» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Njeriu mė i gjatė nė botė

Shko poshtė

Njeriu mė i gjatė nė botė

Mesazh nga Naki prej Fri 25 May 2012, 21:43

Njeriu mė i gjatė nė botė ndoshta ka pushuar sė rrituri pas trajtimit nė spitalin amerikan. Sultan Kosen nga Turqia, i gjatė dy metra e 51 centimetra, hyri nė librin e rekordeve “Guinnes” si burri mė i gjatė nė botė nė vitin 2011.
Sultan Kosen ėshtė mjekuar nė qendrėn mjekėsore tė Universitetit nė Virxhinia nė vitin 2010 kundėr akromegalisė, ērregullimit tė rritjes qė mė sė shumti shkaktohet nga tumori i hipofizės.
Njoftohet se Kosenit i ėshtė dhėnė njė terapi tjetėr e cila mund tė ndihmojė nė pakėsimin hormoneve tė rritjes. Pas kėsaj terapie shkencėtarėt turq kanė publikuar se Kosen ka pushuar sė rrituri mė.
Sultan ėshtė bėrė njė hit i vėrtetė nė internet dhe pėr tė kanė shfaqur interesim njerėz nga e mbarė bota, duke pėrcjellė vazhdimisht lajmet pėr tė. Emri i tij ėshtė njėri nga mė tė kėrkuarit nė internet kohėn e

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19196
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi