» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Bretkosa fodulle

Shko poshtė

Bretkosa fodulle

Mesazh nga Naki prej Wed 20 Jun 2012, 22:25

Ē’ėshtė vallė fudullėku? Ėshtė mendjemadhėsi. E metė qė nė fund ndėshkohet vetė. Kėtė e tregon edhe historia e bretkosės fodulle.
Kjo bretkosė duke dalė njė ditė mbi ujė bashkė me disa shoqe, pa njė ka qė kulloste pak metra larg dhe mbeti e habitur nga hija e tij e rėndė.
- Sa i madh qenka!- pėshpėriti njė nga bretkosat. - Ėshtė tejet i madh, ndėrsa ne jemi kaq tė vogla!
- Puh! shpėrtheu bretkosa fodulle. - Ju mbase jeni mė tė vogla se ai, por jo unė!
Tha kėto fjalė dhe mori frymė aq thellė sa thithi njė sasi tė madhe ajri.
U fry e u fry derisa filloi t’i ngjasonte njė dardhe.
- Shikojeni qeshnin shoqet e saj.
- Uhup!- bėri bretkosa fodulle, duke thithur pėrsėri ajėr dhe duke u fryrė edhe mė shumė. Tani ngjasonte me njė pjepėr.
- Po tani, si po ju dukem? - rėnkoi “pjepri” me buzėt e shtrėnguara qė tė mos i dilte asnjė fije ajėr.
- Shikojeni! - zgėrdhiheshin bretkosat.
-Uhup! rėnkonte mendjemadhja duke gėlltitur pėrsėri ajėr dhe… plasi me njė shpėrthim tė zhurmshėm.
Fedro

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Bretkosa fodulle

Mesazh nga Katilja prej Mon 23 Sep 2013, 19:10

Dhelpra, majmuni dhe kafshėt


Kafshėt, pas vdekjes sė luanit, qėkur qe gjallė drejtonte mbretėri, u mblodhėn pėr tė zgjedhur njė mbret tė ri. Kurora u nxor nga kutia, qė ruhej nė njė vend tė sigurt nga njė dragua. Nuk mbeti kush pa e provuar, po askujt nuk i bėnte kurora e praruar.Shumė syresh e kishin kokėn tė vogėl. Disa tė madhe, disa me brirė shumė. Edhe majmuni e bėri provėn duke qeshur, pėr kėnaqėsi, teksa provonte kurorėn, bėnte grimasa me fytyrėn e ngėrdheshur, mė sė fundi rrotulloi trupin dhe me kurorė belin qarkoi.

Kafshėt nga kjo u mahnitėn shumė, sa e zgjodhėn mbret, secili i bėri nder, vetėm dhelpra e priti me vrer, po pa e treguar hidhėrimin e saj, i bėri ca lajka dhe i tha mbretit pastaj: “Njė vend tė fshehtė, madhėri, do t’ju tregoj, tjetėrkush, veē meje, ta dijė nuk e besoj, ēdo thesar i vendit a i huaj, i pėrket, imzot, Madhėrisė suaj.”Mbreti i ri qė pėr pasuri ėndėrron, drejt thesarit me vrap shkon. Ishte njė kurth dhe ai nė tė ra. Paskėtaj dhelpra majmunit i tha: “Ti mėton tė na udhėheqėsh ende, kur mendon vetėm pėr pasuri?” Ai u hoq dhe tė gjithė ranė nė njė mendje, qė kurora mbretėrore kujdo nuk i rri.!!!

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7273
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi