» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Martesa, kur tė ndjeheni tė pjekur apo kur duan prinderit?

Shko poshtė

Martesa, kur tė ndjeheni tė pjekur apo kur duan prinderit?

Mesazh nga Naki prej Fri 25 May 2012, 21:51

Martesat e sotme bėhen nė mosha tė ndryshme, ndonėse pjesa dėrmuese e femrave dėshirojnė qė tė mos i kalojnė tė 30-at. Ndėrsa njė pjesė e meshkujve nuk e kanė kėtė brengė. Ka raste kur martesat akoma bėhen me pelqimin e famlijes ose prindėrve jo me deshirat e tė rinjėve ose tė mesmit (ndarjet, divorcet dhe tjera). Cili ėshtė mendimi juaj. Ju ftoj diskutim nė kėtė temė.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa, kur tė ndjeheni tė pjekur apo kur duan prinderit?

Mesazh nga bora prej Sun 27 May 2012, 22:05

Eshte me mentalitet ajo se po i mbushi vajza 16 vjec eshte gati per martese me teper eshte ne zonat rurale se sa ne zonat urbane
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10717
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa, kur tė ndjeheni tė pjekur apo kur duan prinderit?

Mesazh nga Majlinda prej Tue 29 May 2012, 18:32

Une mendoj se duhet te shijohet jeta. Partneret duhet me mesojne njehere cka duan dhe cfar duan nga jeta. Mendoje se sa ma shume eksperiece aq me mire per te ardhmen dhe problemet eventuale qe mund te vijne. Mosha per mendimin tim personal nuk eshte thelbi dhe nuk luan shume rendesi nese partneret jane te pjekur. Ideale per femrat 26 - 32 per meshkujt se di por per mua nuk do te kishte rendesi +10. Une e di se sot ne menatlitetin tone sidomos ne rajonet rurale eshte e kote te thuhet soe tentohet nje spjegim se mashkulli sa me shume experience eshte shume me i mire sesa nje besnik dhe pa experience. Pse? Ai me experience di shume me shume dhe di si te vendose ne jeten e tije kurse ai fillestari mund te bie qe ne rastin e pare nese i ipet ai me ndonje tjeter.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12354
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa, kur tė ndjeheni tė pjekur apo kur duan prinderit?

Mesazh nga bora prej Tue 29 May 2012, 18:39

Mese e vertete eshte kjo qe thua e mbeshtes si mendim. Nga exsperienca ime ne punen qe kam cfare nuk degjogj dhe shikoj sa qe me lene me goje hapur dhe habitem shume qe ne kete kohe te ekzistoje ky lloj mendimi qe kane.
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10717
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa, kur tė ndjeheni tė pjekur apo kur duan prinderit?

Mesazh nga prima_dona prej Tue 29 May 2012, 19:10

Majlinda,
Njeriu eshte nje qenje shume komplekse, nuk e njeh veteveten nuk mund ta njeh as nje gje qe mund te ndodhe ose cfar sjell. Martesa per mendimin tim nuk te jep as siguri as lumturi pa marr parasysh c'moshe ke. Nje gje eshte e sigurte qe martese eshte bashkim i bere ne baz te emocioneve dhe dashurise dhe dal ngadal krijohen interesa te perbashketa, obligime e plane.. pra duhet te ndjehen keto te ralizohen. Jam dakord me Majlinden.

Mela, mund te jemi te lumtur dhe pa kaluar nga bashkia apo per te bere formalitetetet e letrave martesore, mund te krijome nje familje dhe pa bere nje martese. Kur per me shume mendoj se sot martesat behen me shume duke u bazuar ne interes vetjak dhe pa dashuri, vetem gjej nje burre qe eshte i pasur, apo se e njeh nje person i familjes, apo tjeter se u ngeli vajza ne shtepi. spo japim mendime duke u ndikuar nga jashte,jo statistika,jo anketa apo ca jane ato,une po nisem vec nga nje llogjike ose arsyetim,qe martesa as nuk prish as nuk sjell lumturie garanci.
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 11006
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa, kur tė ndjeheni tė pjekur apo kur duan prinderit?

Mesazh nga Naki prej Wed 30 May 2012, 12:35

Mua me habit fakti secila femer qe shkruan ose takon fjalen e dyte pas mirdita e ka " do te martohesh me mua ". Une bej pyetjen kush nga ju ka siguruar se do te kete nje jete te lumtur dhe dashuri nese martohet? Ka martesa siguri ? JO.
Mire e ka Majlinda se duhet esxperienca dhe pjekuria e te dy paleve dhe kur keto dy kushte i permbushin partneret atehere eshte ok.
Une vetem po ja shtoj nje qe Majlinda nuk ka arritur ta thote dhe te kompletoj shkrimin. Partnerve ju duhen pjekuria seksuale dhe mendore para se te vendosin per martesen.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa, kur tė ndjeheni tė pjekur apo kur duan prinderit?

Mesazh nga Njona prej Thu 08 Nov 2012, 17:41

un do martohem ather kur un dhe partneri im i ardhshem te jemi te gatshem kur tmartohemi;edhe do jet martes me dashuri jo martes per pun fame apo pun leku sic bejn shumica e njerzve sot;sa per prinderit mami e ka marr ate qe ka dasht e un do marr ate qe do tdu jo ate qe mrekomandojn te tjeter

firma.................................................................................................................................................................................
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA
(Mār'Gŭxīmīn Me'Godīt-Kŭnderšhtārīn Ńk'uhapźm-Ńrrug Po'iŃgrźj-Lapīdārin)
avatar
Njona

Shteti : Ne zemrat e atyre qe ka erresire
Postime : 140
Kyējet nė forum : 6383
Regjistruar mė : 07/11/2012
Profesioni : Maturante

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa, kur tė ndjeheni tė pjekur apo kur duan prinderit?

Mesazh nga Vivian92C prej Thu 08 Nov 2012, 20:12

Pelqej kur arrihet pjekuria seksuale ngase kjo eshte bazamenti dhe nese ketu eskalohet kurr sdo te kete martese te lumtur. Bota e re shekulli 21 nuk jep garanc edhe nese pjekuria seksuale eshte ne nivel. Sot eshte dicka tjeter askush nuk di ta spjegoj secili nga ne jemi te prire duke menduar " hajde ta provoj se nuk bahet kjameti me kete .. " dmth po vie ne shprehje ajo thenja e moqme " Molla e huaj gjithnje eshte me e embel".
avatar
Vivian92C

Shteti : Mos me kerkoni
Postime : 34
Kyējet nė forum : 9643
Regjistruar mė : 12/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa, kur tė ndjeheni tė pjekur apo kur duan prinderit?

Mesazh nga Naki prej Fri 09 Nov 2012, 01:32

Molla e huaj gjithmone eshte e embel....
Por mund te jete e krimbur kolege Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Martesa, kur tė ndjeheni tė pjekur apo kur duan prinderit?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi