» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Histori dashurie te trishtuara...

Shko poshtė

Histori dashurie te trishtuara...

Mesazh nga Katilja prej Mon 01 Jul 2013, 19:05

Dite vjeshte...... dhimbja ime

Nje rruge e shkrete....

shume gjethe te vyshkura shtruar
si nje qilim vjeshtor plot trishtim
nje ere e thate me perplaset fytyres
shume ftohtesi me sjell
Ne kete dite Tetori dicka ndodhi...
Se ndjej egersine e natyres pasi..
skutat e shpirtit tim jane ndezur
si vullkane te shumte, ku llava
si nje lum i marre merr cdo ndjenje
qe del perpara. Eeshte egersia, krenariae thyer
humbja dhe se fudni dashuria e lenduar. Pse duhet te
ndodhte, Pse?
Eshte pyetja qe me persekuton
qe nga momenti qe morra ate telefonate
e cila shkundi pemen e dahsurise sime te paster,
ku cdo frute ra pa jete ne tokene copetuar
nga korrupsioni imoral.
Ai ze me kumbon akoma, me ndjek me sy hapur, ne
enderr, kudo.
Ai njeriu qe i dhurova zemren time shpirtin tim,
kohen time, me theu ne bese. Mbylli me force librin
e dashurise sone pa pyetur, pa pandehur dhe gervishi
cdo kapitull te saj. Pse, pse , pse me kumbon si nje refren i forte Rocku qe kalon cdo limit me nje shpejtesi sketerre.
Dritherimat e trupit akoma i ndjej, qenien time
te shtypur ne nje imazh bardhe e zi e shoh,
kur ajo lajmeroi ne telefon, "I'm pissed at you!! Dont talk to
him anymore!!!. Ishte sikur melodia e jetes sime u shkeput dhe cdo
tingull ndaloi, qetesia therese nxiste me shume rrahjet e zemres qe po
dilte nga kraharori si nje kal i terbuar, deshte lirine, hapesiren per
te jetuar por ishte vone. Cdo gje u erresua, degjova zerin tim qe morri
komande dhe mesazhin qe perpunoi, "Ypu deal with him as for me i
am done with him long time ago!" Dhe mbyllja e receptorit me
pas si nje akt i pakontrollueshem. Spyeta kush ishte, perse ma bente mua
kete gjest por ishte nje femer e irrituar , e ere ne moshe, ndoshta
adoleshente qe deshte te pronezonte dike qe
une ejetoja dhe me perkiste
mua per nje kohe te gjate.
Euforia u shnderruar ne dhimbje, lot pa fund qe merrnin me rrjedhen
etyre gishterinjt e mi te ftohte nga era e cmendur kembet me conin ne
drejtim te paditur, e rrisnin ritmin e tyre si ne nje gare ku trofeu do
te ishte shkaterrimi.
Por une eksiha marr goditjen tashmeajo cngelej ishte perfundimi im.
Sdija cte beja, imazhet e momenteve te kaluara bashke me shkonin si nje
film pa muzike, pa ndjenje, lotet u zevendesuan nga nje ngurtesim,
perqendrimi ne nje vend te caktuar dhe e vecuar nga cdo gje e gjalle
rreth meje. Mneodja se telefoni do binte, do degjoja zerin e tij por
intuita me kishte genjyer kesaj here, prisja buze krevatit si nje femij
qe pret gjoksin e nenes te ushqehet por asgje........ qetesia varr me
tmerronte, me ritkhente ngjarjen e asaj dite. Mendja me punonte si nje
formular shkencor duke kerkuar pergjigje, Pse ma beri keshtu? Cte kisha
bere valle? Pyetje te pafundme qe me fusnin ne nje vorbull te pafund
konfuzioni,une isha vetem, e dermuar, e lenduar por mbi te gjitha e
thyer ne krenari. Mu thye ajo gje qe askush sarrinte ta prekte, ma
burgosi, gozhdoi si nje krisht, e vari e dogji si nje Zhan Dark.
E doja? Jo, nese e doja sdo ta lija te lire. E adhuroja? Jo te gjithe
qenien e tij mbase natyren e qeshur. Kisha nevoje per te? Po, ai erdhi
atehere kur une dnjeja boshllek, desha nje fare ngrohtesie. Por cte jete
valle qe me lidh me kete qenie kaq mizore, Ah po, raporti qe ndertuam
qeshjet , lotet.

Serish jam vetem, e plagosur, carmatosur nga cdo imunitet social,
shpirteror , shendetsor. me neveritet fjala "buke", me
neveritet akti "te ", e urrej te ndjerit
"gjume", kam dal nga cdo faze njerezoredhe kam krijuar
nje "guacke mbrojtese" qe eshte larg njerezve, jetes,
eshte brenda dhe vetem brenda dhimbjes sime.
Kane kaluar 4 dite, zeri i tij akoma ska trokitur ne veshet e mi, tani
cdo shprese po tretet, ai sdo marr kushedi nga eshte duke ecur, qeshur,
folur, me ke? Ajo qe vret me shume eshte serish. Pse ma shperbleu
keshtu, pse theu ate gje te shtrenjte te jetes sime. I dhurova shume
kehsilla, ngrohtesi, vend ku te qante hallet dhe vjen nje dite si per
ironi te fatit e ben zemren gure, me hedh tutje si nje leter pa vlere.
Me kujtohet nata e fundit me te, thote te dua te dua pa rreshtur duke
kafshuar puthjen time ne marrezine e pijes dhe e besoj me shume se cdo
here tjeter por ploti i kesaj historie mbyllet, sperfundon si nje film
Holliwoodian, happily ever after, por nje telefonate e shnderron nje
lidhje kaq te bukur me shpejtesine e drites ne nje te shkuar. Ajo e
shkuar akoma me ndjek pas si nje fantazme qe sgjen qetesi, duke me
torturar ne lengimin tim dhe smund ta ngushelloj, nje perqafim ti afroj ,
se ajo jam une.
Jtea vazhdon dhe oret kalojne, dhe e di se rete do shkojne nje dite dhe
dielli do ndricoj serish, por tek tuk ndonje pike shiu ne ajer do lag
faqen time e do me sjell dhimbjen e nje dite vjeshte. Diten kur mu thye
krenaria e bashke me te besimi tek njeriu....

Te duash eshte te vuash, por ska gje me te bukur sesa vuajtja per dashurine e paster e te sinqerte.......

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7201
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histori dashurie te trishtuara...

Mesazh nga Katilja prej Mon 01 Jul 2013, 19:05

Lagjia ime..... e ulur ne shkallat e nje porte te vjeter ,e lodhur nga rruga e lagjes sime veshtrimin e hodha tek nje port tjeter,aty ku ndodhesh ti gjysma e zemres sime ,fillova te kujtoj kohen e kaluar ,ditet e dikurshme kur t perkisja ty kesaj lagjeje exnim te perqafuar ku cdo rrug te saj e kemi ber ne te dy sa fjal u than neteve te gjata ,kur hena kok ulur veshtronte me zili mbremjeve te ndritura ateher pran te pata nen boten e yjeve vetem un e ti sa hapa hollem ne ne kete rrug e gjurmet mbuloheshin nga premtimet tona ecem e su lodhem kurr ne lindje perendim gjith bota ishte e jona sa her trokiste vjeshta me nje fllead te leht e gjethet e vyshkura hidheshin aty ketu ,e art dashuria ne ate vjesht nen ret ngjyr gri te qellit blu nje zhurm e vogel me zgjoi nga heshtje per pak mendova mos ish serisht vjeshta ,a mos ndoshta ti lehtas po trokisje cdo gje e kesaj rruge me duket si e huaj e lagjia ime nje qytet i vjeter sikur shekuj te kishin kaluar e ndenja e dashuris akoma s'eshte shuar por ce do qe smund te jemi te dy ndersa kujtimet e bukera vrapojn serisht ende na kerkojn mua edhe ti perseri qe te kthehesh perseri qe te vish

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7201
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histori dashurie te trishtuara...

Mesazh nga Katilja prej Mon 01 Jul 2013, 19:05

Njehere e nje kohe jetonte nje vajze e verber,ajo e urrente veten e saj per shkak se ishte e verber.I urrente te gjithe pervec te dashurit te saj.Ai ishte e gjithe bota per te,ai e adhuronte shume dhe ishte gjithmone prane saj.Ajo i kishte thene qe po te mund te shihte boten qe ajo vetem e enderronte do te martohej me te.Nje dite dikush i dhuroi asaj dy sy dhe atehere ajo mundi te shihte boten qe kaq shume e nderronte,dhe pa edhe te dashurin e saj.Dhe ai e pyeti me plot deshire nese ajo deshironte te martohej me te.Por vajza mbeti e habitur kur pa se i dashuri i saj ishte i verber.Ajo e tronditur nga ky fakt nuk pranoi propozimin e djalit dhe keshtu ai u largua me te thyer.Pas a kohesh ai i dergon nje leter"Te lutwem kujdesu shum per syte e mi".

firma.................................................................................................................................................................................
Sa here nje adoleshent vdes nga droga,sa here nje djale humbet jeten nga motorri,sa here qe nje vajze shitet ne perpjekjen per te mbijetuar. Shoqeria thote : ''Kjo eshte rinia sotme'' 
avatar
Katilja

Shteti : Burrel
Postime : 1210
Kyējet nė forum : 7201
Regjistruar mė : 17/02/2013
Profesioni : forumxhie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Histori dashurie te trishtuara...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi