» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Fjalėt e Fundit mė tė Fameshme nė Shtratin e Vdekjes

Shko poshtė

Fjalėt e Fundit mė tė Fameshme nė Shtratin e Vdekjes

Mesazh nga Albanian_Girl prej Wed 27 Mar 2013, 00:13

Cilat janė frazat qė kanė lėnė pas njerėzit e shquar nė shtratin e vdekjes.Nga John Kennedy, Marilyn Monroe, Elvis Presley e deri tek Nėnė Tereza.Para se tė vdiste presidenti amerikan e kishte diskutuar vdekjen e tij. E fjalėt e tij tė fundit ishin, “Nėse dikush do tė mė vrasė, do tė mė vrasė”. Njė mėnyrė pėr tė thėnė qė vdekja ėshtė e pashmangshme e nėse ka pėr tė ardhur do vijė. Fjalėt e fundit tė njerėzve tė famshėm pėrbėjnė njė fond tė artė tė momentit tė fundit edhe pėr arsyen se reflektojnė mendimet finale nė prag tė ndėrrimit jetė.
John Kennedy
Data e vdekjes: 1963
Presidenti i 35-tė amerikan mė i ri nė moshė konsiderohet si njė prej folėsve mė frymėzues nė histori.
Fjalėt e fundit: Nėse dikush do tė mė vrasė, do tė mė vrasė.
Elvis Presley
Data e vdekjes: 16 gusht 1977
Presley ka qenė njė prej yjeve tė spektaklit mė tė famshėm tė kohės sė tij dhe vazhdon tė mbetet njė ikonė.
Fjalėt e fundit: Shpresoj tė mos ju kem mėrzitur (duke i dhėnė fund konferencės sė tij tė fundit pėr shty).
Marilyn Monroe
Data e vdekjes: 4 gusht 1962
Ajo ishte njė seks-simbol dhe ikonė e Hollivudit. Thuhet se ajo kishte njė marrėdhėnie me presidentin Kennedy dhe vėllain e tij.
Fjalėt e fundit: Thojini lamtumirė Patit, thojini lamtumirė Jack-ut dhe lamtumirė dhe ty sepse je njė djalė i mirė.
Frank Sinatra
Data e vdekjes: 14 maj, 1998
Ai ishet njė prej kėngėtarėve mė tė famshėm tė viteve ’40, aktor dhe gjithashtu njė sipėrmarrės i suksesshėm.
Fjalėt e fundi: Po humbas. Burime tė tjera thonė se ai ka thėnė, “Po e humbas”.
Virginia Woolf
Data: 28 mars 1941
Njė prej shkrimtareve mė tė rėndėsishme tė shekullit tė kaluar, e cila ka revolucionarizuar letėrsinė.
Fajlėt e fundit: Jam e sigurt se po ēmendem sėrish. Besoj se nuk mund tė kalojmė sėrish nėpėr ato kohė tė tmerrshme. Dhe kėsaj radhe nuk do e rimarr veten. Kam nisur tė dėgjoj zėra.
Pablo Picasso
Data e vdekjes: 8 prill 1973
Disa e konsiderojnė piktorin, skulptorin dhe themeluesin e formės sė tij tė artit si artisti mė i famshėm i shekullit tė 20-tė.
Fjalėt e fundit: Pini pėr mua. Pini pėr shėndetin tim. Ju e dini se unė s’pi dot mė.
John Lennon
Data e vdekjes: 8 dhjetor 1980
Lennon ėshtė njė prej themeluesve tė grupit dhe Beatles, i cili mė pas u shfaq pėr publikun si vokalist e njėkohėsisht figurė e pėrfolur.
Fjalėt e fundit: Po, unė jam (Nė njė makinė policie gjatė rrugės pėr nė spital, kur policėt e pyetėn nėse ishte John Lennon).
Bob Marley
Data e vdekjes: 11 maj 1981
Kėngėtari dhe tekstshkruesi xhamajkan konsiderohet si babai i muzikės rege dhe ambasador i kėsaj lėvizjeje shpirtėrore qė predikonte paqen.
Fjalėt e fundit: Paratė nuk e blejnė dot jetėn.
Malcolm X
Data e vdekjes: 21 shkurt 1956
Malcolm X ishte njė aktivist dhe njė prej liderėve me ngjyr ėmė me influencė e gjithashtu njė ndėr mė tė diskutuarit.
Fjalėt e fundit: Qetėsohuni vėllezėr, ju lutem! Kjo ėshtė njė strehė e paqes.
Robert F. Kennedy
Data e vdekjes: 5 qershor 1968
Vėllai i presidentit John Kennedy nė kohėn, kur u vra ishte Prokuror i Pėrgjithshėm dhe po pėrgatitej tė kandidonte pėr president.
Fjalėt e fundit: A janė tė gjithė tė tjerėt mirė (bashkėshortes sė tij).
Nėnė Tereza
Data e vdekjes: 5 shtator 1997
Nėnė Tereza ėshtė njė prej njerėzve mė tė famshėm nė botė, e njohur pėr bamirėsinė e saj nė Indi, ku kaluar mė shumė se 45 vjet duke ndihmuar tė varfrit e jetimit.
Fjalėt e fundit: Jezus tė dua. Jezus tė dua.
Indira Gandhi
Data e vdekjes: 31 tetor 1984
Indira Gandhi ishte kryeministra e vetme femėr e Indisė dhe qėndroi nė atė post pėr 15 vjet, duke u pėrpjekur t’i sjellė progresin vendit tė saj.
Fjalėt e fundit: Nuk mė vjen keq nėse jeta ime shkon nė shėrbim tė kombit. Nėse vdes sot, ēdo pikė e gjakut tim do forcojė kombin.
Einston Churchill
Data e vdekjes: 24 janar 1965
Ėinston Churchill ėshtė konsideruar si njė prej liderėve mė tė mėdhenj nė histori pasi drejtoi Britaninė e Madhe gjatė Luftės II Botėrore.
Fjalėt e fundit: Mė ka ardhur nė majė tė hundės me tė gjitha.
Princesha Diana
Data e vdekjes: 31 gusht 1997
Princesha Diana ėshtė njė prej figurave mbretėrore qė ka shkaktuar mė shumė bujė nė botė dhe ėshtė bėrė fokus i gjithė medias globale.
Fjalėt e fundit: Oh zot! Ēfarė ndodhi?
Albanian_Girl
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 12728
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi