» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


HTML Code pėr kalkulator

Shko poshtė

HTML Code pėr kalkulator

Mesazh nga Naki prej Thu 24 May 2012, 19:00

Kodi:

<CENTER>

<FORM name="Keypad" action="">
<TABLE>
<B>
<TABLE border=2 width=50 height=60 cellpadding=1 cellspacing=5>
<TR>
<TD colspan=3 align=middle>
<input name="ReadOut" type="Text" size=24 value="0" width=100%>
</TD>
<TD
</TD>
<TD>
<input name="btnClear" type="Button" value="  C  " onclick="Clear()">
</TD>
<TD><input name="btnClearEntry" type="Button" value="  CE " onclick="ClearEntry()">
</TD>
</TR>
<TR>
<TD>
<input name="btnSeven" type="Button" value="  7  " onclick="NumPressed(7)">
</TD>
<TD>
<input name="btnEight" type="Button" value="  8  " onclick="NumPressed(8)">
</TD>
<TD>
<input name="btnNine" type="Button" value="  9  " onclick="NumPressed(9)">
</TD>
<TD>
</TD>
<TD>
<input name="btnNeg" type="Button" value=" +/- " onclick="Neg()">
</TD>
<TD>
<input name="btnPercent" type="Button" value="  % " onclick="Percent()">
</TD>
</TR>
<TR>
<TD>
<input name="btnFour" type="Button" value="  4  " onclick="NumPressed(4)">
</TD>
<TD>
<input name="btnFive" type="Button" value="  5  " onclick="NumPressed(5)">
</TD>
<TD>
<input name="btnSix" type="Button" value="  6  " onclick="NumPressed(6)">
</TD>
<TD>
</TD>
<TD align=middle><input name="btnPlus" type="Button" value="  +  " onclick="Operation('+')">
</TD>
<TD align=middle><input name="btnMinus" type="Button" value="  -  " onclick="Operation('-')">
</TD>
</TR>
<TR>
<TD>
<input name="btnOne" type="Button" value="  1  " onclick="NumPressed(1)">
</TD>
<TD>
<input name="btnTwo" type="Button" value="  2  " onclick="NumPressed(2)">
</TD>
<TD>
<input name="btnThree" type="Button" value="  3  " onclick="NumPressed(3)">
</TD>
<TD>
</TD>
<TD align=middle><input name="btnMultiply" type="Button" value="  *  " onclick="Operation('*')">
</TD>
<TD align=middle><input name="btnDivide" type="Button" value="  /  " onclick="Operation('/')">
</TD>
</TR>
<TR>
<TD>
<input name="btnZero" type="Button" value="  0  " onclick="NumPressed(0)">
</TD>
<TD>
<input name="btnDecimal" type="Button" value="  .  " onclick="Decimal()">
</TD>
<TD colspan=3>
</TD>
<TD>
<input name="btnEquals" type="Button" value="  =  " onclick="Operation('=')">
</TD>
</TR>
</TABLE>
</TABLE>
</B>
</FORM>
</CENTER>
<font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2>
<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript">
<!-- Begin
var FKeyPad = document.Keypad;
var Accumulate = 0;
var FlagNewNum = false;
var PendingOp = "";
function NumPressed (Num) {
if (FlagNewNum) {
FKeyPad.ReadOut.value  = Num;
FlagNewNum = false;
  }
else {
if (FKeyPad.ReadOut.value == "0")
FKeyPad.ReadOut.value = Num;
else
FKeyPad.ReadOut.value += Num;
  }
}
function Operation (Op) {
var Readout = FKeyPad.ReadOut.value;
if (FlagNewNum && PendingOp != "=");
else
{
FlagNewNum = true;
if ( '+' == PendingOp )
Accumulate += parseFloat(Readout);
else if ( '-' == PendingOp )
Accumulate -= parseFloat(Readout);
else if ( '/' == PendingOp )
Accumulate /= parseFloat(Readout);
else if ( '*' == PendingOp )
Accumulate *= parseFloat(Readout);
else
Accumulate = parseFloat(Readout);
FKeyPad.ReadOut.value = Accumulate;
PendingOp = Op;
  }
}
function Decimal () {
var curReadOut = FKeyPad.ReadOut.value;
if (FlagNewNum) {
curReadOut = "0.";
FlagNewNum = false;
  }
else
{
if (curReadOut.indexOf(".") == -1)
curReadOut += ".";
  }
FKeyPad.ReadOut.value = curReadOut;
}
function ClearEntry () {
FKeyPad.ReadOut.value = "0";
FlagNewNum = true;
}
function Clear () {
Accumulate = 0;
PendingOp = "";
ClearEntry();
}
function Neg () {
FKeyPad.ReadOut.value = parseFloat(FKeyPad.ReadOut.value) * -1;
}
function Percent () {
FKeyPad.ReadOut.value = (parseFloat(FKeyPad.ReadOut.value) / 100) * parseFloat(Accumulate);
}
// End -->
</SCRIPT>

<font face="Tahoma"><a target="_blank" href="http://www.htmlfreecodes.com/"><span style="font-size: 8pt; text-decoration: none"></span></a></font>
Kodin me siper e rregulloni dhe dizajnoni sipas shijes. Ja si duket ky punim:

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HTML Code pėr kalkulator

Mesazh nga Skender prej Tue 05 Jun 2012, 17:35

Ku me vendos kete kod ?
avatar
Skender

Postime : 29
Kyējet nė forum : 11791
Regjistruar mė : 02/11/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HTML Code pėr kalkulator

Mesazh nga Naki prej Tue 05 Jun 2012, 17:53

- paneli i admimistrimit
- Modul
- Gestion i faqev Portal ose Forum widgets management (varesisht ku do te jete calkulatori)
- Structure
- Krijo nje bllok te personalizum
E tera kjo shoki Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HTML Code pėr kalkulator

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi