» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dy gjelat, shqiponja dhe pula

Shko poshtė

Dy gjelat, shqiponja dhe pula

Mesazh nga Majlinda prej Tue 21 Aug 2012, 21:16

Ndjenja e dashurisė nuk ėshtė e pranishme vetėm tek njerėzit, por ajo manifestohet fuqishėm edhe tek kafshėt, duke pėrfshirė edhe shpezėt. Dhe shpesh ndodh qė pėr dashurinė edhe tė luftohet e besa nganjėherė edhe tė vdiset pėr tė, varėsisht se sa jeni tė dashuruar nė personin e caktuar. Mirėpo, ndodh shpesh qė duke u mburrur se je mė i fortė se kundėrshtari yt, e pėson vet mė sė keqi.

Dhe pikėrisht tregimi nė fjalė flet pėr njė rast tė tillė, kur fitimtari pėr tė fituar zemrėn e njė femre, e pėson keq, pėr shkak tė mburrjes sė tepruar. Kėshtu, dy gjela tė dashuruar pas tė njėjtės pulė pėrfunduan nė kacafytje. Pėrleshja ishte shumė e ashpėr dhe zgjati gjatė. Kishte edhe gjakosje mes tyre, por asnjėri nuk dėshironte tė lėshonte pe, pasi secili prej tyre e donte pulėn e bukur pikaloshe.

Por pas njė kohe tė gjatė pėrleshjeje, njėri nga gjelat u dorėzua, pasi u mund keq nga kundėrshtari i tij. Ai qė u mund shkoi tė pushonte nėn njė gėmushė, duke ia lėshuar vendin gjelit fitimtar qė tė merrte trofeun e tij. Kėshtu gjeli fitimtar, pėr tė treguar forcėn e tij, u ngjit lart nė ēati dhe lėshoi qė nga lart, me sa i hante gryka, britmėn e fitores. - Kikiriki! Fitova unė! Por gjelit tė gjorė nuk i shkonte mendja se mund tė vėzhgohej nga ndonjė grabitqar. E dėgjoi shqiponja qė po kalonte andej: u lėshua mbi tė dhe e mbėrtheu me kthetra dhe e mori me vete. Kėshtu, gjeli tjetėr u martua me pulėn dhe vazhduan tė jetonin tė lumtur e tė qetė. Ky tregim tregon se kryelartėsia pjell humbje. Nga Ezopi
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12195
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi