» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Shko poshtė

A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga Majlinda prej Tue 12 Jun 2012, 22:01

Shoqėria mes njė femre dhe njė mashkulli sigurisht qė ekziton. Edhe pse nuk mund tė mos pranohet simpatia e njėrit ndaj tjetrit. Tė gjithė e dimė qė ndjenjat nuk mund tė kontrollohen edhe nuk mund ta zgjedhėsh njeriun me tė cilin do tė dashurohesh. Qoftė ai edhe shoku yt mė i mirė. Mendimi juaj !?
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12276
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga Naki prej Wed 13 Jun 2012, 00:39

Jo nuk eshte e mundur. Edhe shoqeria e ka kohezgjatjen e vete dhe kufirin. Nuk mund te kete kohezgjatje ngase ajo shoqeri ose shuhet ose kalon ne dashuri.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga bora prej Wed 13 Jun 2012, 15:45

Nuk mundet te jete, koha e ka vertetuar
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10639
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga albi prej Thu 14 Jun 2012, 21:10

jo sepse ka shum arsye
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12204
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga Majlinda prej Wed 17 Oct 2012, 21:26

A ėshtė e mundur miqėsia nė mes njė burri dhe grauje, pa kaluar lidhja nė dashuri apo nė raporte seksuale.
Kjo pyetje zgjat prej vitesh dhe kjo ēėshtja ka hasur gjithėnjė nė debate. Por sė fundmi zbulohet se besimi nė raportin e miqėsisė sė pastėr mes personave tė sekseve tė ndryshme ėshtė njė ēėshtje moshe.
Me kalimin e viteve krijohet bindja se heret a vonė “miqtė” do pėrfundojnė tė lidhur, por nuk ndodh gjithmonė kėshtu.
Rezultatet e njė sondazhi japonez tė mbledhura, ku janė pėrfshirė ne studimin mbi 3 mije burra e gra tė pamartuara nga mosha 20 deri 50 vjeēare, rezultoi se 44.6 % e meshkujve dhe 57.9 % e femrave shprehin bindjen se mes miqėsisė se njė femre me njė mashkull ka synime te dyfishta.
Femrat janė mė tė gatshme pėr tė besuar pėr njė raport miqėsorė me meshkujt duke lėnė menjanė instinktet seksuale.
Skeptikėt tė cilėt mendojnė se raporti i miqėsisė mes njė femre dhe njė mashkulli ėshtė e pamundur janė 21.7 % nė radhėt e meshkujve dhe 16.6 % ne radhėt e femrave.
Ne vijim duke u shyrtuar mosha e te intervistuarave, rezultoi se fitohet njė lloj besimi me kalimin e viteve dhe besushmėria nė miqėsi rritet me 52.9 6 kur arrihet mosha 40 vjeēare.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12276
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga deti prej Sun 21 Oct 2012, 17:37

Miqesia ne mes te femres dhe nje mashkullit zakonisht eshte hapi i pare i lidhjes mes tyre. Ky hap i pare nuk vendnumeron sepse pas tij pason hapi tjeter perfundimtar qe do ta transformoje ate ne dashuri apo do ta shuaj ate fare. Pra, per nje periudhe te shkurter mund te jete vetem shoqeri apo miqesi, si te doni, por deshira seksuale apo instikti seksual sic thot edhe Majlinda, do ta ndryshoje rrjedhen e kesaj lidhjeje.
Perfundimisht, miqesia ne mes te nje femre dhe nje mashkulli eshte jeteshkurter dhe sa me shume qe zgjate aq me shume do ti humbe edhe kuptimi.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13669
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga edvini084 prej Tue 23 Oct 2012, 15:39

po mund te jete miqesi, ska kuptim dobesimi i lidhjes ne nje miqesi te paster,miqesia nuk varet nga seksi,origjina apo bindjet politike, por themeli i saj eshte mirekuptimi dhe ndihma reciproke ne fusha te ndryshme
avatar
edvini084

Shteti : Durrės
Postime : 55
Kyējet nė forum : 7048
Regjistruar mė : 23/02/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga Naki prej Thu 25 Oct 2012, 17:39

Jo jo kurrsesi nuk mund te kete shoqeri mes nje mashkulli dhe femre ngase deshirat seksuale patjeter do te jene ne shprehje heret apo vone.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga jehonaa prej Fri 26 Oct 2012, 03:28

Nuk e di kam ndegjuar te thon kam vetem shoqeri me femra me shum jo prandaj nuk di te japi pergjigjje te sakt Smile

firma.................................................................................................................................................................................
Ne Jet nuk i humbim kurr Miqet,thjesht mesojm kush jan ata te vertetet ...
avatar
jehonaa

Shteti : ....
Postime : 254
Kyējet nė forum : 7025
Regjistruar mė : 13/05/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga Naki prej Mon 29 Oct 2012, 19:02

Jo jo kurrsesi ska shoqeri mes mashkulli dhe femre kot shkruajme dhe komentojme.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga bora prej Mon 29 Oct 2012, 22:32

Ajo varet nga mardhenite ndermjet nje femre dhe nje mashkulli.
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10639
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga princesse prej Mon 29 Oct 2012, 23:39

Ka raste se po por jan te rralla. Pajtohem me thenjen "JO" nuk mund te kete edhe nese ka eshte jeteshkurt.
avatar
princesse

Shteti : Tokė
Postime : 58
Kyējet nė forum : 11421
Regjistruar mė : 12/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga bora prej Tue 30 Oct 2012, 09:43

dhe mundet te kete po jane shume te rralla
avatar
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 10639
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:41

SMA MERR MENDJA SE JAN MESHKUJT ATO QE DUAN DIQKA ME TEPER E PO QEN FEMRAT ATO KAN PAK SEDER

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7195
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A mund tė jetė vetėm shoqėri mes njė femre dhe njė mashkulli?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi