» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Lėshohet pa parashutė nga 731 metra

Shko poshtė

Lėshohet pa parashutė nga 731 metra

Mesazh nga BeLti prej Sun 27 May 2012, 21:05


Britaniku Gary Connery ka arritur tė hidhet pa parashutė nga 731 metra lartėsi, e ē’ėshtė mė e rėndėsishmja tė mbijetojė edhe pas rėnies nė tokė. 42-vjeēari, i cili u hodh nga helikopteri, ishte veshur me njė veshje tė pajisur me krahė tė veēantė.
Hedhja ėshtė realizuar nė jug tė Anglisė mbi Henley-on-Thames. Shpejtėsia e zbritjes e cila zgjati vetėm pak minuta kishte kaluar 130 km nė orė.
Connery u hodh mbi njė grumbull tė madh tė pėrbėrė prej 18.600 kutish pėr tė minimizuar sadopak tronditjen. Pas zbritjes sė suksesshme spektatorėt arritėn tė marrin frymė lirisht.
Dubluesi i njohur i filmave “Harry Potter” dhe “James Bond”, nė njė intervistė pėr Sky News e cilėsoi provėn si fantastike dhe tha se zbritja ishte shumė e rehatshme dhe e butė.
“Llogaritė mė dolėn nė rregull prandaj jam shumė i lumtur”, citon Start fjalėt e Conneryt, ndėrkohė qė bashkėshortja e tij shpreh gėzimin e saj pas kalimit me sukses tė provės.

firma.................................................................................................................................................................................
"E kush ėshtė nė rrugė mė tė mirė se ai qė thėrret nė rrugėn e Allahut, qė bėnė vepra tė mira dhe qė thotė: "Unė jam prej muslimanėve"?

avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9697
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi