» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Goja e ngjalės

Shko poshtė

Goja e ngjalės

Mesazh nga Majlinda prej Fri 10 Aug 2012, 11:46

Njė ditė Nėna Natyrė mori pamjen e njė peshku tė bukur, zbriti nėn sipėrfaqen e detit pėr tė parė nėse, aty poshtė, ishte gjithēka nė rregull. Njė rrjetė! Rrjeta e parė e hedhur nė det nga njerėzit!

Nėna Natyrė mund ta kishte prishur brenda njė minute, por deshi tė sillej si peshk deri nė fund dhe e la veten tė kapej nga rrjeta e tmerrshme.Pikėrisht nė atė moment aty kaloi njė tufė me ngjala qė, siē e dini, njė herė nė vit lėnė lumin dhe shkojnė nė det, duke pėrshkuar distanca tė gjata oqeanike.

Njėra prej tyre vuri re rrjetėn, dalloi edhe peshkun e ngecur brenda saj. Nuk hezitoi: u shkėput nga tufa, shkoi pranė peshkut dhe duke e kafshuar rrjetėn e ēliroi peshkun e madh.

Domethėnė ēliroi Nėnėn Natyrė, e cila, duke e falėnderuar e mallėngjyer, i tha ngjalės: “Di t’i pėrdorėsh mirė dhėmbėt e tua. Qė kėtej e tutje tė vegjlit e t’u do t’i kenė tė gjithė dhėmbėt nė gojė sapo tė lindin!”. Ky ishte shpėrblimi qė i bėri Nėna Natyrė pėr ndihmėn qė i dha. Kjo fabul na mėson se nėse u ndihmojmė atyre qė janė nė rrezik dhe i shpėtojmė, atėherė kjo gjė herė do kurdo do tė kthehet me shpėrblim.

Melegari
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12351
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi