» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pėrse ėshtė i zi korbi !?

Shko poshtė

Pėrse ėshtė i zi korbi !?

Mesazh nga Naki prej Fri 07 Sep 2012, 01:01

Ndoshta nuk e keni ditur po secila kafshė, shpend apo gjithēka tjetėr, e ka marrė formėn dhe ngjyrėn pėr ndonjė arsye. Pikėrisht ky tregim tregon se si korbi ka marrė edhe ngjyrėn e tij, e cila ėshtė aq e errėt, sa mund t’ia kalojė vetėm nata kur nuk ka fare hėnė.
Kur Noe mblodhi tė gjitha kafshėt nė barkėn e tij, e cila do t’i shpėtonte nga pėrmbytja e madhe, korbi ishte i bardhė si qumėshti dhe ai krenohej me bukurinė dhe ngjyrėn e tij. Noe ia besoi pikėrisht korbit eksplorimin e parė pas Pėrmbytjes sė Madhe, sepse donte tė dinte se ēfarė kishte ndodhur me tė vėrtetė, pasi uji mbuloi tokėn dhe shkatėrroi gjithēka qė i dilte pėrpara.
Mirėpo, korbi u vonua tri ditė e tri net duke fluturuar mbi botėn e pėrmbytur duke ngrėnė mbeturina tė ndryshme, sikur kishte harruar se nė ēfarė misioni e kishte dėrguar Noa. Mė nė fund u kthye te barka, por aty e gjeti Noan dhe tė tjerėt tė xhindosur me vonesėn e korbit dhe kėshtu vendosėn qė ta dėnojnė pėr mosseriozitetin e tij. -Na le tri ditė e tri net nė errėsirė vetėm pėr tė ngrėnė plehra -, i bėrtiti Noe. -Si ndėshkim, duke filluar nga sot, do tė jesh i zi si errėsira dhe do tė hash vetėm mbeturinat e tė tjerėve. Dhe ashtu u bė, kėshtu qė nga ajo ditė, korbi ka ngjyrėn e zezė dhe vėrtet ushqehet me mbeturina tė tė tjerėve.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19553
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi