» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Rregullat pėr flirtim nė “Facebook”

Shko poshtė

Rregullat pėr flirtim nė “Facebook”

Mesazh nga Naki prej Wed 26 Dec 2012, 16:58

Rrjeti shoqėror “Facebook” mund tė jetė mėnyrė e mirė qė tė filloni lidhjen apo sė paku t’ju ndihmojė nė lidhjen e cila ende nuk ka filluar si duhet. Por, njėsoj po aq mėnyrė e mirė mund tė jetė tė shkatėrrojė tė gjitha shanset pėr njė lidhje tė mundshme.

Prandaj nė “Facebook” duhet tė jeni tė kujdesshėm. Edhe pse ka gjithnjė e mė shumė tė rinj qė ky rrjet po u shkon nė nerva, nuk mund ta mohojmė qė “Facebook” nuk ėshtė edhe mė tutje i popullarizuar. Keni parasysh disa rregulla pėr flirtim nė “Facebook”:

- Mos dėrgoni shumė herėt kėrkesėn pėr miqėsi: Nėse i dėrgoni kėrkesėn pėr miqėsi para se ta njoftoni, mund tė duket si dhjetėra dhe qindra “tė lodhur” qė kėtė e bėjnė ēdo ditė me qėllimin e vetėm “nėse ndezė mirė, nėse jo asgjė askujt”. Pėr kėtė mos jini ju njėri ndėr ta. Dhe nėse megjithatė duhet ta bėni kėtė, gjithsesi i dėrgoni edhe ndonjė porosi e cila do tė shoqėrojė kėrkesėn pėr miqėsi. Nė fakt ėshtė mirė qė ta dėrgoni kėrkesėn pėr miqėsi nėse mė parė e keni takuar dhe keni dalė “live” nė ndonjė kafe. Dhe kėtė ėshtė mė sė miri ta bėni pasi qė i keni shkėmbyer numrat e telefonit.

- Kujdes ēka shkruani nė mur: Nėse dėshironi diēka, mė sė miri ėshtė tė dėrgoni ndonjė porosi private. Nėse flirtoni nė mur, tė gjithė kėtė do ta shohin dhe kjo nuk ėshtė gjė e menēur dhe me siguri nuk do t’i pėlqejė personit pėr tė cilin ėshtė dedikuar. Keni parasysh qė nė “Facebook” janė edhe prindėrit tuaj, tė afėrmit dhe tė gjithė miqtė nga jeta reale. Ėshtė e rėndėsishme qė nėse keni lėnė ndonjė porosi nė mur, dhe ai ose ajo nuk pėrgjigjet nė tė, atėherė mos e zgjatni mė shumė.

- Jini vetvetja: Vetėm qė e keni marrė vesh se ai/ajo e pėlqen muzikėn rok apo atė popullore, mos gaboni qė edhe ju tė filloni tė dėgjoni muzikėn e tillė qė t’i pėlqeni. Mos bėni pėrnjėherė “like” gjėrave tė cilat edhe ajo i ka pėlqyer. Kjo ėshtė shumė gjė e tmerrshme dhe nuk pėrshtatet me siguri me natyrėn tuaj!

- Bisedoni seriozisht. Nė fillim shakatė nė “Facebook” mund tė jenė argėtuese. Por nėse kjo zgjat shumė, ekziston rreziku qė bota reale mos t’ju merr si njė njeri serioz dhe tė frikėsohen tė takohen me ju, madje kėtu pėrfshihet edhe i dashuri/e dashura potenciale. Pėr kėtė, kur i keni shkėmbyer disa porosi “online” apo keni folur nė “chat” disa herė dhe gjatė kėsaj kohe keni bėrė shaka ėshtė koha qė bisedėn ta ktheni nė drejtim tė seriozitetit dhe tė flisni si njerėz tė rritur e tė pjekur.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rregullat pėr flirtim nė “Facebook”

Mesazh nga jehonaa prej Wed 26 Dec 2012, 17:35

Si gjithnje ja fillojn me flirtime si shaka deri sa ato nuk kan kufirin dhe nderhyjn ne mes privatesis dhe Njerezve te dashur qe ti shkaterrojn prandaj e them sepse flirtimi ka kufi dhe Shoqeria mbetet Shoqeri por shum her keto gjera e tejkalojn kufirin....

firma.................................................................................................................................................................................
Ne Jet nuk i humbim kurr Miqet,thjesht mesojm kush jan ata te vertetet ...
avatar
jehonaa

Shteti : ....
Postime : 254
Kyējet nė forum : 7100
Regjistruar mė : 13/05/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi