» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Luani, ujku dhe dhelpra

Shko poshtė

Luani, ujku dhe dhelpra

Mesazh nga Majlinda prej Fri 15 Jun 2012, 00:14

Luani nuk ndihej mirė. I shtrirė nė strofullin e vet hidhte vėshtrimin e tij tė shuar mbi tė gjitha kafshėt qė kishin ardhur pėr t’i thėnė njė fjalė ngushėlluese mbretit tė tyre.
- Qenkeni tė gjithė! - buzėqeshi luani me keqardhje.
- Jo, - hungėroi me keqdashėsi ujku. - Mungon dhelpra! Na vjen turp pėr tė, madhėri!
Por dhelpra ishte duke hyrė ndėrkohė dhe nuk i shpėtoi mė asnjė fjalė ujkut.
- Ah! - ulėriu luani, ndėrkohė qė tė gjithė i lanė vendin dhelprės.
- Paske ardhur mė nė fund! Pėrse kaq me vonesė, vallė?
- Ndryshe nga kėta parazitėt qė tė rrinė rrotull mė kot, - iu pėrgjigj dhelpra, - iu pėrvesha punės pėr tė gjetur kurėn e duhur pėr t’ju shėruar. Dhe e gjeta!
- Vėrtet? - tha luani. - E ē’ėshtė kjo kurė?
- Kura ėshtė, - fishkėlleu dhelpra, - qė tė rrjepėsh njė ujk dhe tė mbėshtillesh me lėkurėn e tij sa ėshtė ngrohtė!
- Jo! - ulėriu ujku. - Ndihmė!
Mund ta merrni me mend se ē’ndodhi mė pas, pasi kush kėrkon t’i bėjė varrin tė tjerėve bie vetė brenda.
Ezopi
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12195
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi