» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ferguson poston foton e ēiftit kosovar

Shko poshtė

Ferguson poston foton e ēiftit kosovar

Mesazh nga Lori prej Mon 04 Feb 2013, 00:19

Njė fotografi e njė ēifti tė sapomartuar, qė kanė dalė nė njė set fotografish tek terreni i basketbollit nė parkun e Gėrmisė nė kryeqytet, ėshtė komentuar nė faqen zyrtare tė trajnerit tė Manchester United Sir Alex Ferguson.
Dhėndri nė rolin e portierit nė golin e ndryshkur nga vjetėrsia dhe nusja qė ka vėnė njėrėn kėmbė mbi top, teksa ngre lehtė fustanin e saj tė nusėrisė, ėshtė pamja qė ka kapur aparati i Rezniqit. Nė prapavijė shihen grafite tė bėra nė murin ballor tė kėsaj pjese tė kryeqytetit.
Fotografinė, ai e ka postuar nė rrjete sociale, prej ku edhe ka mundur t’i bjerė nė sy mjeshtrit tė madh tė futbollit.
"Martesa e tifozėve tė vėrtetė tė futbollit", ka komentuar Sir Ferguson nė fotografinė e Rezniqit.
Shumica e fotove qė Sir Alex Ferguson zgjedh qė tė postojė dhe tė komentojė nė "sulia.com" kanė tė bėjnė me klubin e tij. Shumė rrallė ai zgjedh tė komentojė fotografi ku nuk shihet ai, Sir Bobby Charlton, David Beckham, Ryan Gigs, Poul Scholes, Edwin van der Sar, e ikona tė tjera tė klubit me nam, ose tifozė tė United.
Por dasma e ēiftit kosovar i ka bėrė pėrshtypje njeriut qė ka titullin e lartė Sir nė Britani tė Madhe. Fotoja ka marrė edhe rreth 900 referenca nga ndjekėsit e Sir Fergusonit nė kėtė faqe.
E maturantit tė shkollės jopublike “Mileniumi i Tretė”, Sharr Reznini, kjo gjė i ka bėrė jo pak pėrshtypje.
"Duke marrė parasysh se kam pasion pėr fotografinė, shpeshherė fotografitė qė mė dukėn mė tė veēanta i postoj nėpėr rrjete sociale si Facebook, Twitter, We heart it dhe Instagram, nė faqet e mia personale. Njė ndėr kėto fotografi ishte edhe kjo fotografi, qė si duket i ka bėrė shumė pėrshtypje Sir Fergusonit", ka thėnė Rezniqi.

Nė momentin qė e ka parė fotografinė e tij qė po qarkullon nė kėtė faqe, Rezniqi thotė tė jetė ndier krenar. Komente ka marrė edhe nga shoqėria e tij.
"Tė gjithė ishin tė befasuar duke ditur qė kjo fotografi u publikua nė faqen e njė emri tė njohur nė botė dhe mė uronin pėr kėtė gjė, ka thėnė Rezniqi. Por nė tė njėjtėn kohė, i kishte mbetur hatri pėr njė arsye. Njėkohėsisht, ndjeva njė lloj inati pėr arsyen se fotografia ėshtė publikuar pa autorizimin tim", ka thėnė Rezniqi.
Pėr kėtė, ai thotė se ėshtė duke shikuar pėr mundėsitė ligjore qė tė kėrkoj dėmshpėrblim nga Sir Ferguson.
"Ende nuk kam ndėrmarrė asnjė hap nė lidhje me kėtė, por e kam shqyrtuar ēėshtjen e padisė. Mendoj se mė ėshtė bėrė e padrejtė, kėshtu qė duhet tė ndiqen procedurat penale sipas Ligjit", thotė 18- vjeēari. /zeri.info/
Lori
Lori

Shteti : Every-where
Postime : 64
Kyējet nė forum : 12740
Regjistruar mė : 14/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi