» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Unė e dua, e ai as nuk mė vėren!

Shko poshtė

Unė e dua, e ai as nuk mė vėren!

Mesazh nga Majlinda prej Fri 10 Aug 2012, 11:41

Nuk ka asgjė mė tė mirė se sa dashuria, natyrisht, nėse ajo ėshtė e dyanshme. Por ēka nėse je e dashuruar nė personin i cili nuk tė vėren? Natyrisht nuk ėshtė e nevojshme qė ta potencojmė qė gati tė gjithė kemi qenė tė dashuruar sė paku disa herė nė personin e gabuar, por sado qė kemi qenė tė bindur qė kjo ėshtė gjė e vėshtirė pėr ne, nuk e ka pasur tė lehtė as pala tjetėr. Pa marrė parasysh se nė cilėn pozitė jeni nė kėtė tregim, pėr dashurinė e pakthyeshme, gjithmonė mbaje nė mend qė “vetura e lumturisė bėn xhiron e vet dhe mund tė kthehet”. Jemi tė palumtur kur na dėshton plani pėr dalje nė mbrėmje, dhe nė momentin e fundit e kuptojmė qė jemi tė dashuruar nė personin e gabuar, i cili nuk ėshtė i interesuar pėr ne! Kjo ėshtė njėra nga situatat nė jetė kur duhet t’i mblidhni forcat dhe t’i ndihmoni vetes. Ēka duhet tė bėni? Ja disa ide tė cilat mund t’ju ndihmojnė kur gjėrat marrin teposhtėn:

Nuk ju vėren se...: Me siguri ekzistojnė arsye tė shumta qė i pėrzgjedhuri juaj nuk ua kthen dashurinė. Ndoshta ai person ende nuk ėshtė i gatshėm pėr dashuri apo nuk ėshtė i interesuar pėr askėnd. Apo e ka dikė tjetėr nė plan dhe punon pėr kėtė, kėshtu qė nuk ėshtė e ēuditshme qė ai asgjė nuk vėren, pasi qė as ti nuk sheh mė larg se hunda jote. Ekziston edhe njė arsye “e tmerrshme”, dhe kjo ėshtė se ndoshta nuk i pėlqeni. Kjo ėshtė mė e keqja, por edhe kjo ėshtė kaluese. Zgjidhja ėshtė njė dhe e thjeshtė, bėhu e fortė! Edhe pse nė atė moment duket se kurrė nuk do ta tejkaloni kėtė, njė ditė pėr gjithė kėtė do tė qeshni.

Rri me miqtė: Le t’ju rikujtojnė miqtė ēdo ditė anėt tuaja tė mira, dhe kėtė edhe disa herė nėse ėshtė nevojshme. Dėgjoji dhe besoju, se ata janė ata qė tė japin forcė kur ke nevojė dhe janė afėr jush nė situatat mė tė vėshtira.

Kujtoje moshėn: Kujtoju se i keni vetėm, 15, 16 vjet dhe se ka “shumė peshq nė det”. Atje diku ekziston dikush, madje edhe disa tė cilėt janė tė pėrshtatshėm pėr ju. Vetėm ėshtė ēėshtje kohe kur do ta gjeni personin “adekuat”, dhe kur ta gjeni, do tė jetė vetėm ēėshtje kohe kur do ta kuptoni se nė tė vėrtetė tė pėlqen krejt dikush tjetėr.

Ndjenjat e dikujt vėshtirė ndryshohen: Nuk duhet tė bėni tė pamundurėn qė ta ndryshoni mėnyrėn se si dikush mendon apo ndjen, kėto gjėra zakonisht pėrfundojnė krejt ndryshe nga ajo qė e kemi pritur. E pikėlluar (apo e lumtur) ėshtė e vėrtetė qė nuk mund tė ndikojmė nė ndjenjat e askujt. Sillu “cool”, dhe binde veten se “gjėrat e tilla i ndodhin ēdokujt”. Largoje vėmendjen pak nga ngjarjet qė kanė tė bėjnė me dashurinė kėshtu do tė pranosh dhe do tė ballafaqohesh me gjėra tė ndryshme, tė cilat kurrė mė parė nuk tė kishin rėnė ndėrmend.

Argėtohu, dil me miqtė, njihu me njerėz tė rinj dhe jepu rastin tė gjithėve. Dėshpėrimet e dashurisė nuk duhet t’ju dekurajojnė. Edhe pse vetė i ka pėrjetuar shumė dėshtime nė dashuri, e bukura Taylor Swift (22-vjeēare) ėshtė shpirt romantik e cila beson nė dashuri. “Kur bėhet fjalė pėr dashurinė, aty nuk ka rregulla. Vetėm dua qė dashuria tė mė befasojė. Kėtė nuk mund ta parashikosh. Kurrė nuk e dini kur dhe nė kė do tė dashuroheni”, tha ajo duke shtuar se ajo ndihet pėr mrekulli edhe kur ėshtė vetėm. /zeri.info/
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12285
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Unė e dua, e ai as nuk mė vėren!

Mesazh nga Njona prej Wed 07 Nov 2012, 17:25

ehe edhe mua mka ndodhur dicka e till"dikur e desha ai as qe mshikonte ndersa sot me don ai mua ndersa un as qe ia fishllej

firma.................................................................................................................................................................................
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA
(Mār'Gŭxīmīn Me'Godīt-Kŭnderšhtārīn Ńk'uhapźm-Ńrrug Po'iŃgrźj-Lapīdārin)
avatar
Njona

Shteti : Ne zemrat e atyre qe ka erresire
Postime : 140
Kyējet nė forum : 6314
Regjistruar mė : 07/11/2012
Profesioni : Maturante

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Unė e dua, e ai as nuk mė vėren!

Mesazh nga Vizitor prej Fri 17 May 2013, 18:34

Ca historie .

Cdokujt...Dikur do i bie ndermend , ndoshta kur atehere te zbehet cdo shance ...

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Unė e dua, e ai as nuk mė vėren!

Mesazh nga deti prej Tue 21 May 2013, 11:47

Vet konstatimi (nese bindja eshte e plote) eshte fillimi i nje fundi. Pra, Zemra e dashuruar mund te jete e lenduar, por ama ajo eshte aq e madhe sa te pranoje edhe dashuri te reja. Me kohen ēdo gje do te rregullohet.
Fund me persona te tille sepse ka perfunduar koha e asaj qe thuhet: une te dua ty e ti e don veten...
avatar
deti

Shteti : Kosovė
Postime : 2036
Kyējet nė forum : 13678
Regjistruar mė : 19/06/2007
Profesioni : Ekonomist

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Unė e dua, e ai as nuk mė vėren!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi