» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


iPhone 5S, Prezantohet mė 20 Qershor?

Shko poshtė

iPhone 5S, Prezantohet mė 20 Qershor?

Mesazh nga Naki prej Mon 01 Apr 2013, 02:07

Modeli i telefonit tė Apple pėr tė cilin ėshtė folur jashtėzakonisht shumė, iPhone 5S thuhet se nė treg do tė paraqitet para publikut dikur kah muaji qershor.
Sipas Macotakara, revistės sė njohur japoneze thuhet se Apple do tė zbulojė modelin e saj tė ri tė telefonit nė njė ngjarje mediale e cila do tė mbahet mė 20 qershor, ndėrsa shitja e iPhone 5S do tė fillojė gjatė muajit korrik.

Pėr mė tepėr, sipas revistės, Apple do tė lansojė edhe versionin e lirė tė iPhone pėr vendet nė zhvillim, si Kina dhe India, dhe se ky model do tė paraqitet nė kėto tregje gjatė gushtit 2013.
Nė ngjarjen e njėjtė, thuhet se Apple do tė prezantojė edhe versionin e ri tė sistemit tė saj operativ iOS.
Komponenta qė nuk do tė ndryshojė nė iPhone 5S do tė jetė forma dhe dizajni. Ndėrsa, iPhone 5S pritet tė vijė me procesor mė tė shpejtė, A7, kamerė tė pėrmirėsuar, dhe ēipin pėr identifikim tė pajisjes me gisht, nėpėrmjet butonit kryesor, me qėllim tė rritjes sė sigurisė dhe mbrojtjen ndaj vjedhjes sė pajisjes. / Telegrafi /

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi