» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Napoleon Bonaparte kishte Frigė nga Macet !

Shko poshtė

Napoleon Bonaparte kishte Frigė nga Macet !

Mesazh nga Albanian_Girl prej Wed 27 Mar 2013, 00:08

I famshmi Napoleon Bonaparte, Perandor i Francės, udhėheqės ushtarak dhe politik kishte fobi nga macet. Macet i shkaktonin tė dridhura deri nė kockė Napoleonit. Nuk dihet pse ai i kishte kaq shumė frikė ato. Por ajo qė dihet ėshtė se shikimi i njė maceje i shkaktonte atij panik. Dhe kjo nuk i ka ndodhur vetėm Napoleonit. Shumė burra tė tjerė tė cilėt kanė provuar tė sundojnė botėn kanė pasur frikė nga macet, duke pėrfshirė kėtu Hitlerin, Musolinin dhe Jul Ēezarin. Duket se macet dhe diktatorėt nuk ishin destinuar kurrė pėr t’u marrė vesh bashkė.
Albanian_Girl
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 12728
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi