» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Supatra Sasuphan, “vajza ujk”

Shko poshtė

Supatra Sasuphan, “vajza ujk”

Mesazh nga Majlinda prej Fri 25 May 2012, 20:54

Ajo mund tė jetė e njohur si “fytyrė majmuni” ose “vajza ujk”, por kjo e bėn Supatra Sasuphan, vajzėn qė mban rekordin me mė shumė flokė nė botė, nė moshėn ende pa mbushur 12-vjeē.Nxėnėsja, fytyra e sė cilės ėshtė e mbuluar me flokė pėr shkak tė njė gjendje tė rrallė gjenetike, e cila prek vetėm 50 njerėz nė mbarė botėn, fillimisht u pėrball nga ngacmimi nė shkollė nė Bangkok, njoftojnė mediet e huaja. Por nė vend se kjo tė shkatėrrojė jetėn e saj, Supatra thotė se e gėzon fakti se ėshtė bartėsja e rekordit botėror dhe qė ėshtė njė nga vajzat mė tė njohura nė shkollėn e saj.Ajo punon shumė dhe ėshtė njė nga studentet mė tė mirė nė shkollėn e saj dhe madje edhe ka ambicie pėr t’u bėrė njė mjeke – kėshtu qė ajo mund tė kujdeset pėr tė sėmurėt dhe familjen e saj. Supatra vuan nga sindromi ”Ambras” qė shkaktohet nga njė kromozom me tė meta - tė dokumentuara qė nga mesjeta. Para se sėmundja tė kuptohej, tė prekurit ishin quajtur “Ujqit”.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12285
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Supatra Sasuphan, “vajza ujk”

Mesazh nga Naki prej Fri 25 May 2012, 21:48

Kjo eshte e vertete e kam pare nje emision dedikuar kesaj vajze. Ishte vertet e zgjuar dhe me pelqeu kur e tha. Nuk turprohem per kete qe jam dua te eci para.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Supatra Sasuphan, “vajza ujk”

Mesazh nga BeLti prej Sun 27 May 2012, 21:00

E vertete.. ja dhe video:


firma.................................................................................................................................................................................
"E kush ėshtė nė rrugė mė tė mirė se ai qė thėrret nė rrugėn e Allahut, qė bėnė vepra tė mira dhe qė thotė: "Unė jam prej muslimanėve"?

avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9697
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Supatra Sasuphan, “vajza ujk”

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi