» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Edhe kafeja ndihmon nė shtim tė peshės

Shko poshtė

Edhe kafeja ndihmon nė shtim tė peshės

Mesazh nga Vizitor prej Sat 04 May 2013, 20:40

Llojet moderne tė kafesė, me krem, ēokollatė dhe aroma tė ndryshme, tė cilat po bėhen gjithnjė e mė tė popullarizuara, mund tė jenė shumė tė rrezikshme pėr dukjen tuaj, ėshtė konstatimi i studimit tė bėrė nga ana e shėrbimit shėndetėsor tė Nju Jorkut.
Sipas studimit, i cili ka pėrfshirė disa vende tė popullarizuara ku pihet kafeja, ajo e zezė me qumėsht dhe sheqer, ka mesatarisht 63 kalori.
Megjithatė, kafetė e pėrgatitura nė' mėnyra tė veēanta, ose kafetė qė merren me vete mund tė kenė edhe pėr katėr herė mė shumė kalori dhe tė pėrmbajnė edhe deri nė 240 kalori, qė pėrbėn 12 pėr qind tė konsumimit tė rekomanduar prej 2.000 kalorive. Kafeja e madhe nė njė bar nė Nju Jork, me qumėsht tė ėmbėl, ka pasur madje 860 kalori.
Personat qė kujdesen pėr konsumim tė kalorive, pas dy , kafeve tė tilla, do tė duhej tė heqin dorė nga ushqimi pėr atė ditė. /Telegrafi/

Vizitor
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi