» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Si ta hiqni qafe ish-partnerin ?

Shko poshtė

Si ta hiqni qafe ish-partnerin ?

Mesazh nga Lori prej Fri 15 Feb 2013, 13:25

Tė gjithė njerėzit kalojnė periudha tė vėshtira tė jetės kur ndahen nga partneri. Megjithatė, disa nuk mund ta pėrballojnė kėtė ndjenjė dot, dhe nė momentet e vetmisė, sėrish u hidhen atyre nė pėrqafim.
Edhe pse nganjėherė ėshtė mė lehtė tė thuhet sesa tė bėhet, ndarja emocionale nga partneri nuk ėshtė aspak e lehtė.
Tė gjithė janė tė vetėdijshėm se duke kujtuar tė kaluarėn shumė lehtė mund t’i kthehen ish-partnerit – pėrkundėr faktit se kanė sjellė njė vendim qė – ndarja ėshtė zgjidhja mė e mirė e mundshme.
Nė vijim po ju sjellim disa kėshilla tė thjeshta qė mund t’ju ndihmojnė nėse kaploheni nga melankolia pėr ish-partnerin tuaj.
- Jini falėnderues pėr kohėn e mirė qė e keni kaluar sė bashku, por filloni tė gjurmoni pėr pėrjetime tė reja nė dashuri.
- Fshijeni ish-in tuaj si opsion, qoftė numrin e tij tė telefonit, qoftė edhe nė Facebook.
- Shmanguni nga thirrjet telefonike, mesazhet, dhe nė asnjė mėnyrė mos u pėrgjigjni nė kėrkesat e tij.
- Qėndroni besnik ndaj vetvetes.
- Shtiruni sikur ka ndonjė sėmundje ngjitėse seksuale, ose vetėm thoni – Jo!
- Shoqėrohuni sa mė shumė me miqtė tuaj dhe pėrpiquni tė kaloni kohėn sa mė mirė!
- Nė momentet e vetmisė, kujtoni momentet e kėqija qė i keni kaluar sė bashku.
- Nė asnjė mėnyrė mos u pėrpiqni tė krijoni pėrshtypje romantike pėr ish-partnerin tuaj. /Dukagjini.com/
avatar
Lori

Shteti : Every-where
Postime : 64
Kyējet nė forum : 11849
Regjistruar mė : 14/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta hiqni qafe ish-partnerin ?

Mesazh nga Katilja prej Thu 30 May 2013, 10:30

Qėndroni besnik ndaj vetvetes.

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7111
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi