» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dashuri e Pamundur

Shko poshtė

Dashuri e Pamundur

Mesazh nga Njona prej Thu 08 Nov 2012, 17:56

Dy pika shiu lagen xhamin e dritares time,

Dy pika loti ndaluan mbi faqet e mia.
...
Sonte kjo nate melankolike m'beri te kujtoj ato kujtime,

Kujtimet e bukura qe me dhuroj dashuria..

Pa kuptuar u gjenda mbi fleten e bardhe,

e lapsin ne gishtat e mi.

Largesia nga ti me torturoj a e kupton vall?!

kur duhemi kaq shume pse duhet te jetojme ne vetmi?!!

Zemrohem nganjehere lapsin e perplas mbi tavoline,
tymi i cigares me ben shoqeri.

Tashme mbeta me kujtimet magjike e te trishten vetmi,

Eh-zemra mu djeg kam mall-kam mall per ty...

Me mungon prania jote

dhe perqafimi yt i ngrohte.

ti je per mua Ylli me i bukur i universit te kesaj bote,

Sa te dua Engjelli im e din vetem i madhi Zot..

Edhe pse jetojme ne largesi,

Une jetoj per ty,

Me beso ne thellesi te pentagrameve zemra ime vetem Emrin tend mban..
e prane vetes nuk te kam.

firma.................................................................................................................................................................................
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA
(Mār'Gŭxīmīn Me'Godīt-Kŭnderšhtārīn Ńk'uhapźm-Ńrrug Po'iŃgrźj-Lapīdārin)
avatar
Njona

Shteti : Ne zemrat e atyre qe ka erresire
Postime : 140
Kyējet nė forum : 6302
Regjistruar mė : 07/11/2012
Profesioni : Maturante

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri e Pamundur

Mesazh nga Njona prej Thu 08 Nov 2012, 17:57

[b]Jeten time do e mbyll, Me
dhimbje dhe me brenga, Kurre mos me harro, Ke qen gjithmon ne zemren
time brenda. Sa shum kam per te thene, ...Por fjale nuk gjej dot, Nuk
dua te jetoj me, Dua te zhdukem nga kjo bot. Te vdes e te fle e qete, Ty
me mos te te besdis , Zemra ime pac fat ne jete
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA
(Mār'Gŭxīmīn Me'Godīt-Kŭnderšhtārīn Ńk'uhapźm-Ńrrug Po'iŃgrźj-Lapīdārin)
avatar
Njona

Shteti : Ne zemrat e atyre qe ka erresire
Postime : 140
Kyējet nė forum : 6302
Regjistruar mė : 07/11/2012
Profesioni : Maturante

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri e Pamundur

Mesazh nga Njona prej Thu 08 Nov 2012, 17:58

[b]Me thuaj...
Ke dashuruar ndonjehere ne jeten tende?
Ke dashuruar ndonjehere me gjithe qenien tende?
Ke dashuruar ndonjehere dike, aq shume sa te harrosh veten tende?
Me thuaj...
Ke qare ndonjehere kur dikush te ka thene "lamtumire"?
Me thuaj...?

Me kthe keto pergjigje, dhe do mundohem te kuptoj cfare dashurova une?
Njeri, apo perbindesh...?
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA
(Mār'Gŭxīmīn Me'Godīt-Kŭnderšhtārīn Ńk'uhapźm-Ńrrug Po'iŃgrźj-Lapīdārin)
avatar
Njona

Shteti : Ne zemrat e atyre qe ka erresire
Postime : 140
Kyējet nė forum : 6302
Regjistruar mė : 07/11/2012
Profesioni : Maturante

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri e Pamundur

Mesazh nga Njona prej Thu 08 Nov 2012, 17:58

[b]Urrej ditet qe ,
kur keto qaste si ndaj me ty dhe oret qe vuaj qe aq rralle i shoh ata
sy. Mallkoj veten time kur dridhem e qaj me lot, kur bindem gjithnje e
me shume qe ne krah ste shterngoj dot. Urrej fjalet e dashurise qe s'do
ti them dot kurre dhe zemren time qe se k'thej dot ne gur. Ste urrej ty e
as endrrat e tua, urrej te vetmin fakt te hidhur qe smund te jem me ne
krahet e tua....
[/b]

firma.................................................................................................................................................................................
Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA
(Mār'Gŭxīmīn Me'Godīt-Kŭnderšhtārīn Ńk'uhapźm-Ńrrug Po'iŃgrźj-Lapīdārin)
avatar
Njona

Shteti : Ne zemrat e atyre qe ka erresire
Postime : 140
Kyējet nė forum : 6302
Regjistruar mė : 07/11/2012
Profesioni : Maturante

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri e Pamundur

Mesazh nga Katilja prej Sun 17 Feb 2013, 13:13

Biri im i dashur, nese nje dit prej ditve do te me shofesh plak,jet e
logjikshme ne mendjen time! Te lutem me jep pakez koh dhe pak durim qe
te me kuptosh, kur dora ime dridhet dhe me bie ushqimi ne gjoks, kur nuk
mund ti veshi me rrobat e mia__ zbukurohu me durim ndaj nenes biri im.
Kujtoj vitet qe kan kaluar; kur une te mesoja ta besh at qe une nuk do te mundem ta bej dot!
Nese une nuk dukem elegante, dhe sme vjen er e kendshme, mos me qorto !!!.
Kujtoj ditet e vegjelis kur perpiqesha disa her te te bej eleganet dhe me er te kendshme, Mos me mua nese shpreh injorancen dhe mos kuptimin tim ne qeshtjet e kohes tende.
Por,
ti behu syri dhe mendja ime ta arrij at qe me ka ikur.-- Une te kam
edukuar,une te kam mesuar se si te ballafaqohesh me jeten, dhe si mos te
mesosh sot se qfar duhet e qfar nuk duhet?!!!
Mos
u merzit nga dobesija e kujteses sime, fjalve te ngadalta dhe te
menduarit se qfar te flas gjat bisedes me ty, sepse lumturija ime nga
biseda esht vetem e vetem te qendroj me ty!!!

Kur te me dobesohen
kembet e mia ne arritjen e cakut, qe deshiroj behu i but me mua dhe
kujto se une te kam kapur per dore shum her ashtu qe te mund te hecesh
Kurr mos u turpero te me kapesh per dore sot, se neser do te te kerkosh dike qe te kap per dore , kur do plakesh edhe ti

Dije biri im se une nuk pres dit me te mira sikurse ti,porse me thjeshtesi e pres vdekjen!!!
Rri afer meje biri im e jo kunder meje !!!Kur kujton diqka nga gabimet e mija, dije su une kurr nuk kam dashurasnjeher diqka tjeter pos te mirave tuja.

Me e bukura qe mund ta besh per mua sot esht te falesh leshimet e mija, dhe te mi mbulosh te metat e mija....

All.llahu
te falt dhe ti mbuloft leshimet! Ende, te qeshurat dhe buzqeshjet e
tuja me gezojn sikur kur ishe i vogel.Te lutem bir mos me privo nga
shoqerimi yt.

Isha
me ty momentin kur linde dhe pave driten e kesaj bote, qendro pran meje
kur do vdes!All.llahu ka then. Zoti yt ka percaktuar qe te mos adhuroni
tjeter
perveq atij dhe te silleni mir me prinderit. Nese njeri prej tyre ose te
dy e perjetojn pleqerin tek ti,
kurrrrrr mos thuaj offfffff e as mosju fol prinderve me ze te lart, por te ju drejtohesh me fjal rrespekti
te plot. Shtrij perpara tyre krahet e perkulshmeris dhe thuaj: O Zoti im
kij meshir ndaj tyre, siq kan pasur ata kujdes ndaj meje gjat gjith
jetes se tyre!

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7192
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri e Pamundur

Mesazh nga Katilja prej Sun 17 Feb 2013, 13:13

Na ishte nje here nje djale i cili kishte lindur me nje
semundje te rende, nje semundje qe nuk i njihesh kura. Ishte 17 vjec,
por mund te vdiste ne cdo moment. Jetoje gjithmone ne shtepi me ndihmen e
mamase se tij. I merzitur nga te ndenjurit ne shtepi, vendosi te dilte
te pakten nje here. I morri leje mamase, ajo pranoje. Duke ecur neper
lagjen e tij pa shume dyqane, duke ecur afer nje dyqani muzikor, pa nga
vetrina pranin e nje vajze te brishte ne moshen e tij. Ishte dashuri me
shikim te pare, hapi deren dhe u fut brenda duke pare asgje tjeter
pervec vajzes. Duke u afruar avash avash, mbrriti tek banaku ku ishte
vajza. Ajo e pa dhe i tha duke buzeqeshur:"Mund te te ndihmoje?".
Nderkohe mendoj qe ishte buzeqeshja me e bukur qe kishte pare ndonje
here. Ne te njejtin moment ndjeu deshiren per ta puthur. Duke balbezuar i
tha: "Po do te me pelqente te blija nje cd". Pa u menduar, mori cd e
pare qe pa dhe i dha leket. - "Do qe te ta paketoje?" e pyeti vajza duke
buzeqeshur. Ai u pergjigj po duke tundur koken. Ajo shkoje ne magazin,
kthehet me pakon dhe ja jep. Ai e mori dhe doli nga dyqani, u kthye ne
shtepi dhe qe nga ajo dite shkoje tek dyqani cdo dite per te blere nje
cd. E donte pakon nga vajza dhe pastaj kthehesh ne shtepi dhe e linte ne
dollap. Ai ishte [b][b]shume i turpshme per ta ftuar per te dale dhe pse
provonte prape nuk ja dilte dot. Mamaja e tij u interesua per kete gje
dhe i dha kurajo qe te tentonte keshtu, ai, diten tjeter morri kurajo
dhe u drejtua per tek dyqani. Si gjithmone bleu nje disk dhe ajo ja
paketoj, ne nje moment kur vajza ishte pa mendje i kalon numerin e
telefonit dhe u kthye ne shtepi. Priti gjithe diten deri naten vone por
telefoni nuk ra.

Diten tjeter....Tringgggggg..... Mamaja e tij
pergjigjet ne telefon: "Alo?" Ishte vajza qe pyeste per djalin e saj
Mamaja e pikelluar filloi te qante nderkohe qe i thoshte: "Vdiq sonte".
Zemra e djalit nuk duroje zhgenjimin qe nuk morri telefonaten nga vajza.
Me vone mamaja hyri ne dhomen e djalit per ta kujtuar, filloi duke pare
gjerat e tij. Hapi dollapin[b][b]dhe e habitur pa nje stive me cd te gjithe te paketuar
dhe te pa hapur. U kuriozua nga gjithe keta cd,e mori nje dhe u ul ne
krevat per ta pare. Duke bere kete gje nje leter doli nga qeska e pakos,
mamaja e mori per ta lexuar. Thoshte " Pershendetje! Je shume i bukur,
do te dalesh me mua? tdsh ....."

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7192
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dashuri e Pamundur

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi