» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pija pėr Lehtėsim tė Tretjes ..

Shko poshtė

Pija pėr Lehtėsim tė Tretjes ..

Mesazh nga Vizitor prej Sun 07 Apr 2013, 15:53

Pėrveē faktit qė fryrja dhe efekti i saj anėsor mund tė jenė tė padėshirueshme kur jemi nė shoqėri, ajo gjithashtu shkakton ngėrēe nė lukth.Pėrveē ushqimit tė pėrtypur pamjaftueshėm, atė e forcojnė edhe disa karbohidrate tė caktuara dhe laktozi. Megjithatė, ekzistojnė bimė tė cilat, pėr shkak tė nxitjes sė krijimit tė enzimave tė nevojshme pėr tretje mė efikase tė ushqimit dhe tė cilat baktereve qė krijojnė gazra u lėnė mė pak ‘lėndė djegėse’.
Receta e pijes pėr lehtėsim tė tretjes:
* 1 filxhan ēaj tė ftohtė nga kamomili ose luleradhiqja
* 1 filxhan dredhėz
* 1 filxhan me pjesė tė vogla tė ananasit
* 1 jogurt me baktere probiotike
* 1 lugė e vogėl mjaltė
* 1 filxhan me kube akulli
Tė gjithė pėrbėrėsit i vendosni nė blender dhe i pėrzini derisa ta fitoni njė masė tė njėtrajtshme. /Telegrafi/

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pija pėr Lehtėsim tė Tretjes ..

Mesazh nga Katilja prej Mon 15 Apr 2013, 16:18

interesante dashka me pas kujdes me organizminn

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7276
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pija pėr Lehtėsim tė Tretjes ..

Mesazh nga albi prej Fri 17 Jan 2014, 15:41

ilaqi me i mir per  fryrjen e lukthit esht Fara e zez kjko  bim esht perdor  te Greket e vjeter por Muhameti a,s, ket bim e ka shpall ilaq para 1400, vite dhe   Muhameti ka thon fara e zez i sheron te gjitha smundjet po nese perdoret si duhet
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12285
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pija pėr Lehtėsim tė Tretjes ..

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi