» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Flori, fitues i Videofestit 2013

Shko poshtė

Flori, fitues i Videofestit 2013

Mesazh nga Albanian_Girl prej Wed 05 Jun 2013, 01:08

Videoklipi i kėngės “Pa jetė” nėn interpretimin e kėngėtarit nga Shqipėria, Flori Mumajesi, ėshtė fituese e edicionit tė 10-tė tė Videofestit muzikor.
Organizimi kishte ndryshime nga herat e kaluara. Pas parakalimit nė tapetin e kuq, ku dalloheshin kėngėtaret tona me dukjen e tyre glamuroze, mė pas ishte radha pėr ndarjen e ēmimeve.
Salla “1 Tetori” ishte e mbushur nga fytyrat prominente, tė cilat u argėtuan ashtu sikurse tė gjithė shqiptarėt nga performanca tė ndryshme dhe nga njė prezantim i shkėlqyer i udhėhequr nga Benet Kaqi.
Grupi “Marigona” iu rikthye skenės duke perfomuar njė prej kėngėve tė reja, teksa performancė tė zjarrtė bėnė edhe Adrian Gaxha dhe Floriani qė kėnduan hitin e tyre “Ngjyra e Kuqe” bashkė me kėngėn e re “Kjo Zemėr”.
Vlen tė pėrmendet se Kaos performuan premierė kėngėn e tyre tė re “Hajde a po Dalim”, teksa Ardian Bujupi tregoi pse ėshtė njė shkallė mė lart se sa kėngėtarėt tjerė tė zhanrit pop, me njė paraqitje skenike tė nivelit ndėrkombėtar. Asnjė prej performancave nuk ishte e drejtpėrdrejt (live), por ‘playback’.
I kthehemi ēmimeve. Best Male u rrėmbye nga Flori me videoklipin e kėngės “Pa Jetė”, teksa Max Production dominoi edhe nė kategorinė Best RnB ku Elvana Gjata dhe 2po2 rrėmbyen ēmimin e videoklipit mė tė mirė.

Best Female, pėr performancėn mė tė mirė femėrore sigurisht s fitoi favoritja Tuna me videoklipin “I Asaj”, teksa bashkėpunimi mė i mirė i takoi Norės dhe Bim Bimmas me kėngėn “Gangsta”, pėrkundėr faktit se aty ishte edhe videoklipi i kėngės “Beso” qė u prit ta fitonte kėtė ēmim. Edhe regjia mė e mirė i takoi kėngės “Gangsta”.

Entermedia, pėr dallim nga edicionet e kaluara, kėsaj radhe u vlerėsua lart nga Videofesti. Super produksioni nga Kosova u shpėrblye me jo mė pak se gjashtė ēmime, duke treguar primatin nė tregun e videove muzikore bashk me Max Production nga Shqipėria.
Videoklipi mė i mirė Hip Hop i shkoi MC Kreshės dhe kėngės “Cok Guzel”, teksa grupi mė i mirė ishte “Kaos” me kėngėn “Ngoje Zemrėn Tem.

Dominancėn e tij me cmimin e tretė dhe mė tė madh atė tė videoklipit mė tė mirė tė vitit e vendosi kėngėtari dhe producenti Flori, me kėngėn “Pa Jetė” tė realizuar nga Max Production.

Videofesti muzikor 2013
Best Group - Kaos (Ngoje Zemrėn Tem)
Best Featuring – Nora ft. Bim Bimma (Gangsta)
Best Rap Hip Hop – MC Kresha (Cok Guzel)
Best Male – Flori (Pa Jetė)
Best Rock – Na (Jam zgjuar)
Best RnB – Elvana Gjata ft. 2po2 (Beso)
Best New Artist – Neki Emra (Tė vdes apo tė Pres)
Best Pop – Dafina Zeqiri (Bloodah)
Best Female – Tuna (I asaj)
Best Directing (Regjia) – Nora ft. BimBimma (Gangsta)
Best Dance – Adrian Gaxha ft. Floriani (Ngjyra e Kuqe)
Best Pop Folk – Ermal Fejzullahu ft. Gena (Ajo)
Best Promo – Vesa Luma (24 orė)
Best Styling – Jeohna Sopi (Unė do t’i laj kėmishat e tua)
Pėr karrierėn e tyre u shpėrblyen Fisnikėt
Best Balad – Flori (Pa Jetė)
Best Duet – Elvana Gjata ft. 2po2 (Beso)
Best Performance – Tuna (I Asaj)

Best Video – Flori (Pa Jetė)
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11921
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Flori, fitues i Videofestit 2013

Mesazh nga benita krusha prej Wed 05 Jun 2013, 10:00

Flori <3
E meritonte Smile

benita krusha

Shteti : Prishtine
Postime : 757
Kyējet nė forum : 8807
Regjistruar mė : 10/03/2011

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi