» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


5 Gjėra shumė tė dobishme qė ndoshta kurrė nuk keni dėgjuar pėr to!

Shko poshtė

5 Gjėra shumė tė dobishme qė ndoshta kurrė nuk keni dėgjuar pėr to!

Mesazh nga Albanian_Girl prej Wed 27 Mar 2013, 00:28

E PARA: Emergjenca
Numri pėr emergjencėn nė tėrė botėn ėshtė 112. Nėse gjendeni nė zonėn jasht valėve tė telefonit tuaj mobil, dhe nėse keni rast emergjent, thirrni 112, mobile I juaj do tė kėrkon ndonjė rrjet tjetėr pėr tė kryer thirrjėn pėr ju. Ėshtė interėsante se numri 112 mund tė thirret edhe nėse testatura ne mobilin tuaj ėshtė e mbyllur. Provojeni.
E DYTA:
Nėse I keni mbyllur qelėsat e makinės suaj brenda nė makinė dhe nėse makina e juaj hapet dhe mbyllet me qelėsa teledirigjues. Kjo mund tė ju ndodh njė ditė. Arsye e mirė pėr tė pasur telefonin mobil me vete. Nėsė I keni mbyllur qelėsat e juaj nė makinė dhe qelėsat tjerė rezervė I keni nė shtepi, thirreni dikėnd nė shtepi nga mobile I juaj nė telefonin mobil tė tij/saj. Mbajeni mobilin tuaj afėrsisht 20-30 cm larg derės sė makinės suaj dhe I thuani pėrsonit me tė cilin jeni duke biseduar nė mobil qė tė shtyp butonin UNLOCK (qele) duke I mbajtur qelėsat afėr mobilit tė tij. Makina e juaj do tė hapet. Kėshtu mund tė kurseni mundimin e dikujt qė tė ua sjellė qelėsat deri te vendi ku keni ngelur. Kėtu nuk ka rėndesi distanca, ju mund tė jeni me qindra kilometra larg dhe nėse mund tė kontaktoni me dikend, nga mobile nė mobil, I cili I ka qelėsat e juaj me telekomand, ju mund hapni makinėn apo bagazhin e makinės suaj pa problem. Shenim I editorit: Kjo funksionon pėr mrekulli. Ne e kemi provuar kėtė dhe e kemi hapur makinėn tonė pėrmes mobilit.
E TRETA:
Energjia e mėshehur e baterisė. Nėsė energjia nė baterinė tuaj tė mobilit ėshtė shumė e ulėt, pėr tė e aktivizuar baterinė shtypni *3370#. Mobili I juaj do tė ristartohet me rezervėn e energjisė dhe instrumenti do tė tregoj 50% rritje tė energjisė nė baterinė e moblit tuaj. Rezerva e energjisė nė celularinė tuaj do tė mbushet me mbushjen e baterisė me energji.
E KATĖRTA:
Si ta bllokoni telefonin tuaj nėsė ua kan vjedhur? Pėr tė gjetur numrin serik tė telefonit tuaj mobil, shtypni *#06#. Njė kod 15 shifror do tė paraqitet nė ekranin e mobilit tuaj. Ky numer ėshtė unik pėr mobilin tuaj. Shkruane dikund dhe ruajeni me kujdes. Nėsė dikush ua vjedh mobilin tuaj ju mund tė I telefononi kompanisė pėrkatėse telefonike dhe tė ua jepni kėtė kod. Ata do tė jenė nė gjendje tė bllokojnė mobilin tuaj tė vjedhur, edhe nėsė hajni do tė vendos njė SIM kartelė tjetėr nė mobilin tuaj tė vjedhur, telefoni I juaj do tė jetė jofunksional. Juve sigurisht qė nuk do tė ju kthehet telefoni, port tė paktėn mund tė siguroheni se kushdo qė e ka vjedhur mobilin tuaj, nuk mund tė e pėrdor e as tė e shes. Nėsė secili prej nesh do tė e ruante me kujdes kodin 15 shifror nė fjalė, atėherė askush nuk do tė kishte dobi tė vidhte ndonjė mobil.
E PESTA: ATM – Numri PIN I shkruar mbrapsht – ėshtė mirė tė dini. Nė rast se ndodh qė ndonjė plaqkitės tė ju detyroj qė tė nxirrni para nga ATM bankar, me kartelen tuaj, ju mund tė lajmėroni policinė dukė shtypur pinin tuaj mbrapsht. Pėr shembull: nėsė PIN-I I juaj ėshtė 1234, atėherė ju duhėt tė shtypni 4321.
Sistemi ATM vlerėson se PIN-I I juaj ėshtė shtypur mbrapsht nė krahasim me kartelėn tuaj tė vendosur nė ATM. ATM do tė ju jap tė hollat e kėrkuara, por pa e vėnė re plaqkitėsit, policia do tė lajmėrohet dhe ata do tė I pėrgjien vendit tė ngjarjės.
Kėto informata mund tė jenė tė dobishme pėr secilin, andaj ju lutem, pėrcillni te anėtarėt e familjės juaj dhe te miqt e juaj.
Albanian_Girl
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 12728
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 5 Gjėra shumė tė dobishme qė ndoshta kurrė nuk keni dėgjuar pėr to!

Mesazh nga Majlinda prej Wed 27 Mar 2013, 13:12

Hahahahahaa te cilla falltore ishe oj Bina ahahahahahaa Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral
Majlinda
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 13083
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 5 Gjėra shumė tė dobishme qė ndoshta kurrė nuk keni dėgjuar pėr to!

Mesazh nga bora prej Wed 27 Mar 2013, 19:27

sa mire po une qe nuk i kam bo kopje celsave te makines si me ia bo hallit dhe nuk e kam me buton hpaje e mbyllje po te vendosesh celsin me e hap si me ia bo ? Smile Smile Smile
bora
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 11446
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 5 Gjėra shumė tė dobishme qė ndoshta kurrė nuk keni dėgjuar pėr to!

Mesazh nga Majlinda prej Wed 27 Mar 2013, 20:51

mela shkruajti:sa mire po une qe nuk i kam bo kopje celsave te makines si me ia bo hallit dhe nuk e kam me buton hpaje e mbyllje po te vendosesh celsin me e hap si me ia bo ? Smile Smile Smile
Kontaktoje Albanian_girl ta bon kopjen kjo Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral
Majlinda
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 13083
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 5 Gjėra shumė tė dobishme qė ndoshta kurrė nuk keni dėgjuar pėr to!

Mesazh nga Dardania prej Wed 27 Mar 2013, 21:39

[quote="Majlinda"]
mela shkruajti:sa mire po une qe nuk i kam bo kopje celsave te makines si me ia bo hallit dhe nuk e kam me buton hpaje e mbyllje po te vendosesh celsin me e hap si me ia bo ?
Kontaktoje Albanian_girl ta bon kopjen kjofirma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12216
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 5 Gjėra shumė tė dobishme qė ndoshta kurrė nuk keni dėgjuar pėr to!

Mesazh nga Naki prej Thu 28 Mar 2013, 10:41

Albanian_Girl shkruajti:
E PARA: Emergjenca
Numri pėr emergjencėn nė tėrė botėn ėshtė 112. Nėse gjendeni nė zonėn jasht valėve tė telefonit tuaj mobil, dhe nėse keni rast emergjent, thirrni 112, mobile I juaj do tė kėrkon ndonjė rrjet tjetėr pėr tė kryer thirrjėn pėr ju. Ėshtė interėsante se numri 112 mund tė thirret edhe nėse testatura ne mobilin tuaj ėshtė e mbyllur. Provojeni.
E DYTA:
Nėse I keni mbyllur qelėsat e makinės suaj brenda nė makinė dhe nėse makina e juaj hapet dhe mbyllet me qelėsa teledirigjues. Kjo mund tė ju ndodh njė ditė. Arsye e mirė pėr tė pasur telefonin mobil me vete. Nėsė I keni mbyllur qelėsat e juaj nė makinė dhe qelėsat tjerė rezervė I keni nė shtepi, thirreni dikėnd nė shtepi nga mobile I juaj nė telefonin mobil tė tij/saj. Mbajeni mobilin tuaj afėrsisht 20-30 cm larg derės sė makinės suaj dhe I thuani pėrsonit me tė cilin jeni duke biseduar nė mobil qė tė shtyp butonin UNLOCK (qele) duke I mbajtur qelėsat afėr mobilit tė tij. Makina e juaj do tė hapet. Kėshtu mund tė kurseni mundimin e dikujt qė tė ua sjellė qelėsat deri te vendi ku keni ngelur. Kėtu nuk ka rėndesi distanca, ju mund tė jeni me qindra kilometra larg dhe nėse mund tė kontaktoni me dikend, nga mobile nė mobil, I cili I ka qelėsat e juaj me telekomand, ju mund hapni makinėn apo bagazhin e makinės suaj pa problem. Shenim I editorit: Kjo funksionon pėr mrekulli. Ne e kemi provuar kėtė dhe e kemi hapur makinėn tonė pėrmes mobilit.
E TRETA:
Energjia e mėshehur e baterisė. Nėsė energjia nė baterinė tuaj tė mobilit ėshtė shumė e ulėt, pėr tė e aktivizuar baterinė shtypni *3370#. Mobili I juaj do tė ristartohet me rezervėn e energjisė dhe instrumenti do tė tregoj 50% rritje tė energjisė nė baterinė e moblit tuaj. Rezerva e energjisė nė celularinė tuaj do tė mbushet me mbushjen e baterisė me energji.
E KATĖRTA:
Si ta bllokoni telefonin tuaj nėsė ua kan vjedhur? Pėr tė gjetur numrin serik tė telefonit tuaj mobil, shtypni *#06#. Njė kod 15 shifror do tė paraqitet nė ekranin e mobilit tuaj. Ky numer ėshtė unik pėr mobilin tuaj. Shkruane dikund dhe ruajeni me kujdes. Nėsė dikush ua vjedh mobilin tuaj ju mund tė I telefononi kompanisė pėrkatėse telefonike dhe tė ua jepni kėtė kod. Ata do tė jenė nė gjendje tė bllokojnė mobilin tuaj tė vjedhur, edhe nėsė hajni do tė vendos njė SIM kartelė tjetėr nė mobilin tuaj tė vjedhur, telefoni I juaj do tė jetė jofunksional. Juve sigurisht qė nuk do tė ju kthehet telefoni, port tė paktėn mund tė siguroheni se kushdo qė e ka vjedhur mobilin tuaj, nuk mund tė e pėrdor e as tė e shes. Nėsė secili prej nesh do tė e ruante me kujdes kodin 15 shifror nė fjalė, atėherė askush nuk do tė kishte dobi tė vidhte ndonjė mobil.
E PESTA: ATM – Numri PIN I shkruar mbrapsht – ėshtė mirė tė dini. Nė rast se ndodh qė ndonjė plaqkitės tė ju detyroj qė tė nxirrni para nga ATM bankar, me kartelen tuaj, ju mund tė lajmėroni policinė dukė shtypur pinin tuaj mbrapsht. Pėr shembull: nėsė PIN-I I juaj ėshtė 1234, atėherė ju duhėt tė shtypni 4321.
Sistemi ATM vlerėson se PIN-I I juaj ėshtė shtypur mbrapsht nė krahasim me kartelėn tuaj tė vendosur nė ATM. ATM do tė ju jap tė hollat e kėrkuara, por pa e vėnė re plaqkitėsit, policia do tė lajmėrohet dhe ata do tė I pėrgjien vendit tė ngjarjės.
Kėto informata mund tė jenė tė dobishme pėr secilin, andaj ju lutem, pėrcillni te anėtarėt e familjės juaj dhe te miqt e juaj.
hahahahaha cilen nga keto e ke provu ti Bina ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19994
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 5 Gjėra shumė tė dobishme qė ndoshta kurrė nuk keni dėgjuar pėr to!

Mesazh nga Albanian_Girl prej Thu 28 Mar 2013, 21:36

Kete te treten Neutral
Albanian_Girl
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 12728
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 5 Gjėra shumė tė dobishme qė ndoshta kurrė nuk keni dėgjuar pėr to!

Mesazh nga Ylli-1 prej Sat 17 Jan 2015, 14:28

E dyta dhe e pesta mua mu duken shume te nevojshme per ti ditur
Ylli-1
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 11750
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: 5 Gjėra shumė tė dobishme qė ndoshta kurrė nuk keni dėgjuar pėr to!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi