» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shikoni filma horror, digjni kaloritė

Shko poshtė

Shikoni filma horror, digjni kaloritė

Mesazh nga princesse prej Mon 29 Oct 2012, 23:44

Kjo ėshtė mbase kėshilla mė e ēuditshme pėr tė humbur nė peshė, por njė studim i fundit ka dalė nė pėrfundim se pėr tė humbur kalori mund tė rrini nė shtėpi, tė ulur nė divan para televizorit. Si ėshtė e mundur kjo? Sekreti ėshtė tė shikoni njė film horror dhe sa mė i frikshėm tė jetė ky film, aq mė shumė kalori do tė digjni.
Shkencėtarėt e Universitetit tė Uestminsterit kanė vėzhguar 10 persona tė cilėve u kanė vėnė njė pėrzgjedhje filmash horrori klasik. Kėrkuesit monitoruan rrahjet e zemrės, marrjen e oksigjenit dhe nxjerrjen e dioksidit tė karbonit pėr tė parė energjinė e humbur. 113 kalori u dogjėn mesatarisht nga vullnetarėt gjatė 90 minutave tė njė filmi horror.
Kjo sasi ėshtė e barabartė me njė ecje prej 30 minutash. “The Shining” (film i vitit 1980 me Jack Nicholson), “Jaws” (film i vitit 1975 me regji tė Steven Spielberg) dhe “The Exorcist” (film i vitit 1973) dogjėn mė shumė kalori tek vullnetarėt qė morėn pjesė nė studim.
avatar
princesse

Shteti : Tokė
Postime : 58
Kyējet nė forum : 11427
Regjistruar mė : 12/02/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi