» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sfondi per postime te anetareve special - Stafit !

Shko poshtė

Sfondi per postime te anetareve special - Stafit !

Mesazh nga Naki prej Thu 07 Jun 2012, 22:49

Ndrysho backgroundin (sfondin) e postimeve nga stafi
Versioni phpbb3
1. shkoni tek paneli i administrimit
-Administrimi i anetareve dhe grupeve
-Administrimi i Gradave
vendose ne rangun qe ju dehsironi qe ai staf te kete postime me sfonde speciale
Kodi:
<span class="specialpost">Grada ketu</span>
kete kod e vendosni vend te grades. Pasi ta keni vendosur vazhdoni:
2. shko tek paneli i amdinistrimit
- Modul
- Java script code managmentes
- Krijo nje script dhe emeroje si te duash
- vendose pastaj kete kod
Kodi:
$(function() {
$('div.post:has(".specialpost")').css('background-color','#000000');
});
#000000 eshte kodi ngjyra e zeze ti nderroje sipas shijes.
Mos harrroni ne fund save / paraqit.
Nese keni pyetje ose kerkoni ndihme me kontaktoni.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sfondi per postime te anetareve special - Stafit !

Mesazh nga BeLti prej Fri 08 Jun 2012, 18:01

Nuk po funksionon naki ?!

firma.................................................................................................................................................................................
"E kush ėshtė nė rrugė mė tė mirė se ai qė thėrret nė rrugėn e Allahut, qė bėnė vepra tė mira dhe qė thotė: "Unė jam prej muslimanėve"?

avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9766
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sfondi per postime te anetareve special - Stafit !

Mesazh nga Naki prej Mon 11 Jun 2012, 23:15

Belti ben nese ke vendose sipas udhezimeve kodet. Kur te jam ne shtepi ta bej nje turtorial si behet nga nga pc e punes nuk e kam nje mundesi tani.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sfondi per postime te anetareve special - Stafit !

Mesazh nga Naki prej Wed 13 Jun 2012, 01:07

Belti vepro keshtu:
Nese ke forumin version phpbb3 :
♣ paneli i administrimit
♣ administrimi i anetareve dhe grupeve
- Gradat
♣ administrimi i gradave
- tani gjeje nje grad qe ti deshiron ai/ajo te kete sfond te vecant kur poston psh admin ose moderator. Pasi ta kesh zgjedhur graden kliko per editim kete
tani ku shkruan:
♣ titulli i gardes veje kete kod
Kodi:
<span class="specialpost">Moderator</span>
dhe kliko paraqit.
Tash vazhdo ne krijimin e javascript.
♣ paneli i administrimit
♣ modul
HTML & JAVASCRIPT
♣ + create a new javascript
♣ Title * : ( emertoje si te duash brenda katrorit)
♣ Placement : kliko in all pages
♣ Javascript Code * : ne katrorin e postimit e vendos kete kod:
Kodi:
$(function() {
$('div.post:has(".specialpost")').css('background-color','#00000');
});
#000000 eshte ngjyra e sfondit qe i del anetarit special qe ti e cakton. Ti ndrysho ngjyren se kjo eshte e zeze.
- submit
Kjo eshte e tera dhe patjeter do te funksionoj vetem percilli procedurat si me lart. Nese ke version tjeter jo phpbb3 me thuaj cilin ta jep kodin tjeter.
Te pershendes !

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sfondi per postime te anetareve special - Stafit !

Mesazh nga BeLti prej Wed 13 Jun 2012, 18:07

Flm Naki tani funksionon super, por deshta met pyet edhe diqka nese duam qe ta bejm me foto dhe jo me ngjyra si behet?

firma.................................................................................................................................................................................
"E kush ėshtė nė rrugė mė tė mirė se ai qė thėrret nė rrugėn e Allahut, qė bėnė vepra tė mira dhe qė thotė: "Unė jam prej muslimanėve"?

avatar
BeLti

Shteti : Mitrovicė
Postime : 235
Kyējet nė forum : 9766
Regjistruar mė : 24/11/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sfondi per postime te anetareve special - Stafit !

Mesazh nga Naki prej Thu 14 Jun 2012, 00:52

Ok do e provoj edhe kete gje dhe posa ta krijoj kete kod do e vendos me kusht qe phpbb te pranoj si kod me pare.
Me vjen mire qe skjarimi pati dobi.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sfondi per postime te anetareve special - Stafit !

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi