» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Shko poshtė

Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga Majlinda prej Wed 27 Mar 2013, 20:42

Nėse burri i dėrgon gruas SMS, nė tė cilėn gjendet fjala ‘divorc’, kjo mjafton qė shkurorėzimi tė jetė i vlefshėm nė Dubai.
Nga Departamenti i ēėshtjeve islamike dhe aktiviteteve bamirėse thonė se kjo ēėshtje ėshtė ngritur, pasi njė burrė ka dashur tė dijė nėse njė SMS, pėrmes tė cilit e ka njoftuar gruan pėr divorc, ėshtė i mjaftueshėm qė ndarja tė jetė valide sipas sheriatit – transmeton gazeta arabe Al Ittihad.
Burri nė fjalė ishte zėnė me gruan e tij dhe mė pas ajo kishte shkuar nė shtėpi tė prindėrve. Ai mė pas ka shkuar atje pėr t’i thėnė se po ndahet nga ajo, por ka pasuar njė tjetėr pėrleshje, gjatė tė cilės ai po ashtu i ka thėnė se kėrkon divorc. Dhe nė fund e ka informuar edhe njė herė me SMS pėr vendimin e tij, gjė qė e ka plotėsuar kėrkesėn (sipas sheriatit) qė njė vendim ėshtė i vlefshėm nėse thuhet tri herė.
Dijetarėt islamė kanė thėnė se edhe pse shpallja e shkurorėzimit nė njė moment zemėrimi nuk vlen, njė SMS i tillė mund tė jetė i vlefshėm, nėse burri e ka shkruar nė moment qetėsie.
Majlinda
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 13083
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga Prishtinasja_2005 prej Wed 27 Mar 2013, 22:00

Hajde jete hajde, keshtu eshte ne shtetet muslimane meshkujve cdo e drejte ju eshte garantuar ... Evil or Very Mad
Prishtinasja_2005
Prishtinasja_2005

Postime : 6
Kyējet nė forum : 12509
Regjistruar mė : 20/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga Mercedes CLS prej Wed 27 Mar 2013, 22:04

Po kjo vlen edhe per femnat edhe ato mujn me ni mesazh mu nda po mos u kap menihere me musliman e burra lexoje ma mire temen
Mercedes CLS
Mercedes CLS

Shteti : Kosova
Postime : 2
Kyējet nė forum : 11810
Regjistruar mė : 07/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga Prishtinasja_2005 prej Wed 27 Mar 2013, 22:05

Ti lexoje pak me mire temen dhe pastaj komento i nderuar...
Prishtinasja_2005
Prishtinasja_2005

Postime : 6
Kyējet nė forum : 12509
Regjistruar mė : 20/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga Mercedes CLS prej Wed 27 Mar 2013, 22:14

Kur nuk din ma mire mos shkruj se cenke shume larg ti
Mercedes CLS
Mercedes CLS

Shteti : Kosova
Postime : 2
Kyējet nė forum : 11810
Regjistruar mė : 07/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga Prishtinasja_2005 prej Wed 27 Mar 2013, 22:19

I nderuar ato qe jan cekur me lart mos i lidh ti me besimet fetare. Une e di qe feja nuk thote te veprojme keshtu por sheriati apo ligji si e quan ti. Nuk me kujtohet para sa ditesh me nje gazete kam lexu kur nje vajze ne moshen 8 vjeqare eshte ba nuse ( sipas sheriatit dmth e lejume) fal zotit te ne shqiptaret nuk ndodhin keto gjera kurse ne shtet arabe ka shume ksi gjona. Une mendoje se jan disa sekte qe ne emer te Zotit e hoxhollarve bejne shume gjona. feja nuk thote martoje vajzen 8 vjeqare me nje 50 vjeqar. Mos u mundo me me thene ligjerata se nuk jam analfabete i nderuar...
Prishtinasja_2005
Prishtinasja_2005

Postime : 6
Kyējet nė forum : 12509
Regjistruar mė : 20/10/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga Dardania prej Wed 27 Mar 2013, 22:27

Besoi do mbeten keqkuptime te Fundit mes jush dhe te ju permbaheni Temes e jo te keni ngaterresa ...

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12216
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga Naki prej Thu 28 Mar 2013, 10:36

Majlinda shkruajti:Nėse burri i dėrgon gruas SMS, nė tė cilėn gjendet fjala ‘divorc’, kjo mjafton qė shkurorėzimi tė jetė i vlefshėm nė Dubai.
Nga Departamenti i ēėshtjeve islamike dhe aktiviteteve bamirėse thonė se kjo ēėshtje ėshtė ngritur, pasi njė burrė ka dashur tė dijė nėse njė SMS, pėrmes tė cilit e ka njoftuar gruan pėr divorc, ėshtė i mjaftueshėm qė ndarja tė jetė valide sipas sheriatit – transmeton gazeta arabe Al Ittihad.
Burri nė fjalė ishte zėnė me gruan e tij dhe mė pas ajo kishte shkuar nė shtėpi tė prindėrve. Ai mė pas ka shkuar atje pėr t’i thėnė se po ndahet nga ajo, por ka pasuar njė tjetėr pėrleshje, gjatė tė cilės ai po ashtu i ka thėnė se kėrkon divorc. Dhe nė fund e ka informuar edhe njė herė me SMS pėr vendimin e tij, gjė qė e ka plotėsuar kėrkesėn (sipas sheriatit) qė njė vendim ėshtė i vlefshėm nėse thuhet tri herė.
Dijetarėt islamė kanė thėnė se edhe pse shpallja e shkurorėzimit nė njė moment zemėrimi nuk vlen, njė SMS i tillė mund tė jetė i vlefshėm, nėse burri e ka shkruar nė moment qetėsie.

Majlinda ja percjella kete shkrim Osmanit . Qysh me ba kete ligj ne Kosove aman

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19994
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga Majlinda prej Thu 28 Mar 2013, 17:56

Neser kam me shku te rrobaqepsja patjeter do ja percjelli Cool :jelous:
Majlinda
Majlinda

Postime : 323
Kyējet nė forum : 13083
Regjistruar mė : 12/10/2007
Profesioni : oficere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga bora prej Thu 28 Mar 2013, 20:43

ne vendet arabe femra nuk ka te drejte qe te kerkoje divorcin kete te drejte e ka vetem mashkulli Smile
bora
bora

Shteti : Diku nė Shqipėri
Postime : 1077
Kyējet nė forum : 11446
Regjistruar mė : 29/09/2009
Profesioni : Ing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga Albanian_Girl prej Thu 28 Mar 2013, 21:33

Mendoj tema eshte e sjellur me skjarime. Une kam nje shoqe nga Dubai dhe ajo eshte nje inxhiniere e njohur dhe cka kam fol me te nuk qendron se nuk kan te drejta femrat apo grat. Duhet te beni dallimet me disa vende arabe. Dubai eshte dicka tjeter dhe mendoj se Majlinda ka sjell nje teme te kjart por ajo nuk e ka menduar se cfar replika do te kete. Kerkoj falje por une kam nje shprehi kur nuk di heshti.
Albanian_Girl
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 12728
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga Naki prej Fri 29 Mar 2013, 08:47

Jo jo mos u acaroni dhe mos u nxeni menjehere. Nuk eshte e vertete kjo jan gjera politike keto. Agjencione te ndryshme anti islame perhapin lajme te rreme dhe dezinformata. Beni kujdes me postime te tilla qe sillni. Nuk eshte e vertete kjo e kam pare kete shkrim shume me heret. Kete e kan sjellur disa media te huaja anti islame.

Teme e mbyllur per debat me shume!

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19994
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė Dubai me njė SMS mund tė ndahesh nga gruaja

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi