» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Realiteti, Miqėsia dhe Dashuria Virtuale !?

Shko poshtė

Realiteti, Miqėsia dhe Dashuria Virtuale !?

Mesazh nga Naki prej Sun 24 Jun 2012, 16:54

Ne realitetin e sotshem - virtualiteti cdo dite lidhen gjithnji e me teper miqesi e dashuri. Komunikimi jo i drejteperdrejte (sy ne sy) shfrytezuesve te botes virtuale - internetit ju jep nje mundesi te lire, te plote, te sajojne, te genjejn dhe shume gjera te tjera. Kembimi i mendimeve, fjaleve, dashuriqkave virtuale i ben qe te afrohen por sa jane jetegjate ketu nuk e dime derisa te ndizet drita e kuqe dhe kuptojme se ku jemi dhe me kend kemi te bejme. Miqesia dihet e mban ose ike nga ajo. Por dashuria e internetit eshte dukuri me te cilen as psikologet nuk kan arritur te japin nje qendrim ose dicka te perafert te sakt. Mendoni ju se dashuria permes internetit eshte vetem nje kurthe apo dicka tjeter ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Realiteti, Miqėsia dhe Dashuria Virtuale !?

Mesazh nga Majlinda prej Mon 25 Jun 2012, 14:19

Ēdokush mund tė gjendet nė lidhje e cila nuk ėshtė e mirė pėr tė dhe nė tė cilėn ndihet keq kur kupton se kush kishte qenė pas monitorit. Shpesh shumica pėr kėtė gjė, fatkeqėsisht nuk janė tė vetėdijshėm ne kembimin e mendimeve dhe shprehjeve tė dashurisė. Mirpo ka edhe raste kur kjo ka njė tė ardhme tė lumtur. Naki, ndoshta ke tė drejtė se mund tė jetė kurthė por mund tė jetė edhe e vertetė.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12177
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Realiteti, Miqėsia dhe Dashuria Virtuale !?

Mesazh nga Naki prej Mon 25 Jun 2012, 19:59

Lehte e ke ti mbasi e ke qet Osmanin po cka me ba na qe nuk kemi asnje dhe kemi mbet single !?

Miqesi mund te krijosh Dashuri nuk ma merr mendja jo qe nuk eshte e mundur por nuk ka jete ajo Dashuri sepse ka dicka qe ti nuk e kupton Majlinda ngase nuk ke pas mundesi ngase Osmani veq me kohe ti ka mbyll te tera vrimat . Ajo/ai qe dashurohet ne boten virtuale sikurisht ka testuar ose ka shenjuar ne x numer meshkujsh apo femrash derisa ka ardhe tek njera/njeri qe ka pranuar te jete ne shtrat me te. Por cfar ndodhe pastaj nuk ecen shume gjat sepse ai/ajo akoma vazhdon me virtualitetin me shkurt i piqet kjo menyre e komunikimit ose kalimit te kohes cka me ne fund vie deri te shkaterrimi edhe i miqesise edhe i dashurise. Bota virtuale ka shume pak raste ndoshta as 1% te kete qene e sukseshme. Por qendroj me thenjen tende nuk i dihet Kurr mos thuaj Kurr.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Realiteti, Miqėsia dhe Dashuria Virtuale !?

Mesazh nga Njona prej Thu 08 Nov 2012, 17:37

realiteti yn esht aq i veshtir dhe aq i eger per tu jetuar,sa per miqesin dhe dashurin virtuale nuk ju besoj hic un spo besoj ne ato reale e jo me ne kto virtuale qe sbohet fjale

firma.................................................................................................................................................................................
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA
(Mār'Gŭxīmīn Me'Godīt-Kŭnderšhtārīn Ńk'uhapźm-Ńrrug Po'iŃgrźj-Lapīdārin)
avatar
Njona

Shteti : Ne zemrat e atyre qe ka erresire
Postime : 140
Kyējet nė forum : 6206
Regjistruar mė : 07/11/2012
Profesioni : Maturante

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Realiteti, Miqėsia dhe Dashuria Virtuale !?

Mesazh nga Vivian92C prej Thu 08 Nov 2012, 20:15

Une i besoj asaj thenjes se vjeter " kurr mos thuaj kurr " nuk i dihet. Gjithcka eshte e mundur. Per realitetin askush nuk mund te flas jashte trupit te tije/saj. Kurr nuk e dime me ke kemi te bejme dhe eshte gabim nese fillojme te gjykojme ' eshte real' nuk eshte 'real' pa e sprovuar.
avatar
Vivian92C

Shteti : Mos me kerkoni
Postime : 34
Kyējet nė forum : 9466
Regjistruar mė : 12/10/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Realiteti, Miqėsia dhe Dashuria Virtuale !?

Mesazh nga Naki prej Fri 09 Nov 2012, 01:29

Komunikimi jo i drejteperdrejt ju jep me shume mundesi para monitoreve te ndryshoni shume gjera dhe mos te ju skuqet fetyra.
Pelqej me ty Vivi " kurr mos thuaj kurr ". Realiteti eshte i mire si ne virtualitet si ne jeten e perditshme.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Realiteti, Miqėsia dhe Dashuria Virtuale !?

Mesazh nga deti prej Mon 12 Nov 2012, 22:58

Virtualiteti te jep mundesi te mire komunikimi me te tjeret. Nga ky komunikim secili mundohet te perfitoje sa me shume duke shiquar gjithmone interesin personal ne radhe te pare. Kjo qasje ndermjet dy personave mund ta krijoje nje lidhje e qe ajo te jete e qendrueshme duhet te matet me interesin reciprok.
- Miqesite jane te mundshme dhe mund te zgjasin relativisht por prap fundin nuk e kane edhe aq larg sepse i kaplon monotonia dhe konsumohen shpejt. Per dallim nga realiteti, ku gjithcka frymon ndryshe, virtualiteti eshte vetem nje vegim qe tretet dhe harrohet lehte.
- Dashuria e lindur ne internet fillon vrullshem por edhe perfundon ashtu vrullshem duje sjelle me shume zhgenjim e urrejtje se sa fund te lumtur. Dashurite e verteta lindin ne jeten tone reale, spontanisht dhe natyrshem gje qe nuk eshte e mundur ne boten virtuale.
Ky eshte opinioni im i fituar nga pervoja e te tjereve neper forume te ndryshme. Virtualitetin une e kuptoj me shume si nje loje, argetim, relaks, por edhe kjo vetem nese ke perballe njerez qe dine dhe duan te pershtaten me ty. Dhe keta njerez duhet te kene afersisht nivelin tend te komunikimit ne menyre qe te kembehen pervojat qofshin ato profesionale, intelektuale etj.
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13570
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Realiteti, Miqėsia dhe Dashuria Virtuale !?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi