kembengulje virgjerine e femres e ben per arsye komlpleksi se ka frike se mos beje krahasime femra e ngelet ne fund te listes
:lol: :lol:

(sigurisht nuk fus ne liste besimtaret e vertete ne fe!)

Respektoj femrat qe e vendosin vete mbajtjen apo humbjen e virgjerise se tyre (pa ndikim nga meshkujt) por nuk mund te kem repsekt per ato femra qe hiqen te virgjera e te bardha si bora ne nje kohe jane ....

Naki i thua vajzave te bejne qejf se rinia iken shpejt
Very Happy por ki parasysh qe qejf mund te behet edhe me nje person ne jete ... nuk eshte nevoja te ndryshosh shpesh partener/e qe te thuash "une kam jetuar e kam qejf sa ja kam lujt fene!" .

Populli verte thote qe nuk haet gjithnje e njejta gjelle por mendoj se varet nga gjella, se ka gjelle e gjelle, pastaj nese gjella eshte cilesore mjafton ti nderrosh erezat e gatimit e te duket sikur po shijon gjelle te re
:lol: :lol: Razz
----------------------------
Shkurt muhabeti beni si ta ndjeni e jo si te ju thone se eshte mire per ju (sigurisht flas per mosha jo minore) por gjithnje kini kurajon te mbroni zgjedhjen tuaj e mos u hiqni ai/ajo qe nuk jeni.
avatar
Enya

Shteti : France
Postime : 128
Kyējet nė forum : 12009
Regjistruar mė : 04/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga ibo7 prej Mon 10 Sep 2007, 13:12

Tung e pershendes Anėn sepse ka dhėnė njė mendim tė qartė nė lidhje me temėn.Pra djem nėse kėrkoni qė vajza tė jet e virgjėr atėher pyeteni veten se a jeni edhe ju tė virgjėr.
avatar
ibo7

Shteti : Kosovė
Postime : 19
Kyējet nė forum : 11727
Regjistruar mė : 06/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga bovari prej Mon 10 Sep 2007, 13:22

İbo7: Si e mendon ti virgjerine?Virgjeri fizike apo ate ne kompleks(sintimentale,ne te menduar ,ne veprime) e ke fjalen??Separi qartesoje pak perkufizimin qe i sjell ti kesaj terme dhe pas shtrohet ajo qe thua ti per meshkuj dhe femra te virgjera!

Naki: Shume drejt e thua qe copa e himenit nuk eshte garanci per nje jete bashkshortore te lumtur madje edhe femija nuk eshte kaq e fuqishme sa te mundesoj nje martese te lumtur.Por ne shume shtresa eshte fiksuar ky lloj mendimi qe pa pik e prejsje eshte provincial.Ardhmeria e marteses dhe jetes bashkshortore mvaret drejtperdrejt nga individet qe marin nje vendim te tille dhe garanci per te ardhmen jan ata te dy vete dhe jo familjet ligjet e pashkruara presioni i femijeve etj.Pra ēdo gje duhet matur mire qe ne fillim dhe jo qorrazi duke thene eshte e virgjer dhe ben te krijoj familje.Sepse duhet kuptimi i individeve e cila edhe pasohet me virgjeri fizike e cila eshte nje arme thjesht per nje familje te shendetshme nga ana bijologjike dhe rendesi eshte komunikimi i paleve qe marin vendim per nje veprim te shenjte..

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Naki prej Mon 24 Sep 2007, 09:39

Meqe kjo teme ka bere replika nga me te ndryshmet dhe te gjitha kane cilesit e disa jane edhe personale ashtu si shifen nga autori.
Nje mendim imi personal per femren virgjine nese ajo do behej e dashura apo gruaja ime....
Me mire do te deshiroja nje femre qe ka pasur disa dashnor, se sa nje e cila vjen e virgjer.
Pse ? Sepse e pare ka pervoje dhe ka arsye te medha pse rrin me mua, dmth. une isha me i mire se ata qe ishin para meje. E virgjera, nese nuk eshte e lumtur me mua, tere jeten do te imagjinoje te tjeret, pikerisht sepse nuk kishte pervoje.
Nese qe te dy jane te virgjer, atehere futen ne jeten seksuale si dy kafshe. Ne psikologji ka shume raste kur te martuarit pa pervoje, jo qe nuk kenaqen, por ndodh qe njeri prej tyre te cmendet.
Virgjiniteti i nje femre dokumenton diksriminimin e saj si qenie njerzore. Femart i kane poato deshira sic i kemi edhe ne meshkujt, po ata enderra, e po ato perversione. Perendia edhe femres i ka dhuruar pubertetin sepse ka dashur qe mashkulli dhe femra t“i afrohen njeri tjetrit dhe te plotesojne njeri tjetrin, te jene kompatibel.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga sirena prej Mon 24 Sep 2007, 11:10

tung,

virgjeria nje tregues i qarte i shume palumturive ne qifte, per meshkujt te cilet e kane kerkuar nje femer si te tille qe ne kohen kur vajza ishte e virgjer behej gruaja e tije ai nuk gjente dashurine, rrespektin apo dhe mirkuptimin, dhe nje jete e dyfishte fillonte per te, e ne te njejten kohe fillon nje lidhje me nje tjeter ndofta dhe te martuar tek e cila gjente dashuri e ngrohtesi ne kete kohe kerkesa e tije binte poshte duke u barazuar me zero.

per vajzat nje palumturi totale ku naki e shpjegon mire e qarte me lart. nje femer pa pervoje dhe ku sigurisht nuk ka dashuri ( flas per rastet e martesave me mbleseri e te tjera ) .

per te perfunduar mendimin tim mund te them se virgjeria nuk eshte kryesore e nuk duhet te jepet me shume vlere sesa dashurise pasi vetem dashuria te jep lumturi.
gjith te mirat...

firma.................................................................................................................................................................................
'Love endures all things '
nuk mund te bie shi pergjithmone...
yesterday is history today is mystery tomorrow is a gift ...!
avatar
sirena

Shteti : Londer, Angli
Postime : 123
Kyējet nė forum : 11983
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga deti prej Mon 24 Sep 2007, 11:38

Sot virgjeria nuk eshte kurrefare parametri qe percakton kulturen. Nuk percakton as moralin sikur dikur sepse jemi vetedijesuar dhe tani kete e shohim si dicka normale. Pra, ka rene miti mbi virgjerine dhe kjo me nuk eshte tabu.
Eshte dicka personale dhe njeriu e mban (ruan) aq sa do vet.
Dashuria eshte ajo qe e krijon lidhjen dhe percakton jetegjatesine e saj.

Ja si do dukej nje menu ushqimi me keto kombinime:

Dy te virgjer = vetem gjellė
Njeri i virgjer= paragjelle dhe gjelle
Te dyte jo te virgjer= paragjelle, gjelle, desert.

Faturen e paguan dashuria.

Me rrespekt per te gjithe
deti
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13570
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga bovari prej Mon 24 Sep 2007, 11:41

Une nuk jam kompetente ne kete fushe por mesa kam lexuar shkrimet e 2 terapistave te marteses kam pervetesuar mendimin qe posedoj ne lidhje me kete teme.
Dhe sipas perfundimit qe kishin ardhur ata tradhetia vinte si pasoje e keputjes se komunikimit mes ēiftit fundja aty ku mbaron diēka fillon nje tjeter.Dhe une jam e mendimit qe virgjeria fizike ose me mire perkufizimi i virgjerise ne aspektin seksual nuk duhet te jete primar.Ama edhe ata qe e vendosin ne plane te pare kan nje arsyetim qe u eshte pershtatur atyre.Tek tema e virgjerise une nuk shikoj normale kur flasin ata te cilet e kane te imponuar te flasin mbi virgjerine fizike psh femrat qe jan nen presionin e ambientit dhe mendojne qe duhet ruajtur nga frika se mos prejashtohet nga shoqeria)Ama besoj qe ēdo kush sipas perkufizimit qe i sjell vete virgjerise e kupton dhe e komenton.
Sot ke te pyesesh jep nje perkufizim te kufizuar ne profilin seksual dhe shume pak e marin ate me gjere duke perfshire edhe komponentet e tjere plotesues qe besoj per disa shtresa qe jane duke nxituar te kalojne kohen qe jetojne mund ta perkufizojne si diēka te kote dhe te shkuar.
Koha ndryshon por ne te njejten kohe dhe ky perkufizim qe ne sot e debatojme i pershtatet kohes duke u arsyetuar me ndryshe dhe jo vetem nje prang qe mund ti vihet femres qe te shkateroje jeten e saj siē eshte pare kohe me pare dhe vazhdon te shikohet ne disa shtresa e besime.
Dhe temen e kam hapur duke cekur lidhjen e kesaj virgjerie fizike me kohen qe ne jetojme,perderisa ne sot e flasim kete teme tregon qe ka nje lidhje me ditet e sotme.Apo mos eshte tregues qe njeriu akoma nuk eshte kthyer ne nje objekt industrial por ka akoma ndjenja dhe aftesi te menduari jasht botes teknologjike ne nje teme te tille?

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga triniti prej Fri 16 Nov 2007, 12:49

personalisht jam plotesisht dakord me kunatin
kam shkruajtur aq shume per kete teme sa...te them te drejten jam lodhur ca duke e disktuar...
por nuk kam cfar te shtoj me pas replikave qe ka bere naki dhe enya
avatar
triniti

Shteti : ja ketej rrotull
Postime : 118
Kyējet nė forum : 11982
Regjistruar mė : 13/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Vizitor prej Fri 16 Nov 2007, 12:56

Naki shkruajti:Me mire do te deshiroja nje femre qe ka pasur disa dashnor, se sa nje e cila vjen e virgjer.
Pse ? Sepse e pare ka pervoje dhe ka arsye te medha pse rrin me mua, dmth. une isha me i mire se ata qe ishin para meje. E virgjera, nese nuk eshte e lumtur me mua, tere jeten do te imagjinoje te tjeret, pikerisht sepse nuk kishte pervoje.
Nese qe te dy jane te virgjer, atehere futen ne jeten seksuale si dy kafshe. Ne psikologji ka shume raste kur te martuarit pa pervoje, jo qe nuk kenaqen, por ndodh qe njeri prej tyre te cmendet.
Virgjiniteti i nje femre dokumenton diksriminimin e saj si qenie njerzore. Femart i kane poato deshira sic i kemi edhe ne meshkujt, po ata enderra, e po ato perversione. Perendia edhe femres i ka dhuruar pubertetin sepse ka dashur qe mashkulli dhe femra t“i afrohen njeri tjetrit dhe te plotesojne njeri tjetrin, te jene kompatibel.
Nuk kam koment Naki po nuk jane sikur ti te gjithe koleg i nderuar andaj do duhet akoma kohe te kuptohet kjo.

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Dukagjini prej Sun 18 Nov 2007, 11:53

EJ keshtu edhe une kisha me dhene nje mendim te behemi te sinqert a sepse ketu ka njerze te cilet krejt dicka tjeter shkruajn e krejt dicka tjeter veprojn ne realitet prandaj une nuk kisha mu pajtu me ty NAKI kur thua qe me mire eshte ta marresh nje te shfirgjeruar sesa nje te virgjer edhe dashta me ta demantu qate send qe the sepse kjo qe ka pas dashnor shume nuk iu kane duke te mire dhe ka perfundu ne doren tende ku din ti njeri ndoshta ti je njoni prej atyre qe edhe ty ka me te lene a e tash te kthehemi tek virgjiniteti njeri une si njeri me pengon kjo gje shume tek nje femer a se di e kam smundje me qene femra e provuar a keshtu qe pe permbylli kete mendim me kete citat femrat qe jane te provuara i kisha provu edhe une vetem per nje nate por jo per tere jeten dhe dua te them qe ajo cka po thuni ju jo kulture jo ckulture dine njerze qe E KULTURUAR ESHTE KUR JE VIRGJINE E JO KUR NUK JE.
avatar
Dukagjini

Shteti : Peja-Kosovė
Postime : 178
Kyējet nė forum : 11532
Regjistruar mė : 10/11/2007
Profesioni : Speaker-Dj

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga shaban cakolli prej Sun 18 Nov 2007, 13:08

VIrgjeria
E qmuar si diqka e shejte,kjo eshte ruajtur me nje xhelozi deri ne maksimum sidomos ne shtete islame e veqmas te ne qe ka qene esanksionuar me ligj,fe dhe kanun.Ne disa vende moderne te perendimit kjo ka mbetur diqka e shkuar e harruar.Te ne kjo ende ka mbetur e deshiruar,qka vertete do te ishte lakmi,por!!!!Ne po ecim me kohen,kohe ne te cilen asgje nuk po ruhet.Pamarre parasysh se shkrimet e shejta thone se prishja e virgjerise eshte shkelje kurorezimi dhe mekat,koha jone nuk po i permbahet dot.Nese duhet te ruhet virgjeria duhet te i kontribojme dy gjinite.Doren ne zemer ne mashkujt aq me e keqja edhe te martuarit lakmojne ne nje femer,e pengon te bejne jeten normale,i del qdo dite me premtime te rrejshme,me genjeshtra te shume llojshme deri sa te e tradhetoj,pastaj bene nje qejf rasti dhe e hudhe si lecke.Te pa martuarit mashtrojne dhjetra femra,duke u premtua secies te njejtin seriozit,sepse ndryshe nuk ka sukses.Nese pranojme femren tone si pjese te shoqerise,ajo duhet mbeshtetur te besimi yne,por duhet llogaritur edhe deshiren e saj,ashtu si deshiren tende.Keshtu nje mashkull qe ka tradhetuar dhjetera femra,ai mund te kerkoj te virgjer nje femer pos nese ajo eshte rritur ne hene.Ju lus per mirekuptim,por nese ne nuk i kontribojme ruajtejes se virgjinitetit,por duam te bejme kupen e qejfit me te tjerat,atehere si mund te kerkojme qe vetem deshira jone te mbetet e pa prekur?!!!!!Femra jone rritet ne mesin tone,mbeshtetet nebesimin tone,andaj si i trajtojme te tjerat,do te kemi fatin tone.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13785
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga majlo prej Mon 19 Nov 2007, 10:57

Pershendetje
Ju pershendes te gjitheve
Jam dakort me shumicen e mendimeve qe jane dhene, por nje gje nuk e kam te qart dhe nuk mund te pajtohem me mendimin e atyre ku,, kerkojne virgjerin te meshkujt,,
per femrat prap e kuptoj pse e thon ket gje sepse ndihen te nencmuara nese ato ruajne virgjinitetin e te mashkulli qe ato martohen mund te jen e 10 ne list, por nuk mund e pranoj nje gje te till ta thot mashkulli! A thua vall duhet mashkulli te jet HOMO dhe te mund te ri pa pasur mardhenie me ndonje femer?
Nese mundet kte le te ma sqaron dikush!!!!!!

majlo

Shteti : Tetovė
Postime : 111
Kyējet nė forum : 11820
Regjistruar mė : 07/08/2007
Profesioni : 12112

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga shaban cakolli prej Mon 19 Nov 2007, 11:32

ti majlo po kerkon sqarim per disa gjera qe i din,por ja:
Virgjiniteti i mashkullit i thonin beqaria,jo homo si mendoni ju:Tani ne meshkujt duam femra te pa prekura nga dore njeriu!Sikur ne te ruanim beqarine,plotesisht kemi drejten te kerkojme virgjeri nga femrat,po se ato me me yje e hene nuk ehumbinvirgjerine,por me meshkuj te cilet premtojne si ne fushate elektorale deri sa zgjedhin qellimin,thjesht neduam teshijojme fryte te huajat,por ne kopshtin tone te mos endet kush.Te vjetrit kane thene nga pervoja,po i bere dikuj keq,mos mendo se nuk te vjen e keqja nga dikush!Besoj pak a shume u kuptuam.
avatar
shaban cakolli

Shteti : Gjermani
Postime : 2762
Kyējet nė forum : 13785
Regjistruar mė : 11/06/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Anna prej Fri 28 Dec 2007, 23:07

ne kohen e sodit shikoj aq qe merr kush per bised se a eshte apo jo virgjine nji vajze per te kriju familje nese i pelqen e merr me ter ate qe ka kalue ajo vajze ,nuk shikohet tek meshkujt e sodit si tabu virgjiniteti ne jet ,vetem se sa mund te jen te afert ne komunikim dhe sa ju peqen njeri tjetri thjesht dashurija eshte ajo qe vendos sod .
avatar
Anna

Shteti : Zvicerr
Postime : 252
Kyējet nė forum : 11844
Regjistruar mė : 29/07/2007
Profesioni : amvise

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga nita prej Sat 26 Apr 2008, 18:43

mir asht me kan vergjin. une perveti i qmoj shum ato femna se din me rujt veten.

ama kultura nuk nvaret tek vergjiniteti, po nvartet prej sjelljeve qysh te kan kulturu prinderit, edhe sa kultur ki marr ti prej prindve.

njoh shum femna se jan "vergjina" po nuk muj me than se kan asni pik kultur edhe bisa shka asht ma e keqja jan shiptare. mendojn veq se jetojn ne zvicerr kan drejt me kan ashtu..

avatar
nita

Shteti : swiss
Postime : 36
Kyējet nė forum : 11031
Regjistruar mė : 25/04/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga bovari prej Sat 26 Apr 2008, 19:19

nita shkruajti:
mir asht me kan vergjin. une perveti i qmoj shum ato femna se din me rujt veten.

ama kultura nuk nvaret tek vergjiniteti, po nvartet prej sjelljeve qysh te kan kulturu prinderit, edhe sa kultur ki marr ti prej prindve.

njoh shum femna se jan "vergjina" po nuk muj me than se kan asni pik kultur edhe bisa shka asht ma e keqja jan shiptare. mendojn veq se jetojn ne zvicerr kan drejt me kan ashtu..


Pikerishte nga kjo qer thua del qe eshte tregues kulture dhe nese je ne kundershtm me kete qe po te them rilexoje postimin tend.

Pas nuk mund te quhet kulture virgjeria e nje femre te ritur ne nje familje qe jan te ndershem duke ruajtur virgjerine me dhune!!!!!

firma.................................................................................................................................................................................
"""Jemi njerez te thjeshte ne kete bote,,kemi hyr ne rradhe ne kohen e duhur por presim kot,,se biletat ua kemi shitur te tjereve per nje shishe vodk""
avatar
bovari

Shteti : Istanbul
Postime : 685
Kyējet nė forum : 11919
Regjistruar mė : 03/07/2007
Profesioni : me libra ne dore akoma

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Geri prej Sat 14 Mar 2009, 21:45

Embarassed Embarassed Normale qe trego kulturen kjo lloj gjoje danc
avatar
Geri
Admin

Shteti : Ne zemer te forumit
Postime : 7161
Kyējet nė forum : 16038
Regjistruar mė : 16/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga MiTi prej Sat 14 Mar 2009, 22:19

Qka ska per veti e kan more
avatar
MiTi

Shteti : Ne Boten e Qudirave
Postime : 1428
Kyējet nė forum : 10503
Regjistruar mė : 02/11/2008
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Naki prej Sat 14 Mar 2009, 22:58

O njerez jemi ne shekullin 21 ne vitin 2009 ka kalu koha e virgjinitetit eshte tregim prrallor tani kjo Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Bruneta prej Wed 01 Apr 2009, 12:32

Naki shkruajti:O njerez jemi ne shekullin 21 ne vitin 2009 ka kalu koha e virgjinitetit eshte tregim prrallor tani kjo Very Happy

Jo Jo Naki Jo nuk eshte tregim perrallor edhe pse jemi ne shkullin e 21 virgjerija eshte mbi te gjitha ate duhet ruajtur deri ne ate momendt kur te ja dhurosh burrit tende ne diten e pare te marteses.............Ky eshte mendimi im Naki.........
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12850
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Naki prej Wed 01 Apr 2009, 12:56

Nuk pajtohem por zgjidhja eshte e drejte e personit secili ka te drejten mbi trupin e tij/saj por kjo fjale per mua eshte e shekullit te kaluar

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Bruneta prej Wed 01 Apr 2009, 16:48

Eshte e shekullit te kaluar Naki por prap se prap duhet te percjellet brez pas brezit ruajtja e virgjeris une mendoj keshtu e te tjeret se di qka mendojn
avatar
Bruneta

Shteti : Brėnda kapilarėve tė gjakut tėnd
Postime : 2723
Kyējet nė forum : 12850
Regjistruar mė : 07/03/2009
Profesioni : Gjinekologe

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga ZeQo prej Thu 17 May 2012, 18:15

pershedetje te gjithve un jom nga prishtina keni kujdes qka po boni o djem te sodit se marum krejt edhe ju lus qe mus e pranoni nje femer qe nuk esht e virhjine un kom qen ne ni femer i dashurum ter jeten edhe me ne fund me pranoi kalonim se bashku 2 vite ajo kishe pas 1 te dashur te tjer para mej edhe kishe humb vergjinitetin me te por me tregoi me koh qe e ka humb edhe vendosa ja fala at gabim gjithqka mir shkonte ajo punonte ishte shum mir ede u fejova me te nje dit e genjeva thash jam ne gjakov te daja edhe e porcolla nonstop kur ata erdh e murr ish i dashuri i saj dhe vazhduan per ne motel hyn ne motel un prisja posht deri sa e kryn kur e perfundun un i dola para dhe e pershendeta thash a u lodht hiq ajo filloi te qante anej knej edhe erdhi te ndarja ja kom mar ftyren ne krejt kosoven gjith e din punen e saj ska ftyr me dal as ne rrug ka humb me famile me te gjith e ju lus djemt e sodit ajo femer qe nuk o virgjine lene let tranohet se aty nuk ka hajr aty ka veq sherrr se e ka shejtanin me vete kujdes o djem e kemi boten perpara ton jeten ne kok e keni qysh e ka ps ai qysh ja ka bo ai klm suksese djem
avatar
ZeQo

Postime : 12
Kyējet nė forum : 8374
Regjistruar mė : 03/10/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Naki prej Thu 17 May 2012, 18:57

ZeQo shkruajti:.....ne motel un prisja posht deri sa e kryn kur e perfundun un i dola para dhe e pershendeta thash a u lodht hiq ajo filloi te qante anej knej edhe erdhi te ndarja....
Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Sa i kullturuar je Zeqo me pas kend dikush tjeter kishte kris pushka aty Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral . Po a ishin lodhur hiq a jo ? Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga bora prej Fri 18 May 2012, 10:46

Degjo Zeqo ajo qe te ka ndodhur eshte fatkeqesi e jotaj dhe me vjen keq. Po ne te njejten situate mundet me qene dhe nje femer qe i dashuri e ka tradhetu dhe jane ndare dhe ajo ka qene e virgjer po nga situata qe erdhi ashtu sic te ndodhi ty i ka ndodh dhe asaj dhe i bie qe ajo mos te pranohet nga ndonje djale qe e duan njeri-tjetrin nuk eshte e drejte. Ai /Ajo qe e ka ne gjak tradhetien nuk e len dot jo pastaj ajo eshte tjeter gje e tjeter teme.
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10540
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Naki prej Fri 18 May 2012, 18:23

Dakord se eshte ne njefar menyre fatkeqsi por nuk u ba qameti se ka sa te duash tjera. Une desha te komentoja kulturen e xha Zeqos qe ju ka thene " a u lodhet " Neutral Neutral Neutral . me pas qen kushdo prej neve kish kris qameti lloj lloj sharje e kercnime. Duhet te mesojme nga pleqt pra. Mbaje mend kete ne vend te sharjeve dhe tjerave ja vlen thenja e zeqos " a u lodhe " Neutral Neutral Neutral

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Virgjeria treguesi i kultures.........

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi