» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kush do tė flinte me njė kafshė tė tillė

Shko poshtė

Kush do tė flinte me njė kafshė tė tillė

Mesazh nga Majlinda prej Tue 12 Feb 2013, 21:28


Tregimi pėr miqėsinė e pazakontė mes njė djaloshi dhe njė pitoni gjigant, vjen nga Kina. Shumica do t’ia mbathnin me tė katrat posa tė shihnin njė gjarpėr, por jo edhe djaloshi A Zhe nga qyteti kinez Donguan. Ai qė prej se ishte disa muajsh, fle nė tė njėjtin shtrat me kėtė gjarpėr gjigant.
Babai i djaloshit para 19 viteve e kishte blerė njė vezė pitoni nga e cila shumė shpejt kishte ēelur pitoni i cili do tė bėhej kafsha e tyre e preferuar. Kur A Zhe kishte lindur, pitoni tashmė ishte 6-vjeēar, por ai dhe djaloshi shumė shpejt ishin bėrė miqtė mė tė mirė. Dhe Zhe lodrėn mė tė mirė e ka gjarprin e tij, tė cilin shpesh e nxjerr edhe nė shėtitje.
Majlinda
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 13083
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush do tė flinte me njė kafshė tė tillė

Mesazh nga Lori prej Tue 12 Feb 2013, 22:29

E tmerrushme
Lori
Lori

Shteti : Every-where
Postime : 64
Kyējet nė forum : 12740
Regjistruar mė : 14/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi