» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

16 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 16 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Njė rrėfim i dashurisė qė pushtoi botėn

Shko poshtė

Njė rrėfim i dashurisė qė pushtoi botėn

Mesazh nga Lori prej Fri 15 Feb 2013, 13:28

Gjashtėdhjetėvjeēarja Sue Johnson, nga Hjustoni i SHBA-ve, e ka ndarė me lexuesit e revistės “Hypervocal” rrėfimin e saj tė dashurisė, i cili falė shpėrndarjes nėpėrmjet Twitterit ka pushtuar zemrat e njerėzve nė botė.
“Bashkėshorti im i dashur John dhe unė ishim nė bashkėshortėsi pėr 46 vjet. Ēdo vit nė Ditėn e tė dashuruarve ai mė dėrgonte njė tufė lulesh mė tė bukura – me tė cilėn vinte edhe porosia e pėrbėrė nga pesė fjalė tė thjeshta: ‘Dashuria ime ndaj teje po rritet”. Katėr fėmijė, 46 tufa lulesh dhe njė jetė pėrplot dashuri ishin trashėgimia qė ai mė la kur vdiq dy vjet mė parė”, ka shkruar Johnson.
Nė ditėn e parė tė tė dashuruarve qė ajo duhej ta kalonte vetėm, 10 muaj pasi e kishte humbur bashkėshortin, Sue ishte shokuar kur nė derėn e saj kishte arritur njė tufė e mrekullueshme lulesh, qė i dėrgonte Johni.
“E hidhėruar dhe me zemėr tė thyer ajo e thirri lulishten pėr t’iu shpjeguar se duhet tė ketė qenė ndonjė gabim. Mirėpo ata i kishin thėnė: “Jo, zonjė. Nuk bėhet fjalė pėr gabim. Bashkėshorti juaj, shumė vjet mė parė para se tė vdiste, kishte kėrkuar qė t’i garantonim paraprakisht se ju do tė vazhdoni t’i merrni lulet nė Ditėn e tė dashuruarve. Me zemrėn qė me erdhi nė fyt e mbylla kufjen e telefonit dhe e lexova porosinė qė erdhi bashkė me lule. Aty shkruante: ‘Dashuria ime ndaj teje ėshtė e pėrjetshme’”, ka shkruar Sue. /Dukajgini/
avatar
Lori

Shteti : Every-where
Postime : 64
Kyējet nė forum : 11855
Regjistruar mė : 14/09/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njė rrėfim i dashurisė qė pushtoi botėn

Mesazh nga Katilja prej Sat 08 Jun 2013, 11:25

e bkr

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7117
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi