» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Tre piratėt dhe Nata e Shtrigave

Shko poshtė

Tre piratėt dhe Nata e Shtrigave

Mesazh nga Lori prej Sat 09 Feb 2013, 21:16

Njė anije pirate e lėshoi spirancėn pranė njė ishulli tė largėt nė mbrėmjen e shtrigave. Anija kishte tre piratė dhe tė gjithė i kishin kokat e mėdha si kunguj! Ata kėrkonin pasuri. “Gėrmo kėtu njeri”, urdhėroi kapiteni Kungull. Dy piratėt e tjerė ishin duke gėrmuar me orė tė tėra, por nuk gjetėn asgjė. Pikėrisht kur donin tė hiqnin dorė dhe tė kthehen nė anije, dėgjuan disa fėmijė duke qeshur.
Sytė e kapitenit shkėlqyen nga gėzimi. “Si duket jemi afėr ndonjė fshati. Ejani pas meje, sigurisht do tė gjejmė pasuri nė njė nga shtėpitė”, tha ai. Piratėt i panė fėmijėt tė veshur si shtriga dhe fantazma qė shpėrndanin karamele. “Na jep ose mbetesh i mashtruar”, thanė fėmijėt dhe u dhanė shumė karamele dhe ēokollata piratėve. Pastaj dėgjuan tingujt e baterive nga njė shtėpi tjetėr dhe shkuan tė shohin se ēfarė ėshtė. Kėtu anėtarėt e familjes ishin tė veshur me uniforma ushtarake dhe luanin me bateri. “Auuu! Auuu! Sa kostum tė bukur paskeni! Festa gėzuar”, tha njė nga piratėt. “Na jep ose mbetesh i mashtruar”, tha zoti i shtėpisė dhe u dha njė ēantė shumė tė rėndė.
Piratėt u kthyen nė anije shumė tė lumtur dhe hapėn ēantėn. Por nė tė kishte vetėm rėrė. “Kėtu nuk ka ėmbėlsira, por vetėm gurė!, tha njė tjetėr pirat. “Si guxojnė tė na mashtrojnė? T’i zėmė”, tha kapiteni me zemėrim. Kur ata u kthen, e panė se fėmijėt nuk ishin aty, nuk kishte tinguj tė daulleve dhe nuk kishte shtėpi. “Ku janė tė gjithė?”, pyeti kapiteni. “Unė mendoj se ata ishin fantazma”, tha njė pirat. “Mirė, po Nata e Shtrigave ėshtė”, shpjegoi njė tjetėr. “Shpejt, tė ikim”, urdhėroi kapiteni dhe lundruan me barkėn e tyre.
avatar
Lori

Shteti : Every-where
Postime : 64
Kyējet nė forum : 11855
Regjistruar mė : 14/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tre piratėt dhe Nata e Shtrigave

Mesazh nga Katilja prej Sun 14 Apr 2013, 16:33

Franku dhe Zana
Franku ishte biri i njė marangozi tė varfėr tė fshatit. Ēdo ditė Franku shkonte nė pyll pėr tė prerė dru. Njė ditė, i lodhur pas njė dite tė gjatė pune, Franku u ul nė njė trung tė pushojė.
Papritmas dėgjoi njė britmė “mė ndihmo tė lutem”. Ai u ngrit nė kėmbė me hov dhe shikonte pėrreth, por nė afėrsi nuk kishte njeri! “Ju lutem mė ndihmoni! Franku pėrsėri dėgjoi zėrin. Kėtė herė Franku shikoi nė vrimė dhe pa njė zanė tė vogėl. Ajo kishte veshur njė fustan ngjyrė rozė, krahė tė bukur e tė bardhė dhe kurorė tė artė mbi kokė. “Oh kjo ėshtė e mrekullueshme! Tė lutem mė nxjerrė nga kėtu”, bėrtiti ajo pėrsėri. Franku futi dorėn e tij brenda nė vrimė dhe e kapi zanėn.
Zana e falėnderoi Frankun duke i thėnė: “Shumė vjet mė parė, njė magjistare mė mallkoi keq dhe qė atėherė, unė kam qenė e mbyllur nė kėtė trung. Ju faleminderit qė mė shpėtuat. Ēfarė mund tė bėj pėr ty?”, e pyeti. “Unė ipėrkas njė familje shumė tė varfėr dhe me tė hollat qė babai im dhe unė fitojmė, nuk na dalin as pėr ushqim pėr njė ditė. Prandaj tė lutem bėje babain tim tė pasur”, iu lut Franku. Sytė e zanės u mbushėn me lot kur dėgjoi pėr gjendjen e Frankut.“Boommm- Boommm-Zoommm”, tha zana duke tundur shkopin magjik dhe u zhduk papritmas.
“Kuike zanė”, thirri Franku i ngazėllyer, por mjerisht zana ishte larguar.Atė mbrėmje, kur Franku dhe babai i tij u kthyen nė shtėpi, nė vendin e kasolles sė vjetėr, qėndronte njė shtėpi luksoze e madhe e me porta hekuri. “Ku u zhduk kasollja”, thirri babai i Frankut dhe nuk mund tė besonte. Kur hynė brenda dyerve tė hekurta, ata u pėrshėndetėn si mbretėr nga shėrbėtorėt. Papritmas erdhi mamaja e Frankut e cila nxitoi tek ata, i pėrqafoi dhe u tha: “Perėndia iu pėrgjigj lutjeve tona”. Franku shikoi drejt qiellit dhe imagjinoi zanėn se si shkėlqen mes yjeve. Ai i mbylli sytė dhe tha: “Faleminderit e dashura zanė!”.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi