» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kujdes ēka publikoni nė Facebook! (video)

Shko poshtė

Kujdes ēka publikoni nė Facebook! (video)

Mesazh nga Majlinda prej Wed 07 Nov 2012, 23:32

Jeni tė lumtur dhe doni tė ndani njė lajm me miqtė nė Facebook? Doni tė shani burrin qė harroi pėrvjetorin, apo do shfryni nervat me shefin qė nuk u dha leje? Para se t’i shkruani kėto gjėra nė Facebook, ėshtė mirė tė mendoheni pak. Rrjeti social ėshtė njė regjistėr i mirė i emocioneve tuaja, por mos harroni se keni dhe njė jetė private qė po ua tregoni tė gjithėve.
Njė televizion belg ka gjetur njė mėnyrė tė veēantė pėr t’u kujtuar njerėzve sesa kujdes duhet tė kenė nė rrjetet sociale.
Nė njė reklamė televizive, gazetarja ndalon disa njerėz nė rrugė, “rastėsisht” dhe u thotė nėse janė gati tė takohen me dikė qė lexon mendimet. Mė pas ata ulėn nė njė dhomė tė veēantė dhe personi qė pretendon se lexon mendimet nis dhe flet pėr detaje nga jeta e atij qė ka pėrballė.
Edhe pse nuk janė takuar kurrė bashkė, ai u tregon se kur e kanė ditėlindjen, kė kanė mik tė ngushtė, si e ka emrin e dashura apo i dashuri, ēfarė tatuazhesh kanė nė trup, ku i kanė kaluar pushimet, madje edhe ndonjė numėr llogarie tė bankės.
Gjithēka duket si mbinatyrore. Nė fakt ėshtė shumė e thjeshtė, personi qė thotė se lexon mendimet nuk ka bėrė asgjė mė shumė, por mashtrim. Ai ka hapur Facebook-un dhe ka gjetur gjithė informacionin privat qė njerėzit e kanė shkruar vet nė adresat e tyre. Deri kėtu nuk ka asnjė problem, por mendoni sikur ky informacion tė jetė nė duart e personave qė duan t’ju bėjnė keq.
Facebook ėshtė bėrė njė mjet i rėndėsishėm komunikimi, por gjithnjė e mė tepėr lajmet nga Facebook po i pėrkasin kronikės sė zezė. Ndaj, s’ėshtė keq te mendoheni pak mė shumė para tabelės qė shkuan nė wall-in e Facebook; “What’s in on your mind”? /noa/
avatar
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 12360
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kujdes ēka publikoni nė Facebook! (video)

Mesazh nga Njona prej Thu 08 Nov 2012, 18:00

un jom rehat per veten se i kom blloku add e fb s mka pa zoti

firma.................................................................................................................................................................................
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA
(Mār'Gŭxīmīn Me'Godīt-Kŭnderšhtārīn Ńk'uhapźm-Ńrrug Po'iŃgrźj-Lapīdārin)
avatar
Njona

Shteti : Ne zemrat e atyre qe ka erresire
Postime : 140
Kyējet nė forum : 6389
Regjistruar mė : 07/11/2012
Profesioni : Maturante

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kujdes ēka publikoni nė Facebook! (video)

Mesazh nga prima_dona prej Thu 08 Nov 2012, 19:48

Si mund te bllokohen keto add a ka mundesi me spjegu
avatar
prima_dona

Shteti : Prishtinė
Postime : 122
Kyējet nė forum : 11012
Regjistruar mė : 01/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kujdes ēka publikoni nė Facebook! (video)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi