» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kuajt, Kafshė tė Bukura dhe tė Menēura

Shko poshtė

Kuajt, Kafshė tė Bukura dhe tė Menēura

Mesazh nga Majlinda prej Wed 07 Nov 2012, 23:28

Kuajt janė kafshė tė bukura dhe tė qeta. Janė jashtėzakonisht tė menēur. Miqtė dhe pronarėt asnjėherė nuk i harrojnė. Kanė natyrė tė butė dhe mund tė mėsojnė shumė trika. Kuajt mė herėt pėrdoreshin shpesh si kafshė pune.
Sot njerėzit mė shpesh i mbajnė si kafshė shtėpiake dhe me ta marrin pjesė shpesh nė gara tė ndryshme. Kuajt adhurojnė thjesht tė vrapojnė dhe tė galopojnė. Andaj pėlqejnė tė qėndrojnė nė hapėsira tė mėdha siē janė livadhet. Gjatė shiut dhe kohėrave tė ftohta flinė nė stalla. Kuajt mund tė jenė me ngjyra tė ndryshme. Duke marrė parasysh ngjyrėn e qimeve, marrin edhe emra tė tillė siē janė vranē, gjok, larosh, murrak dhe allē.
Kuajt han kryesisht bar, tė cilėn e kėputin me dhėmbėt e pėrparmė shumė tė fortė. Gjatė dimrit ushqehen me bar tė tharė, me sanė. Shumė u pėlqen tė hanė mollė dhe karotė. Shumė fėmijė adhurojnė kuajt dhe shoqėrohen me gjithė dėshirė me ta. Me kuajt mund tė kalosh ditė tė bukura nė shkollėn e kalėrimit.
Nė shkollėn e kalėrimit mund tė mėsosh edhe se si duhet tė pėrkujdesesh pėr ta. Duhet pėrmendur se kuajt kanė 44 dhėmbė dhe se flenė duke qėndruar nė kėmbė. Ata janė shumė tė vetėdijshėm pėr bukurinė e tyre, mė krenarė janė pėr krifėn dhe bishtin e tyre. Nė natyrė kuajt jetojnė nė kope dhe pėr dallim nga kafshėt e tjera, kuajt i shohin ngjyrat, por nuk i dallojnė ngjyrat e gjelbėr dhe gri.
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12348
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuajt, Kafshė tė Bukura dhe tė Menēura

Mesazh nga Naki prej Fri 09 Nov 2012, 01:38

100% pajtohem me ty e vertete kjo.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19259
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuajt, Kafshė tė Bukura dhe tė Menēura

Mesazh nga AldoVL prej Wed 29 Jan 2014, 12:36

flm per artikull interesant mbi kuajt. shume i vlefshem.

AldoVL

Shteti : Albania
Postime : 4
Kyējet nė forum : 4891
Regjistruar mė : 29/01/2014
Profesioni : Web Developer

http://atis-shpk.com/

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuajt, Kafshė tė Bukura dhe tė Menēura

Mesazh nga albi prej Thu 13 Feb 2014, 17:44

Zoti i madhrishum ika krijua te gjitha kafshat per njerijun disa i perdorin per transprt disa per ushqim  Kuajt jan kafsha te veqanta ata ter jeten  qendrojn ne kembe dhe kur jan ne gjum ata  qendrojn ne kebem vetem kur jan te smur ata  shtrihen si te gjitha kafshat
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12276
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kuajt, Kafshė tė Bukura dhe tė Menēura

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi